reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Mnie dzisiaj jakoś wyjątkowo niewygodnie, mała bardzo się rozpycha, dzisiaj pierwszy raz strasznie kopnęła mnie pod żebro 🙈 aż podskoczyłam... kłuje mnie brzuch w różnych miejscach, gniecie, ciasno, wzdęcia, teraz zjadłam obiad to żołądek się odezwał... wróciły zaparcia, na zmianę ze skurczami jelit jak na biegunkę.... a było tak pięknie 💔
też tak macie? to już ten etap? czy nie powinno tak być i to ten okropny tardyferon na przykład...? 🥺
u mnie to samo, zaparcia i skurcze jelit, ja to niestety wiążę z tardyferonem 🫤 bo jako że mam hemoglobinę 11,7, czyli nienajgorzej i "zakaz" od fizjoterapeutki na branie żelaza to biorę raczej co 2 dzień i w tych dniach po żelazie jest gorzej. W pozostałe łykam Floradix. A jak wzięłam wczoraj drugi dzień z rzędu i jeszcze grill do tego to kiepsko było... Ale i bez żelaza już może być gorzej, bo te wszystkie narządy pouciskane.
Nieźle spacerujecie dziewczyny 🙂 ja niestety nie mogę, ale i bez tego większość dnia w ruchu. Dzisiaj musieliśmy pojechać na zakupy, lekko nie było 😏
 
reklama
Cześć Dziewczyny :)
Byłam dzisiaj na 3 prenatalnych, termin 27.10 lub 30.10 czyli albo 30+4 albo 30+1 i synus 1404 g .
Lekarka nie powiedziała nic ze za mała waga, wymiary poszczególnych części ciała tez super,wszystkie przepływy zbadała i są w normie… nie wiem … a ja się zastanawiam czy ta waga nie jest za mała? :( ja jak się urodziłam bylam drobniutka (2850) mąż ponoć tez w tych okolicach, ale czy aż tak może na to wpłynąć ?
 
Cześć Dziewczyny :)
Byłam dzisiaj na 3 prenatalnych, termin 27.10 lub 30.10 czyli albo 30+4 albo 30+1 i synus 1404 g .
Lekarka nie powiedziała nic ze za mała waga, wymiary poszczególnych części ciała tez super,wszystkie przepływy zbadała i są w normie… nie wiem … a ja się zastanawiam czy ta waga nie jest za mała? :( ja jak się urodziłam bylam drobniutka (2850) mąż ponoć tez w tych okolicach, ale czy aż tak może na to wpłynąć ?
skoro nic nie powiedziała, to czym się martwisz? 😊
 
Cześć Dziewczyny :)
Byłam dzisiaj na 3 prenatalnych, termin 27.10 lub 30.10 czyli albo 30+4 albo 30+1 i synus 1404 g .
Lekarka nie powiedziała nic ze za mała waga, wymiary poszczególnych części ciała tez super,wszystkie przepływy zbadała i są w normie… nie wiem … a ja się zastanawiam czy ta waga nie jest za mała? :( ja jak się urodziłam bylam drobniutka (2850) mąż ponoć tez w tych okolicach, ale czy aż tak może na to wpłynąć ?
moja mała w 29+4 ważyła 1460g i ginekolog uznała że może być z tych większych, a to malutka różnica pomiędzy nami, więc wszystko git 😊 skoro nic nie powiedziała tzn ze wszystko wporzadku.
 
Cześć Dziewczyny :)
Byłam dzisiaj na 3 prenatalnych, termin 27.10 lub 30.10 czyli albo 30+4 albo 30+1 i synus 1404 g .
Lekarka nie powiedziała nic ze za mała waga, wymiary poszczególnych części ciała tez super,wszystkie przepływy zbadała i są w normie… nie wiem … a ja się zastanawiam czy ta waga nie jest za mała? :( ja jak się urodziłam bylam drobniutka (2850) mąż ponoć tez w tych okolicach, ale czy aż tak może na to wpłynąć ?
To chyba nie jest zła masa, a w I i II trymestrze był powyżej 50 centyla? Jedno moje dziecko jest do mnie podobne i miało wyraźnie niższa masę niz pozostałe, które poszły bardziej w geny tatusia. Ważne, że przepływy dobre i wszystko ładnie wygląda na USG :)
 
To chyba nie jest zła masa, a w I i II trymestrze był powyżej 50 centyla? Jedno moje dziecko jest do mnie podobne i miało wyraźnie niższa masę niz pozostałe, które poszły bardziej w geny tatusia. Ważne, że przepływy dobre i wszystko ładnie wygląda na USG :)
Dzięki za pocieszenie :)
Od początku mówili ze albo z tych drobniejszych będzie albo ze waga OK, zależy który lekarz i na jakiej wizycie :)
 
mam dziwne pytanie, ćwiczycie mięśnie Kegla? jeśli tak, to czy podczas Wasze dzieci tak bardzo gwałtownie się ruszają? bo moja mała za każdym razem strasznie wierzga i trochę mnie to zastanawia i nie jestem pewna czy to dobry pomysł 🙊
 
reklama
Cześć Dziewczyny :)
Byłam dzisiaj na 3 prenatalnych, termin 27.10 lub 30.10 czyli albo 30+4 albo 30+1 i synus 1404 g .
Lekarka nie powiedziała nic ze za mała waga, wymiary poszczególnych części ciała tez super,wszystkie przepływy zbadała i są w normie… nie wiem … a ja się zastanawiam czy ta waga nie jest za mała? :( ja jak się urodziłam bylam drobniutka (2850) mąż ponoć tez w tych okolicach, ale czy aż tak może na to wpłynąć ?
Tak podobno według mojej położnej wagę dziecko dostaję po mamie a długość po tacie
Moje dwie córki pierwsza 17 lat temu ważyła 2830g a dł. 54cm druga tydzień temu z wagą 2790g i 55cma na usg wychodziła że ważyła 3350 +/- 500g
A teraz na cycu przybiera jak szalona takie maleństwo sznko się rodzi 😊
 
Do góry