reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
kasia w bardzo mi przykro,trzymaj się cieplutko. Trzymam kciuki, aby następnym razem wszystko się udało.

Dzień dobry wszystkim!
znowu dawno nie zaglądałam, ale zwyczajnie nie miałam możliwości albo energii żeby cokolwiek napisać ,nie mówiąc już o przeczytaniu Waszych wpisów. Mam już dosyć mdłości - nie mogę jeść nic rano, chyba że chce dalej cierpieć z powodu mdłości. Dodatkowo pierwszy raz w życiu zaczęłam cierpieć z powodu choroby lokomocyjnej - wymiotuje jak kot w autobusach, pociągach, nawet w samochodzie.

cyntia85 historia o mrówkach była powalająca dla mojego żołądka...

Nadal nic się nie zmieniło w kwestii spania - kładę się o 19 wstaję o 6 - 7, ale w ciągu dnia chętnie bym ucięła sobie drzemkę, dwie ewentualnie siedem.

Na test PAPP-A, Test Potrójny czy USG genetyczne kierował Was lekarz prowadzący czy szłyście dodatkowo z własnej woli?
 
Nie pamiętam już szczegółów, ale usg genetyczne robił mi mój gin, a test Pappa robiłam w prywatnym lab, ale z tego co kojarzę bardzo ważne było, żeby zrobić to tego samego dnia, bo ja wizytę miałam po południu i szybko pędziłam do lab, żeby zdążyć przed zamknięciem.

Ja już dziś 3 razy wymiotowałam. Kiedy to się wreszcie skończy ...
 
Ja na test Pappa miałam skierowanie bo na USG w 12 tyg. wyszedł powiększony fał karkowy. Za całą diagnostyke nie płaciłam ani grosza. Amniopunkcje tez była w ramch NFZ. W obecnej ciazy jeżeli będzie w USG wszytko ok nawet nie zamierzam go robić. Poza tym prywatnie kosztują 250 zł także jak nie ma konkretnych wskazań uwazam, że to strata kasy i dodatkowy stres czy przypadkiem nie będą złe wyniki, ale to juz tylko moje zdanie...
 
Mnie nikt nie kierował na test PAPP-A. Przedyskutowałam z mężem opcje, łącznie z tym, czy w razie czego robimy amniopunkcję i sama się zapisałam. Ostatnio czytałam o kolejnym nieinwazyjnym teście NIFTY, który daje 99,5% pewności w zakresie trisomii 21,18 i 13 i gdyby nie cena (w moim mieście chyba 2600 zł), to z pewnością bym go zrobiła nawet przy prawidłowym USG.
 
Ja dzwoniłam dziś do ginekologa,bo zaniepokoiłam się o te USG genetyczne i powiedział,że jest ono robione z badaniem prenatalnym w 18 tygodniu.
Kosztuję 250 zł a jak chce się z płytką to 290 zł.
Uff odetchnęłam z ulgą..

A dziś otrzymałam próbki z Musteli oraz Seni lady
 
Madzia otwórz sobie link, który wczoraj wrzuciłam. Rzeczywiście tam lekarz też opisuje USG genetyczne wykonywane w 2 trymestrze, ale w pierwszym na takim USG ocenia się przezierność karkową i kość nosową.
 
reklama
Do góry