reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Tez chce to kółko kupic. Moja od 1,5 miesiaca spała całe noce a od trzech dni budzi sie na jedzenie. Tylko ze za miast jesc w dzien to wypije 60 mm i się rozgląda. W nocy wypije mi 120 i spi dalej. A juz w ciagu dnia Piła po 120-150 . No nic mam nadzieje ze zacznie normalnie jesc w dzien to będę mogła pospać w nocy ;)
 
reklama
Moja tez dzisiaj obudzila sie na jedzenie wczesniej niz zwykle. W ogole jakas marudna caly dzien jest. Jak nie ona.

Ja tez kupie te kolko ale dopiero na lato. Nie mam wanny, a tak to sie na basen skoczy, u rodzicow na podworku sie popluska. Moze w jeziorze (?). Jak pokazalam mojemu W. to od razu chcial kupowac :-)

Betti nagraj mala jak bedzie sie pluskac :-)

Judy to chyba taki okres, ze dzieci nie maja czasu jesc w dzien i nadrabiaja w nocy.

Czym spieracie plamy po kupie??? Help!
 
Ostatnia edycja:
Monia oki postaram sie nagrac:)
Ja plamy po kupir spiersm niemieckim mydelkiem odplamiajacym z rossmana.

Moja tez w dzien gorzej jada nie ma czasu na jedzenie. W szczegolnosci jak w gosciach jestesmy.

Wogole zaczyna cwiczyc raczkowanie i dzisiaj prawi spełzała sie z maty. Smiesznie to wyglada bo tylek podnosi wysoko do gory twarz kladzie na macie a rekami sie odpycha :p coraz czesciej w ten sposob udaje jej sie przemiesic. Musze juz tak na nia uwazac.

Trzymajcie kciuki za dzisiejsza nocke ;)
 
Cześć

Betti współczuje i trzymam kciuki :) U nas poprzednia ok. Wstawała dwa razy do 22:30 a potem już spała do 7:30. Dziś tez budziła się od 21 do 22 ale teraz widzę że już jest ok.
Aha zauważyłam też, że częściej woła cycusia. Czyżby kolejny objaw skoku?

Ja też kupki spieram mydełkiem tylko beckmann( chyba dobrze napisałam?). To chyba wszystko to są mydła galasowe. Bardzo dobrze działają.

Ja z tym rozszerzaniem będę sprawdzać schematy, ale chyba musze zaufać sobie i dziecku bo można się zgubić w tym wszystkim.

Ostatnio mam mało czasu w ciągu dnia. Dopiero jak bąble pójdą spać to jest chwilka.
 
Hey Mamusie!

Z góry przepraszam, że milczę ale dzieci ciagle chore. Mój przedszkolak domu więc muszę jej poświęcać trochę więcej czasu. Nie dam rady Was nadrobić;(

Betti u nas ze spacerami podobnie. Chwilkę pochodzimy i już awantura. Zmieniłam czapkę na cieńszą, kombinezon z typowo zimowego na misia i jakoś idzie. Tylko wózek nie może sie zatrzymać bo od razu włącza się alarm i wyje aż do domu. ;)
Baby swimmer też mamy już jakiś czas ale nie chcę go wkładać pierwszy raz kiedy jest chory, żeby się czasem nie zraził.

Monia ja plam po kupci nie zapieram. Piorę w jelpie na 40 st i jakoś nie ma z nimi problemu. Bardzo rzadko coś się nie spiera to za drugim praniem już jest ok. Kupiłam nawet odplamiacz jelpa i ani razu jeszcze nie użyłam. ;)

Pisałyscie o rozszerzeniu diety naszym maluszkom
A więc my karmimy się piersią i zacznę wprowadzać stałe pokarmy dopiero po skończeniu przez Nikusia pół roczku. Cyc to dla mnie wygoda (pod warunkiem, że nie ma wyjazdów;p ) i niech tak zostanie jak najdłużej :)

A u nas jakoś idzie po za tym, że już dostaje na głowę ciągłym siedzeniem w domu :/

Czy Waszym dzieciom zrobiły się już konkretne kolory oczek? Bo u nas nic nie wiadomo jeszcze:/ wypisalam malemu podanie o dowód a tą rubrykę zostawiłam pustą i czekam ;p

Postaram się częściej odzywać. Buziaki dla dzieci i dobrej nocy ! :*
 
Ostatnia edycja:
Hej mamuski :-)

Betti i jak nocka? Pospalas dzisiaj?

Musze kupic koniecznie to mydelko, bo na Zoskowe kupki samo pranie nie wystarcza. A ostatnio robi mega kupke raz dziennie i brudzi wszystko co ma na sobie ;-)

Nianiusia zdrowka dla dzieciaczkow! Moja mala ma niebieskie oczy. Mam nadzieje, ze juz takie zostana. Czytalam, ze nawet do 2 lat moze zmienic sie kolor oczu.

