reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Kotulcia Ty juz wracasz do pracy, czy na zas? My zaczniemy od 6 miesiaca, ja wracam do pracy po 9 miesiacach. Mam dylemat, czy wyszkolone angielskie ciocie czy polska opiekunka? Chcialabym zlobek ale czy wtedy malej jezyki za bardzo nie beda sie mylic? Czy bedzie chciala potem po polski mowic. I tak rozkminiam temat... Cholera znowu mi sie smutno zrobilo ze mloda do Polskiej szkoly niebedzie chodzila. Ehhhh ide spac.
 
reklama
wawka - nie miałam usg, ale wzięłam skierowanie bo wiem że moje łożysko nie wyszło w jednym kawałku


judy - bo ja piszę w Wordzie, żeby mi postów nie wcinało i potem kopiuję na BB, moja pamięć bynajmniej nie jest tak dobra:-D


marrika - to prawda, że jak dziecko wie że w nocy jedzenia nie dostanie to przestaje się budzić, ale dojście do tego etapu niestety trudne i dla rodziców i dla dziecka:-(


Dziewczyny, nie jestem jakimś tam specjalistą od ćwiczeń, ale z tego co mi się obija w mojej głowinie to trening (jakikolwiek) powinien być co 2 dni. Inaczej to się można zakatować, a efektów i tak nie będzie.


rjoanka - a jaką ta książka ma objętość, może coś wymyślimy. W końcu mam w domu informatyka;-)


xjennyx - witaj, jasne, że przygarniemy. Wszystkiemu o czym piszesz można zaradzić. Do przemęczenia nie dopuszczać, jak ziewnie dwa razy to przebrać pieluchę i odłożyć do spania. A jak zacznie płakać to brać, uspakajać/odbijać (bo to u nas był główny problem niespania) i odkładać i tak do skutku. Mati mam wrażenie, że już kuma, że jak przebieram pieluchę to znak że następne będzie spanie:-D.


katinka - bidulko, wracaj do sił i wszystkiego najlepszego Wam życzę w Nowym Roku. Super, że sobie pogadaliście:tak:


Mizzah - to ja się aż boje ile waży Mati, skoro w 8 tygodniu wyrósł z rozmiaru 62. Dzisiaj ubrałam mu bodziaka od babci na rozmiar 74 i ledwo dopina się z suchym pampkiem. Pajacyk 3-6 m-cy na styk w kroku. Piżamka, którą Szymek nosił jak miał 4 m-ce już na styk:szok:.


renisus - ja robię drinka ze sprite i wody gazowanej, jak szaleć to szaleć;-)


Peluches - no ja np. zraziłam się do kościoła w moim dorosłym życiu, ale to nie znaczy, że mam dziecku moje awersje przelewać, tak więc mój starszy jest ochrzczony i jak będzie chciał to do kościoła będzie chodził, a jak starczy mi sił i czasu to też będę go w domu edukowała. A druga sprawa rodzice nie muszą być wierzący, żeby ochrzcić, po to są chrzestni jako świadkowie wiary (oczywiście jeśli rodzice są wierzący to wystarczą świadkowie chrztu - tak jak pisze Cyntia - więc nikt nie musi kłamać)


asz- no szkoda że w kościele katolickim tak nie ma


czarna - taki mam plan na ten rok, tj. doprowadzić się do takiego stanu żeby nie słyszeć o sobie "gruba baba":tak:


Mati przespał całą sylwestrową nockę, oczywiście z przerwą na cyca. Za to Szymek miał problem z zaśnięciem bo już o 20-tej strzelali pod blokiem:wściekła/y:.


cyntia - niestety na kwietniówkach też sporo dziewczyn odeszło na fb, taka kolej rzeczy. Ja zostaję na BB, bo do FB jakoś nie mogę się przekonać


wawka - to niezła jest, że tak od razu załapała. U nas kilka dni ćwiczeń było:tak:


ania- to się porobiło, współczuję i powrotu do zdrowia życzę &&


Martyna - kurcze, ja też już nie wiem gdzie o tym usypianiu pisałam, czy na październikówkach, czy kwietniówkach. :-D ale widzę, że wawka już odpisała


sunovia - o to późno u Was ten bunt się pojawił. U nas tydzień po moim powrocie z Matim, normalnie z dnia na dzień jakby mi ktoś dziecko podmienił:cool:


koulcia - moi do żłobka nie chodzą, a od półtora miesiąca chorzy na zmianę. Jak ma zachorować to i tak zachoruje


babina - fajna koszulka;-)
 
