reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

A ja idę na kolejną wizytę w 14 tyg i moj lekarz nic nie wspominał o tym teście PAPP-a :/
mówił tylko że bedziemy sprawdziać przezierność karkową i nosek/wargi.

Madzia93 - ja polecam Mustele - w prawdzie tania nie jest - ale osoby które mi ją polecały faktycznie nie mają ani jednego rozstępu... grunt żeby smarowac się 2x dziennie i dokładnie - boki + plecy .

Dziewczyny czy Wam też drętwieją kończyny podczas snu???
ja jutro zaczynam 11 tydzień a od kilku dni drętwieje mi całe lewe biodro i noga, spać przez to nie mogę :(
 
reklama
Hmmm, ale na stronach medycznych piszą, że USG genetyczne to pierwsze, wykonuje się najpóźniej do 13 tygodnia. Koło 18 to pewno są już badania połówkowe. To też są badania genetyczne, ale nie te same.

Mnie dziś ćmi w podbrzuszu jak przed @. Może dlatego, że dziś taki teoretyczny termin @?
 
Madzia poczytaj, to nie jest to samo badanie. Wrzuciłam Wam wczoraj dokładny opis tych badań i procedur lekarza, który ma certyfikat Medycyny Płodowej z Londynu. Ja nie byłam u niego w poprzedniej ciąży, ale uważam że dobrze wszystko opisał i warto poczytać. To jest bardzo znany specjalista w tym zakresie.

garmelka PAPP-A nie jest obowiązkowym badaniem. Badanie USG przezierności karkowej itd. nie musi być poparte testami z krwi.

Cyntia
nie martw się. Jak dźwignę małą to mnie czasem tak zaboli, że nie mam pewności, czy nadal jestem w ciąży, ale nie mam wyboru. Poprzednio absolutnie nic nie podnosiłam, cackałam się z sobą, brzuch mnie i tak bardziej pobolewał, ćmił, a skończyło się dobrze.
 
KasiaW bardzo mi przykro, ale wierzę że niedługo wszystko potoczy się po Twojej myśli.


Madzia93 dziewczyny mają rację do 13tc wykonuje się to usg.


Cyntia85 u mnie nie ma dnia by mnie brzuch nie pobolewał lub „ciągnął”.


Co do zachcianek ja mogłabym jeść na zmianę kapustę kiszoną i barszcz ukraiński. Natomiast czekolada i słodycze mogą dla mnie nie istnieć, chociaż do tej pory byłam zatwardziałą czekoladoholiczką:laugh2:
 
Dostalam krwawienia! Ze sluzem juz sie poryczalam!!! Wybieralam sie z mala do dentysty poszlqm do wc i na papierze .... :( mialam bolesny chwilowy skurcz bo dzis w sumie sie nasprzatalam w domu :/ lerze teraz na izbe moge jechac w kazdej chwili? Czy mam isc do prywatnego lekarza ?
 
Zadzwoń do swojego prowadzącego i zapytaj. Moze cię przyjmie bez kolejki albo każe jechac na izbę. Tylko koniecznie porozmawiaj z lekarzem nie ma co zwlekać.
 
reklama
Do góry