reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Mój pies na początku ciąży łaził za mną po nocy do łazienki bo to taka atrakcja dla niego była. Ale po miesiącu mu się znudziło [emoji5] i lubił spać na środku przedpokoju ale raz go nadepnęłam bo on czarny A ja światła w nocy nie włączam i teraz już się nie kładzie na mojej trasie [emoji1]
Hahaha [emoji173] mój też czarny ale śpi w łóżku albo pod łóżkiem więc go nie deptam [emoji23] ale zasraniec zaraz wyczuje że się budzę i nie daje spokoju... Już widzę jak się dziecko pojawi jakie będą jazdy [emoji23]
 
reklama
AC - obwód brzucha
HC - obwód głowy

To u mnie w 36+0 było;
Obwód brzucha 30,94 - 34.6 tc
Obwód głowy 31,36 - 35.1 tc

Czyli głowę ma ciut większa niż brzusio. A jak powinno być ? [emoji23] na odwrót ?


Za to ciekawostka FL (kość udowa,tak?) 7,49 - 38.2 tc [emoji33][emoji33][emoji33][emoji33] zawyża mi to wszystkie pomiary wagowe młodej.
 
Hej :)

Ja Dzis Start 38+0 :eek: robi się gorąco ...

Codziennie późno idę spać ok 23:30 bo to godziny synka na pływanie / wypychanie .... A o 8:30 budzik i jestem Nemo... :ninja2::confused2:śpiąca...

W nocy 1 raz od xxxx czasu komar mnie obudził koło ucha bzzzz :huh:nie wiem skąd się wziol...

Ogólnie jakoś w miarę się czuje , chodź ruchy synka są już bolesne , czasem coś kłuje i boli ale trzeba wytrzymać ...

Miłego dnia :)
 
To u mnie w 36+0 było;
Obwód brzucha 30,94 - 34.6 tc
Obwód głowy 31,36 - 35.1 tc

Czyli głowę ma ciut większa niż brzusio. A jak powinno być ? [emoji23] na odwrót ?


Za to ciekawostka FL (kość udowa,tak?) 7,49 - 38.2 tc [emoji33][emoji33][emoji33][emoji33] zawyża mi to wszystkie pomiary wagowe młodej.
U mnie sie teraz odwrocilo. I brzuch wiekszy od glowy i dobrze [emoji23][emoji23]
 
Mimo wszystko glowa mniej sie "dostosuje" niz brzuch do otworu cipkowego ze tak powiem. Poza tym 1,5cm różnicy w obwodzie to tak naprawde żadna roznica :)

A nie właśnie bardziej ? Przez to niezrośnięte ciemiączka kości czaszki podczas porodu są „mobilne” zachodzą na siebie przez co zmniejsza się obwód główki żeby mogła przejść przez kanał rodny.
 
reklama
A nie właśnie bardziej ? Przez to niezrośnięte ciemiączka kości czaszki podczas porodu są „mobilne” zachodzą na siebie przez co zmniejsza się obwód główki żeby mogła przejść przez kanał rodny.
No pewnie owszem, ale brzuch jeszcze bardziej "mobilny", bo tam praktycznie kosci nie ma. Kręgosłup i ewentualnie ciut wyzej zebra, choc i tak najwiekszy obwód wypada gdzies na wysokosci pępka :) moj łeb, bo inaczej go nazwać nie mozna [emoji23][emoji23]mial 41cm obwodu i mama nie wspomina go dobrze [emoji3][emoji3] dlatego ja tak sie ciesze ze jednak Aleks nie idzie w moje geny co do głowy, bo pipka moglaby ucierpieć [emoji23]
 
Do góry