reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

W pierwszej ciąży też się super czułam. Pamiętam jak po schodach sobie swobodnie wbiegałam, a teraz? O losie...

Nie no biegać nie biegam, na trzecie piętro wchodzę w dwóch ratach, ale w pierwszej ciąży leżałam plackiem do rozwiązania, wiec i tak traktuje to jak progress tym razem :D

Non stop mi tylko gorąco, w domu klima, a mi wraz pot cieknie.
 
reklama
Ale że w trakcie porodu? Avto się coś zmieniło? 5 lat temu mi tylko położna sprawdzała:eek: sorki, jeśli nie zrozumiałam pytania...
No wlasnie o to mi chodzi. Mnie 2 lata temu polozna nie zagladala w krocze az do odejścia wod i zaraz potem partych. Mimo, ze ja prosilam, bo czułam, ze jest postęp. A jak sie zapisal pierwszy skurcz, to zamaist zajrzeć, zawolala lekarza, ktory dobre 10 minut szedl z innego pietra. 7 lat temu za to lekarz mi nie zagladal na porodowce, wszystko sprawdzala polozna. Wiec ja juz zglupialam. Wiem, ze niedawno byly zmiany w uprawnidniach poloznych i teraz chyba one moga wiecej, ale moze to tylko od obyczajow w szpitalu zalezy?
 
Dla mnie osobiście wstawanie po cc z łóżka z dostawką to byłaby męka, można to odsunąć? Ja przez ponad miesiąc ledwo co sie podnosiłam, dodatkowo musiałam podnosić się bokiem ze zwisajacymi z łóżka nogami :)

Teraz mozna to odsunac, ale ja bede chciala dostawke przymocowac do naszego łóżka...
Ja po 2 cc i za kazdym razem smigalam przu dzieciach.....jak wiesz ze Ty reagujesz inaczej po cc to pewnie musisz dostosowac pod siebie....
Ja w szpitalu sama noworodka dosc szybko ogarnialam.....a w domu to juz w ogóle

Ja zazwyczaj spalam z malymi...ale to niebezpieczne... mi takie rozwiaznie najbardziej pasuje..ta dostawka do karmienia nocnego...bo do pokoju obok nie chce chodzic..ani wstawac wlasnie z nogami z łóżka.....chce karmic w nocy bez wstawania... tak karmilam 2 dzieci i tego tez tak planuje :)
 
Gdzie byście poszły z 2-latką stawiającą krzywo stopę? Do lekarza ortopedy czy do rehabilitanta dziecięcego w przychodni wykonującej wkładki ortopedyczne?
Moj starszy "stopa serpentynowa" wykrzywial palce jednej stopy do środka...
Bylismy u ortopedy... noga w gipsie przez 3 miesiace w drugie urodziny.... i jest naprostowane...teraz ortezke na noc tylko zakladamy
 
Cały czas, moim zdaniem od początku chodzenia (zaczęła chodzić w październiku 2017, czyli 10 miesięcy minęło) tak było, ale byliśmy wtedy na kontroli chodu u lekarza ortopedy i mówił, że prawidłowy. Zatem uznałam, że fizjologia, żeby dać czas. Ale we wrześniu będę kupować jej nowe buty i może trzeba popatrzeć na jakieś specjalne?

Zapisałam ją na piątek do gabinetu podologicznego (m.in. wykonują tam wkładki wg indywidulanych potrzeb) na wizytę konsultacyjną u rehabilitanta dziecięcego... Tzn. teraz po Waszych postach zgłupiałam, może pani mówiła, że do fizjoterapeuty? Jak dzwoniłam, to pytałam, czy przyjmują dzieci dopiero po konsultacji u lekarza, czy sami też diagnozują. Mam nadzieję, że to nie jest jakieś naciągactwo... Pewnie od lekarza rodzinnego dostanę skierowanie do ortopedy, ale raczej nie na cito. Umówiłabym ją prywatnie, ale i w zeszłym roku na kontroli chodu, i wtedy kiedy byliśmy z pierwszym dzieckiem u ortopedy, te wizyty nie były jakieś zbyt treściwe... Czasem mam wrażenie, że ktoś, kto masuje/ćwiczy z dziećmi lub dobiera im buty, lepiej się zna niż lekarz. W ogóle znajoma powiedziała mi, że wg niej jej dziecko miało identycznie i oni chodzili do szewca, żeby podklejał podeszwę. Ale jeszcze takim hardcorem nie jestem, żeby zlecić coś sama szewcowi ;)
U nas ortopeda jeden..nic nie zauwazyl jak maly mial roczek...dopiero kolejny inny ortopeda ( bo soe przeprowadzilismy do poznania) zobaczyl ze lrzywi noge jak chodzi... zalecil najpierw masaz stopy...pokazal co i jak....ale jak przez pol roku nie bylo poprawy to gips i zadzialalo..od 2 lat jest super.. tylko profilaktycznie ortezka wlasnie na noc zeby nawrotow nie bylo..

Wiec jak do ortopedy dlugi termin
to.fizjo tez na pewno bedzie wiedzial co i jak..jakies masaze zaleci
 
Hejka :)

Ktoś w temacie ? Jak to jest ? 2 dni za urodzenie dziecka ma ojciec przyznane na podstawie aktu urodzenia ?

A te 2 dni opieki na dziecko do 14 roku życia to jest rozumiem dopiero w następnym roku życia a nie od urodzenia ? Czy jak ?

Zastanawiałam się z mężem jak to ogarnąć technicznie , np. od kiedy ma brać urlop w pracy . Myślimy żeby od dnia przed CC z 2-3 dni ( mam się stawić dzień przed CC na jakieś badania i rozmowa z anestezjolog ) .

Bo po CC to bede chciała żeby dostał L4 na opiekę na mnie po CC... Teraz chodzę jak słoń wszystko boli a co dopiero będzie po CC już to widzę że będę jak dziecko wojny się czuć...

Pewnie ktos juz odpisal, a jak nie to...

2 dni za urodzenie dziecka wystarczy zglosic pracodawcy..temu nie potrzebny jest akt... maz je bral jak bylam jeszcze w szpitalu ....a aktu nie mialam jeszcze

2 dni ( do 14 roku życia) naleza sie jeszcze w tym roku co urodzisz dziecko...czyli jeszcze w 2018 niech maz wykorzysta..... moze to byc 2 dni lub w formie godzinowej odebrane....np 16 razy po 1h bedzie wczesniej konczyl..... ale niektorzy pracodawcy za ten urlop premie ucinaja ( teraz sie zastanawiam czy to zgodne z prawem)

Zaraz po cc nie dostanie na ciebie l4 w dniu cc...tylko od momentu wyjscia ze szpitala.... dostaje sie l4 opieke nad Toba...a te 3~5 dni w szpitalu...bo roznie to jest.... u nas w niedziele nie ma wypisow wiec zalezy kiedy rodzisz. I jal z dzieckiem, czy będzie zoltaczka..etc....w te dni co bedziesz w szpitalu nie dostanie opieki nad Toba bo szpital sie Toba "opiekuje".. w dniu wyjscia pytaja czy od dzis czy od jutra l4 dla męża....
 
reklama
Do góry