reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Mizzah, trzymaj sie. Pamietaj ze obydwoje jestescie zmeczeni. Podobno najgorsze co pierwsze 3 miesiace, musicie znalesc czas i sile na troszke czulosci i rozmowe jak Pola spi. Trzymam kciuki.

Cyntia u nas dobrze, oddycham z ulga;)

Dziekuje za polecenie kremiku z ziaji na odparzenia, nie pamietam kto mi poleci. Zaczyna dzialac i pupka sie goi. Widac jaka matka taka corcia i tylko ziaje bedzie mogla uzywac. Mnie tez tylko ziaja nie uczula. Tak czy inaczej, dzisiaj maja przyjsc pieluszki, wiec zaczynamy wielorazowki poki sil mi starczy :D
 
kurde nie pamietam która pytała o odparzenia na szyi.szwagirki syn miał,wszystko próbowała,cicaplaST krem z la roche pomógł ale na chwile,przeszło dop jak szyja sie wyciagneła,poradz sie lekarza najlepiej.
u nas noc nie przespana,jej chyba to uleanie przeszkadza,pogadam z pediatra na ten temat na bilansie.
I trądzik jej sie zrobił...
 
Co do tego przekrecania się, to nie ma co się martwić na zapas. Na listopadowkach byl chłopiec, który sam stał w łóżeczku trzymając się szczebelkow jak miał 4 msc, aż nie do wiary. I wszystko było ok.
 
Witam :) znowu chwilkę pomarudzę. Jutro o 11 mam być w szpitalu i po ktg, usg i badaniu podejmą decyzję czy będą wywoływać czy dadzą mi jeszcze dwa dni. Nie bałam się porodu dopóki miałam pewność że to będzie poród naturalny. Bałam się to poronienia , to wczesniactwa a tego się nie spodziewałam .... Sama raczej już nie urodzę. Boję się o małą i chciała bym mieć już to za sobą. Z drugiej strony ponoć poród wywoływany bardziej boli itp. Trochę się podłamałam. Aby do jutra wtedy okaże się co dalej.

Co do rozwoju maluszka każdy jest inny i nie ma co panikować. Mój brat nigdy nie raczkował. Za to bardzo długo ślizgał się na pupie po podłodze ;) Rozwój to sprawa bardzo indywidualna.
 
Judy, wywolywanie to nie tragedia, nie zawsze bardziej boli. Porozmawiam też o znieczuleniu. W przypadku wywoływania wszystkie potrzebne do niego badania mogą zrobić zanim podłącza kroplówkę i wtedy mogą je podać jak tylko osiagniesz minimalne wymagane przez lekarzy rozwarcie. U mnie tak było, wiec część naturalną wspominam jako pełen komfort, mimo ze trwała dluuugo to nie cierpialam. Oczywiscie zwiększa sie ryzyko, ze będzie cc, ale co druga z nas je miała i zyjemy :-).
 
Judy - ja miałam wywoływany. Fakt do przyjemności to nie należy no ale poród przyjemnością raczej nie jest ;) Moj próg bólu raczej niski jest a dałam radę więc w razie czego gdyby zdecydowali się na taki sposób na pewno dasz sobie radę.


A ja mam pytanko o przepajanie. Bo Pola generalnie mało pije i niechętnie. Jeśli jej zrobie np 20 ml herbatki lub wody to jesli ona wypije 10 ml to musze wylac te wode i dac od nowa za np 3 godz czy moge te samą. ???
 
Ostatnia edycja:
judy dasz radę bo jak nie ty to kto??? niedziwie się że wariujesz ja już po 5 dniach miałam dość:) spróbuj metody schody u mnie zadziałała:
 
reklama
Mój pije dość często,potrafi 100ml wypić za cały dzień (woda,glukoza,herbatka). Wodę daje ta sama w ciągu dnia,herbatę staram się robic świeża,ale zazwyczaj robie niewiele żeby wypił i zawsze można świeże zrobić

Czym smarujecie dzieci po twarzy. Ja mam krem nivea dla dzieci, ale ma same krostki może z niego
 
Ostatnia edycja:
Do góry