reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

czemu to wszystko jest takie skomplikowane ;) i teraz mam kolejny problem- bo zjadła mi z jednego cyca i trochę z drugiego- jak ściągam to z obu co 3 godziny... i ona właśnie zasnęła po ostatnim jedzeniu a mi się zbliża pora ściągania mleka- i teraz co, czekać aż się obudzi i próbować nakarmić, czy ściągnąć. A jak poczekam i powiedzmy że zje znowu z jednego i trochę z drugiego to czy dodatkowo jeszcze odciągnąć mleko do końca z tego cyca z którego zjadla mniej? czy ktoś miał kiedyś podobny problem? Boję się, żebym w końcu nie zaczęła produkować mniejszej ilości mleka... :/

I co ile jedzą wasze pociechy? :)
 
reklama
czemu to wszystko jest takie skomplikowane ;) i teraz mam kolejny problem- bo zjadła mi z jednego cyca i trochę z drugiego- jak ściągam to z obu co 3 godziny... i ona właśnie zasnęła po ostatnim jedzeniu a mi się zbliża pora ściągania mleka- i teraz co, czekać aż się obudzi i próbować nakarmić, czy ściągnąć. A jak poczekam i powiedzmy że zje znowu z jednego i trochę z drugiego to czy dodatkowo jeszcze odciągnąć mleko do końca z tego cyca z którego zjadla mniej? czy ktoś miał kiedyś podobny problem? Boję się, żebym w końcu nie zaczęła produkować mniejszej ilości mleka... :/


I co ile jedzą wasze pociechy? :)

moj je różnie czasem nawet co godzine a czasem co półtorej do max 3 w ciągu dnia aa w nocy chodzi sapc o 19.30-20.00 i budzi sie zazwyczaj o 2 albo 3 potem o 4-5, 6-7 i zazwyczaj wtedy chce sie bawic i mu gwazdki puszczam bo ja nie mam siły i zasypia znowu wiec ja mam podobny problem co ty karmiac tylko piersia moge sciagac mleko jak mały pojdzie spac czyli najlepiej o 21 wychodzi tylko raz dziennie ale ja naprawde nie mam kiedy czasem robie jeszcze tak ze jak rano sa obie piersi pełne to daje mu ta mniej pełna a potem odrazu sciagam z tej już mega pełnej i mam z 100 mleka.

ty mozesz sciagnac a jak sie obudzi i nie naje to dac odciagnietego, niestety ale czas spania dziecia sie zmienia i tak samo godziny karmienia :-)
 
askar185 - laktacja się dostosuje do dziecka będzie go dokładnie tyle ile małe potrzebuje, na tym etapie jak nie dokarmiasz mm to przerwa nawet 8 godz. nie zaburzy produkcji. Pytanie dlaczego ściągasz. Ja małego karmie na żądanie ale patrzę na zegarek bo nie każde zadanie oznacza głód :confused: w ciągu dnia co 2,5 - 3,5 godz. je. W nocy aktualnie 19godz. potem 3godz i 6godz. (jak zaczyna skuczeć wcześniej np. o 2 to daje mu cumla)
 
Askar moze sciagaj z tej niedojedzonej na razie. Moze zacznie jesc tylko z cyca to nie bedzie problemu :-) Moja nie wola jesc wiec ja tak co 2-3 godz sprawdzam czy juz chce ;-)
Wlasnie padla. Zjadla 150 ml. Pierwszy raz tak duzo. Moze wraca do siebie :-) tylko z cyca krotko je, jakies 5 min. I nie wiem czy to nie za krotko. Ale wiecej nie chce i koniec.
 
moj je różnie czasem nawet co godzine a czasem co półtorej do max 3 w ciągu dnia aa w nocy chodzi sapc o 19.30-20.00 i budzi sie zazwyczaj o 2 albo 3 potem o 4-5, 6-7 i zazwyczaj wtedy chce sie bawic i mu gwazdki puszczam bo ja nie mam siły i zasypia znowu wiec ja mam podobny problem co ty karmiac tylko piersia moge sciagac mleko jak mały pojdzie spac czyli najlepiej o 21 wychodzi tylko raz dziennie ale ja naprawde nie mam kiedy czasem robie jeszcze tak ze jak rano sa obie piersi pełne to daje mu ta mniej pełna a potem odrazu sciagam z tej już mega pełnej i mam z 100 mleka.

ty mozesz sciagnac a jak sie obudzi i nie naje to dac odciagnietego, niestety ale czas spania dziecia sie zmienia i tak samo godziny karmienia :-)

A dlaczego chcesz dodatkowo ściągać? Bo jak rozumiem małemu starcza?:)

askar185 - laktacja się dostosuje do dziecka będzie go dokładnie tyle ile małe potrzebuje, na tym etapie jak nie dokarmiasz mm to przerwa nawet 8 godz. nie zaburzy produkcji. Pytanie dlaczego ściągasz. Ja małego karmie na żądanie ale patrzę na zegarek bo nie każde zadanie oznacza głód :confused: w ciągu dnia co 2,5 - 3,5 godz. je. W nocy aktualnie 19godz. potem 3godz i 6godz. (jak zaczyna skuczeć wcześniej np. o 2 to daje mu cumla)

Sciągam dlatego, że moja córa po tym jak poznała jak łatwo pije się z butelki ( położna zaleciła dokarmianie moim mlekiem bo mała nie przybierała), ogłosiła protest i odrzuciła cyca- za kazdym razem gdy ja chcialam przystawiac był okropny wrzask, więc się poddałam i postanowiłam dla niej ściągać żeby mimo to dostawała moje mleko.Teraz ma takie fazy- jeden tydzień sobie possiee pierś ale tylko wtedy jak jest podjedzona i nie tak zeby sie najeść, a w następnym tygodniu znowu się buntuje i drze kiedy ją przystawiam. Ale wczoraj i dzisiaj mnie bardzo zaskoczyła- nagle zechciała jeść z piersi- wczoraj jadła z cycka 3 razy, dzisiaj 3 karmienia z cycka pod rząd i się najadała nawet na 3 godziny ( pozostałe karmienia butla z moim ściągniętym mlekiem- jedno w nocy i dwa w ciągu dnia bo nie było mnie w domu). po kąpieli zjadła i teraz pięknie śpi- nie chcę zapeszać, ale może by się udało przejść na kp, ale nie wykluczam też że np. jutro znowu zaczną się wrzaski przy piersi i wrócimy do tego co było :)

Askar moze sciagaj z tej niedojedzonej na razie. Moze zacznie jesc tylko z cyca to nie bedzie problemu :-) Moja nie wola jesc wiec ja tak co 2-3 godz sprawdzam czy juz chce ;-)
Wlasnie padla. Zjadla 150 ml. Pierwszy raz tak duzo. Moze wraca do siebie :-) tylko z cyca krotko je, jakies 5 min. I nie wiem czy to nie za krotko. Ale wiecej nie chce i koniec.

Tak chyba póki co będę robić i stopniowo będę pzrechodzić na samo karmienie z cyca.. jak młodej się nie odwidzi oczywiście :)


Przed chwilą właśnie skończyłam ściągać mleko z tej piersi, z której nie zjadła nic o 21.00 bo najadła się jednym cycem i nie wiem, czy to jakiś zły znak czy po prostu mała mi tak wyjadła tego cyca o 19.00 (też zjadła tylko z niego i ulewała co chwilę), bo ściągnęłam tylko 30 ml gdzie normalnie ściągam koło 60.. Mam nadzieję, że mi sie produkcja nie zmniejsza a mała tak ładnie wyjada mi cyca, bo wiadomo nawet najlepszy laktator nie wyciągnie tak jak dziecko :)
 
Ostatnia edycja:
Askar - pewno tak ładnie ściągnęła :) Ja to wiem po wadze, że Adi się najada :p

Kacha -u mnie częstotliwość podobna....