Renisus kolega oddał w dani do żłobka syna jak miał rok. Mały mówi po polsku chętnie i tylko czasem zdarza sie ze wtrąci jakieś słówko duńskie w polskie zdanie ale ogólnie problemu nie ma ;)
Nie wiem jak w uk ale u nas jest Polska szkoła gdzie uczą polskiego i histori w weekendy moze i u was taka jest?? Duzo dzieci znajomych tam chodzi.

Pscolka i tak podziwiam za chęci ogarnięcia tylu tematów. Ja pisze tylko z telefonu wiec i tak nie dam rady tego wszystkiego spamiętać a co dopiero odpisać ;)
 
Judy - a piszesz z przeglądarki internetowej czy przez aplikację? W aplikacji można zapisywać odpowiedź, wrócić na forum, po czym znowu kontynuować pisanie posta.

Katinka - a robiłaś badanie krwi? Może masz anemię? Bierzesz jakieś witaminy? Ja bym cały dzień z małym spała!

Idę spać. Troszkę się popakowalam. Mały elegancko śpi od 19 (po marudkowaniu) z 3 przerwami na karmienie na śpiocha.
 
No to ja wlasnie skończyłam serwować wczesne śniadanie. Z zaskoczenia dostałam zamowienie, bo juz sie przyzwyczaiłam ze podaje chwile po 6. Dzidzi najedzone , lezy z mociem w łóżeczku a jakis żartowniś strzela petardami :/ wtf?? Moze sie dopiero przebudził.
Mojemu mężowi tak spodobało sie spanie osobno (izolacja chorobowa) ze mimo zakończenia terapii antybiotykowej postanowił zabrać duspko do drugiego pokoju pod pretekstem chęci niezabierania nam tlenu... Wow, jaki kochany altruista. :/
 
Witam się i ja. Mój szkrabek jakis marudny dzisiaj, myślałam ze już wydłużyl sobie pory kamienia w nocy,a dziś co 3 godz płacz. Wogole napina sie i marudzi.
A podajcie jeszcze jakieś specyfiki typu espumisan czy inne
 
Kiedy obcinacie dzieciom paznokcie u stóp? Moja ma długie, ale w dzień się za bardzo wierci, jak drzemie, to się boję, że ją obudzę, no a w nocy jest ciemno.. I tak dni mijają:sorry2:

My już nic nie stosujemy. Czasem się jeszcze pręży, ale już coraz rzadziej.

Dobrze, jak dziecko ma kontakt od początku z dwoma językami. Nawet jeśli początkowo myli, to potem świetnie zrozumie różnicę.
 
Asz, obcinamy na spiocha w nocy. Czasem jak jak budziłmy o 22 na karmienie to śpi mocno, światło ani tarmoszenie jej nie budzi wiec korzystamy z okazji i przycinamy.
Babina, mu jeszcze podajemy. Próbowałam odstawic niedawno, to mialam wyjące z bólu dziecko. Histeria przy każdym pryknieciu. Nie chcę meczyc dziecka.
Renisus, strasznie fajnie, ze maluch będzie mówił dwoma językami!! Ile w życiu będzie łatwiej. Z tego co pamiętam może zacząć pozniej mówić niż nasze, ale zacznie od razu dwoma i bez kłopotu będzie pamietala do kogo w jakim języku sie zwrócić. Ja, osobiście, wybralabym angielską nianie z ładnym akcentem :-).
 
reklama
Babina - Ja chyba wyprobowalam wszystkie specyfiki z apteki i nic nie pomagało. U nas był straszny płacz podczas jedzenie, po jedzeniu sie konczylo. statnio zamowilam przez internet niemieckie krople sab simplex, wczoraj uzylam ich pierwszy raz i wszystkie karmienia byly spokojne, bez placzu, wiganania sie itd. zadzialalo :tak:
 
Do góry