reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Moja w dzien spi płytko i krótko. Ma długie okresy czuwania ale w nocy jak susel. Tylko czasem ma problem z zaśnięciem . Widze ze dzis zupełnie zmienia rytm drzemek. Zazwyczaj do 15 miała dwie dłuższe drzemki. Dzis miała tez dwie ale o innych godzinach i max 30 minut. Aż jestem ciekawa co z drzemkami po południu. Zawsze były 4 drzemki po około 1h czasem 1,5h. No zobaczymy
 
reklama
Ja mam super metodę na kupkę. Wpradzwie zadziałała tylko 2 razy, ale kto wie - może komuś też pomoże?
Otóż trzeba przemówić do kupy ;) Koniecznie śmiesznym głosem! Mówi się np:
"Kupo, opuść brzuszek Adrianka. Kupo, kupo, wyjdź. Wyyyyjdź". Tak z 10 minut takiej rozmowy i może zadziała. Aaaa, w trakcie trzeba masować brzuszek ;) :p
 
asz - ja mojego po lekkich oznakach zmęczenia odkładam do koszyka kładę koło buzi kocyk a do pyska smoczek i 5 min odpływa, no a jak w dzień wcześniej mało spał to im bliżej było końca dnia tym gorzej no i teraz tez na noc fajnie usypia.
A starsza mi praktycznie od 2-3 miesiąca w ogóle nie spała w dzień... teraz się zastanawiam czy nie spała bo szybko odpuściłam i nie kładłam czy po prostu nie potrzebowała

Mój na brzuch chyba lubi leżeć, w każdym razie nie protestuje głowę tez podnosi na czas leżenia, kładę go od początku po kilka razy dziennie na kilka minut.

Ja wracam do pracy po 26tyg. wypada jakoś koniec kwietnia, potem mąż idzie na rodzicielski a jak nie podoła no to żłobek. Ja mam dobre wspomnienia młoda zostawiłam jak miała 5,5 miesiąca i ciekawostka nie chorowała w pierwszym roku chadzana do żłobka opuściła 5dni w drugim chyba nic, żłobek był prywatny ale często były tam dzieci kaszlące i smarkające. Teraz zobaczymy mam nadzieje ze tez taki model się trafił.

Moja waga ok ale stoi od miesiąca, myślałam ze przy kp cos tam odlecieć jeszcze, jedynie brzuch trzeba by poćwiczyć, idziemy na wesele 14.02 to mam cel jakaś kieckę musze znaleźć jeszcze, w czym się chodzi teraz na wesela tak w zimie?
 
Wspolczuje Wam dziewczyny, ze tak szybko musicie wracac do pracy.

My juz po spacerku, mala jak zwykle darla ryjka i niespala.

Cyntia alez mnie rozbawilas ;)

Czy ktoras mama karmiaca piersia usypia dziecko przy piersi czy tylko ja? Moja bedzie tak dlugo plakac az ja sie poddam i dam cycka:( czasami L ja uspi jak mnie niewidzi. Musze cos z tym zrobic, tylko ze ja naprawde nie moge zniesc jej placzu.
 
U nas dzis był mój kuzyn z żoną. Inga bardzo dużo się uśmiecha, ale dziś po raz pierwszy śmiała się w głos jak ją zabawial (cudny widok). I tak sobie pomyślałam, że może jego byśmy poprosili na chrzestnego. O dziwo mój mąż się zgodził i nawet woli go od swojego kuzyna mimo, że chrzestna też będzie z mojej strony.

Zaraz jadę po staniki, bo te największe mi się popsuly, a mniejsze są za małe. Myślałam, że skoro nie karmię, to biust wróci mi chociaż do ciazowego rozmiaru, bo o przedciazowym to nawet nie myślę, ale nie, dalej cyce jak donice. I tak oto z B zrobiło mi się E bez silikonu ;-) Szkoda tylko, że trochę naleśniki.
 
renisus - ja tak z córka miała na cycku usypiała ...do roku. Teraz od początku tego unikałam, przestawisz tylko daj sobie 3 dni, spróbuję odwrócić kolejność jemy, bawimy się i usypiamy
 
Cyntia ale się śmiałam z tego gadania do kupy :-D

Asz pozycja w foteliku jak najbardziej sprzyja robieniu kupy :-)

Moja dzisiaj niezły wyczyn zrobiła. Położyłam ją na brzuchu a ta na wyprostowanych w łokciach rękach podniosła głowę i klatkę piersiową bardzo wysoko :-) skubana silna jest. Neurolog jak ja ostatnio badał to powiedział że ma bardzo silne mięśnie karku, że czasem 4miesięczne dzieci tak nie trzymają :-)
Malutka dzisiaj ładnie już drugi raz sama zasnela w łóżeczku :-) ostatnio zasypia z pieluszka w rączce i smoczkiem w buzi. Pod choinkę dostała owieczke z chicco z melodyjka do usypiania i z nią usypia. Bardzo polecam :-)


Renisus ja tak miałam ze starszą. Też się darła na spacerach. I na cycku usypiała. Powiem ci tak: oducz tego jak najprędzej. Nie będzie łatwo ale im mniejsza tym prościej ci będzie. I pamiętaj że dzieci tak już mają ze płaczą ale nie dzieje im się żadna krzywda jak trochę pomarudza. My mieliśmy naprawdę przerąbane jak Laura nie dość że zasypiała z cycem to traktowała mnie jak smoczek. Przy niej popełniliśmy wszystkie możliwe błędy i naprawdę nie było łatwo :-/ teraz robie wszystko na odwrót i jest super :-)
 
Ostatnia edycja:
Moja ma taki księżyc z melodyjka, ale księżyc ma ogonek i ona uważa, ze to nie do spania tylko do bawienia sie.
Wlasnie tez nie wiem co zrobic, bo dostałam taka bardzo fajna karuzele z melodyjkami i jakimiś misiami do zawieszenia nad łóżeczkiem, ale zastanawiam sie czy to bardziej "zabawa" czy "spanie". I nie jestem pewna czy montować to na łóżeczku czy nie, bo nie chce jej rozpraszać przed spaniem, a z drugiej strony muzyczka moze by ja usypiała.
Skąplikowane jest życie mamy...

Renisus - mojej sie zdarza usypiać na cycusiu wieczorami i w nocy. Głownie dlatego, ze ja sama zasypiam.... Ups...
 
reklama
Do góry