Linka - w dniu, w którym Adi miał mieć szczepienie (ale nie miał, bo chrumkał) do nocy tak płakał, że nie mogłam go uspokoić. Do późnej nocy go lulaliśmy. Gdyby jedak był zaszczepiony, to byłabym przekonana, że to reakcja po szczepieniu.

Co do fotelika Maxi Cosi, to wyciagnelismy gąbkę i samą gąbkę w ten dołek wkladalismy, bo to nad główką już dawno nie pasowało. A gąbkę usunęłam w tym tygodniu dopiero (a Adi duży jest 16 tygodni, 8 kg).
 
Ostatnia edycja:
A rozmiary różne. Spodenki i polspiochy jeszcze 68. Ale body zakładam za duże, by pielucha nie cisnela i nie robiły się odparzenia -np 74/80 z Lidla, a nawet 86 z Cool Club ze Smyka. Tych mniejszych nie zapinam w kroku.
Z kolei kombinezon 74 jest jeszcze dużo za duży.
To jest body 86 na młodym ;) :
 

Załączniki

  • 1421362652799.jpg
    1421362652799.jpg
    25,8 KB · Wyświetleń: 46
Dzień dobry!

Cyntia cudny Synuś! moja dopiero wyrasta powoooli z rozmiaru 62. Przy Twoim Słoneczku nasza to mały patyczak ;)

Co do tych naczyniaków to ciągle gdzieś z tyłu głowy kołacze mi się pytanie skąd to się bierze? i nie wiem czy wcześniej nie zwracałam na takie rzeczy uwagi czy po prostu teraz pojawił się 'wysyp' dzieci z tym problemem. No duży jest ten nasz dziad :( oby zniknął, a nie rozrastał się wraz z rozwojem Lusi, bo wtedy chyba jakiś laser nas czeka. Pani dermatolog stwierdziła, że i tak mamy 'szczęście', że to nie twarz...
 
Hej moja jak nigdy 1 pobudka ale już nie śpi a ja tak lubię rano pospać.no nic lezymy:-)

Ej nie pamiętam waszych nicków:-(

Ja tez kp choć na wyjazdy daje mm ale tak to się fajnie cycu jemy a różne kryzysy były.
Moja nosi 62/68 ale wykończe 2 opakowania pieluch i przechodzimy na rozmiar 4 mimo że mała ma dop 6kg.

No właśnie też zastanawiałam się żeby ta wkładkę z fotelik wyjąć.
 
reklama
Askar ja sciagam bo czasem jak gdzies musze wyjsc, maly ma najprawdopodobniej skaze i musi pic moje mleko albo pepti ale pepti raz skosztowal i po 2 lyku odrazu zwrocil he potem butelke zawsze sprawdzal (lekko jezykiem dotykal smoczek tak aby mu ktos znowu pepti nie wcisnol)

Cyntia a ja juz myslalam ze to tylko ja mam tak przerabane z tym czestym karmieniem w dzien:p a maly faktycznie duzy ale i slodki:-)

Tutu ja nie mam pojecia co tak duzo tego ale u mnie to moze dziedziczne bo ja mialam na brzuszku i do tej pory mam slad, szczescie tylko ze malemu sie nie rozrasta bo mi sie rozrastal i mialam go chyba zamrazany hee mama wspomina ze mialam 9 miesiecy jak bylam pierwszy raz na zabiegu to za 2 razem musiala mie trzymac mama , tata i pielegniarka i nie dawali rady!


Domka my juz mamy 4 bo w 3 jakos za czesto kupka wylatywala hehe i mi sie wydaje ze one nie sa wcale takie duze ja mualam pobudke o 4 i 6.20 ale maly robil kupke, zjadl i dalej spi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry