reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

U nas wszyscy są zgodni, że sudokrem nie jest do codziennej pielęgnacji i zapobiegania odparzeniom. Nasza lekarz rodzinna w ogóle nie uznaje sudokremu do pupy, nawet przy mocnych odparzeniach, położna za to poleca, jeśli już jest odparzenie, ale cieeeeeeeeeeniutką warstwą. Sudokrem jest biały i trzeba go wetrzeć tak, żeby nie zostało ani trochę tego białego filmu na skórze. A sprzedają go w takich wielkich opakowaniach, że wydaje się, że trzeba włożyć do środka palucha, nabrać porządną ilość i posmarować. Jak już chcę sudocrem użyć, to biorę patyczek higieniczny i wyciągam z pudełka wielkość ziarnka ryżu, długo wcieram. Kiedyś dawali do "niebieskiego pudełka" taką maleńką próbeczkę Sudocremu i to całkowicie powinno wystarczyć na lata (tylko ta data ważności zwykle krótka jest w próbkach). Szczerze, nie kupowałabym jako element wyprawki.
Ja parę lat temu pracowałam jako niania i wtedy rodzice dziecka kazali mi używać sudocremu pod pieluchy i to właśnie taką grubą warstwę, że jak przewijałam, to nadal było biało... I tak nauczona chciałam to stosować sama u swoich dzieci. Ale teraz chyba się rozmyśliłam, dzięki [emoji6]
 
reklama
Ja parę lat temu pracowałam jako niania i wtedy rodzice dziecka kazali mi używać sudocremu pod pieluchy i to właśnie taką grubą warstwę, że jak przewijałam, to nadal było biało... I tak nauczona chciałam to stosować sama u swoich dzieci. Ale teraz chyba się rozmyśliłam, dzięki [emoji6]
Rozne sa poglady na ten temat, zreszta jak na wszystko ;) warto znac jednak rozne punkty widzenia i samemu obrac taki, jaki wydaje nam sie najlepszy :) mi polozna przy synku tez mowila zeby smarowac na grubo przy kazdym przewijaniu, tylko po co? :p
 
My nie kupujemy nic na pupę z kremów, ale przy wielo nie trzeba
W przyszlym tyg mam w planach.przejrzec ubranka dla maluszka i może poprac.

Dziś zrobiliśmy z mężem segregację ubran.To co za małe itd popakowalismy.Czesc pojedzie do mojej przyjaciółki, część po rodzinie, reszta na zbiórkę odzieży i do śmietnika.
Aż się przeraziłam ile tego wszystkiego mamy...
Mnie też to czeka. Koniecznie muszę się zabrać za porządkowanie gaderoby. Bo tylko do niej wrzucamy i wrzucamy...[emoji32] Zazdraszczam że masz już to za sobą [emoji1]
 
Podziwiam Cię że przy takiej temperaturze i w ciazy masz jeszcze siłę robic, oszczędzaj się!


Ja ? Ja nic nie robię w domu ... Siostry prasowaly ubranka 4 h chyba ... Ja leżę plackiem źle się czuje w ciąży .... wyjazd do lekarza 50 km x 2 strony autem to już dla mnie wyczyn bo potem brzuszek boli ponad 2 h jazdy w obie :(
 
Witam.... :)

Wczoraj padłam po lekarzu miałam o 21... Zanim wróciłam było późno .

30+4 wczoraj i synek 1 739 g ;)
Ogólnie lepiej u mnie , moze faktycznie to lezenie pomaga , tzn. szyjka się nie skróciła , miękka dalej tzn od dawna i już lepiej z nią nie będzie ale na szczęście zamknięta . Odstawil luteine . Zostaje magnez i witaminy . wody i łożysko ok .

U mnie już od rana gorąco uffffff najbliższe 3 dni w mieszkaniu i pozamykane okna i rolety ...

Miłego dnia i powodzenia na wiytach. :)
 
reklama
#cc termin Kopernika

@Kocurek @Miao czy Wy już znacie terminy swoje CC ? Ja wczoraj troszkę pytałam i mówił że będzie tylko tydzień przed terminem CC a patrzy na termin z ostatniej miesiączki... U mnie planuje na początku października max 5 go . Będziemy jeszcze o tym gadać dokładnie...

Ktoś jeszcze rodzi w Krakowie na Kopernika ?
 
Do góry