reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Jeżeli któraś ma problem z zatwardzeniami, to może warto sprawdzić ile żelaza jest w witaminach? Mi w pierwszej ciąży pomogła właśnie zmiana witamin, które brałam. Przeważnie jak się przechodzi na te witaminy dla drugiego trymestru, to właśnie poziom żelaza jest większy.
 
Ogólnie jeśli nie ma zaleceń do brania żelaza, to powinno się zrezygnować z witamin, które je maja w składzie
Tak, teraz wprowadzili takie nowe wytyczne, niektorzy prodycenci jednak nie zaktualizowali skladow bo pregna zawiera 200% zelaza. Ale ja nie mam ani zaparc ani luznych stolcy w tej ciazy. Puki co jest idealnie 👌
 
Zazdroszczę. Mam niestety zaparcia. Chociaż odkąd jem krwi jest trochę lepiej. Jedyne witaminy jakie zecił mi lekarz na okres całej ciąży to pragna plus. Po kolejnym badaniu okaże się czy dostanę Dodatkowo żelazo, bo jestem już na granicy. Czy bierzecie jakieś dodatkowe witaminy?
 
Ostatnia edycja:
Zazdroszczę. Mam niestety zaparcia. Chociaż odkąd jem krwi jest trochę lepiej. Jedyne witaminy jakie zecił mi lekarz na okres całej ciąży to pragna plus. Po kolejnym badaniu okaże się czy dostanę Dodatkowo żelazo, bo jestem już na granicy. Czy bierzecie jakieś dodatkowe witaminy?
Współczuję, mnie jak do tej pory zaparcia omijają.
Z witamin też biorę pregnę plus, a oprócz tego magnellę.
 
reklama
Ogólnie jeśli nie ma zaleceń do brania żelaza, to powinno się zrezygnować z witamin, które je maja w składzie
Tylko jakby nie patrzeć prawie we wszystkich witaminach jest. Pamiętam jak szukałam w poprzedniej ciąży, to w jednych było faktycznie mało, ale bez chyba nie było żadnych lub po prostu nie mieli w tej aptece 🤷‍♀️
Może teraz zmienili skład, ale wątpię 😉
Ja akurat teraz zostałam przy tych, które brałam przy kp. Mama dha premium+. Tam chyba nie ma żelaza, ale nie jestem pewna, bo mam tylko listek przy sobie bez opakowania
 
Do góry