A co do koloru oczu przypomniala mi sie historia jak bylismy ostatnio na szczepieniu. Byl w przychodni facet taki po kilku piwkach. I chodzil i zaczepial wszystkich zeby pogadac. Podszedl do nas, popatrzyla do wozka, na mnie, na W. i mowi, ze oczy to do nikogo nie podobne (a ma niebieskie tak jak ja). No i tak sie uczepil tych oczu, ze stal i normalnie wkrecal, ze to nie mojego W. dziecko ;-) W koncu zrobil sie nachalny to go pogonilam. Ustal kawalek od nas i zaczal monolog jakie to niewdziecznice po swiecie chodza i poznien trzeba nie swoje dzieci wychowywac. Jak zobaczyl, ze W. patrzy na niego spod byka to od razu dodal, ze on o swojej kobiecie mowi ;-) Pozniej smielismy sie, ze dziecko sasiada :-)
 
Tutu - najnowsze zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia mówią o rozszerzeniu diety dzieci na mm także ok. tego 6 miesiąca. Jakieś przesłanki musieli mieć, w końcu nad tym pracuje cały sztab mądrych głów. Ciekawi mnie skąd ta zmiana.
Nasza pediatra też mówiła, by rozszerzać dietę po skończeniu 4,5 miesiąca, ale ja jeszcze się wstrzymuję. Adi na moim mleku.

Betti - i jak nocka?

Nianiusia - zdrówka dla dzieciaczków. U nas lekko brązowe są od 2 miesiąca i z niecierpliwością na konkretny kolor. A co do włosków póki co jest jasny blond.

Adik od paru dni ma katarek. Inhalujemy się. Zakraplam solą morską, Nasivinem dla niemowląt, a na wzmocnienie daję Dicoflor. Dziś jest lepiej, juuuupi :)
 
Hej laski :)
Dzieki Bogu nocka super zasnela o 21 i spala do 7 z jednym karmieniem :) wiec sie wyspalam.

Mozecie polecic jakis zel na zabkowanie? Bo juz chyba coraz blizej u nas pierwszy zabek. Doswiadczone mamusie jak wygladaja dziaselka przed wyjsciem zabka?

Hania ma oczy niebieskie przelamane szarym, bardzo mi sie podobaja jej oczka a wloski jak sie urodzila byly prawie czarne a teraz jasnieja.

Cyntia jak Adi ma katarek to caly czas mu cieknie z noska? Bo moja Hania teraz tez katarek dostala jak placze to cieknie jej z noska.

Nianiusia zdrowka dla maluchow. Moze mojej tez zacieplo w wozku, ale niby cienko ja ubieram, ale jest w spiworku moze to to.

Milego dnia.
 
Cześć Mamuśki :)
Ale miałam wczoraj dzień- na nic czasu, mała non stop na rękach, marudna.. już czekałam z utęsknieniem kiedy tatuś wróci do domu i ją przejmie ;) Tez byliśmy wczoraj w lidlu ale oczywiście już przekopane wszystko- udało nam się kupić tylko 2 pary leginsów, pościel do łóżeczka, zabezpieczenia na szuflady, rogi, kontakty itp i ten kocyk- śpiworek- wygląda to super, a przynajmniej nie będziemy musieli małej do samochodu w kombinezon ubierać- potem cała zgrzana była, nie mówiąc o jakiejkolwiek wygodzie ;)

Ja kupki spieram czymkolwiek mam pod ręką, np. mydłem w płynie- ale od razu jak zrobi to wrzucam do miski z płynem do prania i musi się pomoczyć bo inaczej nie ma szans żeby zeszło ;)

Nocka dzisiaj nieciekawa- pobudka o 4.00, potem 6.00 i 8.00. I już znowu jadła, a potem zasnęła przy cycu przed 10.00. Nie mówiąc o tym, że od 4.00 rano spała z nami w łóżku i się nie wyspałam- muszę ją odkładać do siebie, bo się wykończę. W ogóle wczoraj to doiła cyca chyba co 1,5 godziny :O Nie wiem czy nie zaczyna się "zabawa" z ząbkami bo ciągle chce do tego cyca i pokochała gryzaki, muszę jej w buźkę zajrzeć ;)

Nasza Hania ma oczka takie szaroniebieskie- my oboje takie mamy więc raczej w tej kwestii nic się nie zmieni ;) a co do włosków to urodziła się z takim ciemnym blondem a teraz ma jasny blond :)

Betti moja też już szaleje na macie, obraca się z brzuszka na plecki, z plecków na boczki- nie ma szans żeby zostawić ją samą- już nieraz zawisła na krawędzi łóżka, ale ją złapałam. Chyba niedługo mata wyląduje na podłodze, żeby było bezpieczniej :)

Dzisiaj bierzemy sie z Mężem za pokoik Hani, przykleimy naklejki na ścianę i może ją przeniesiemy, jak kącik na łóżeczko uda nam się jeszcze ogarnąć. Mieliśmy to zrobić za tydzień, ale jak Hania zaśnie o 20.00 to nic nie możemy zrobić w pokoju, ani nic obejrzeć, ani zbyt porozmawiać.. Także jej dni w salonie są już policzone :D

Dziewczyny pomóżcie- jak zrobić, zeby ten suwaczek się codziennie sam przesuwał. Wklejam ten adres url tam gdzie jest na to miejsce, daje wgraj, obrazek wyświetla się w okienku wyżej i co dalej? Bo ktoś mi kiedyś napisał żeby adres skopiować tam gdzie jest "edytuj sygnaturę"- więc tak zrobiłam kiedyś i zamiast suwaczka wyświetlał mi się link.. teraz zmieniam suwaczek "ręcznie", żebyście mniej więcej miały orientację, ile ma Hania ;)

No i obudziła się po niecałej godzince, teraz leży w łożeczku, gada do siebie i pluje- już jakiś czas temu się tego nauczyła ale wczoraj jej sie przypomniało :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry