reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

Mamba fajny wózek
Sonka bryka super ,moja znajoma miała identyczny i nawet kolor taki sam.Na długo jej starczył.

Ja sterylizator dostałam od rodzinki,ale wyparzyłam może ze 3razy,a tak to we wrzątku trzymałam.
 
reklama
Sonkaa wózio fajny,ładny kolorek:-)
Ja myłam butelki zwykłym płynem a wanienke płukałam,tak samo nie używałam jakiś specjalnych antyalergicznych proszków do prania,kupuje tutaj troszkę dzieciowy płyn do prania i płukania bo ładnie spiera wszystkie plamy,
wyprawka mam nadzieję,że już kompletna oprócz pampersów,też kupiłam mini kosmetyki do szpitala a wszystkie sprzęty po porodowe-podkłady,książki tel,majty jednorazowe itp dostałam w wielkim kartonie z mojej ubezpieczalni:-)
a to moje dzisiejsze zakupyZobacz załącznik 491415Zobacz załącznik 491416dla Julki też do szkoły:-)
Super zakupy,widzę,że kosmetyków to dużoooooo masz :-D
 
Paulawawa ja za radą koleżanek do pępka będę używać Octeniseptu. Swoją drogą w aktualnym numerze "Twoje dziecko" jest artykuł o pielęgnowaniu pępka i podobno nowe wytyczne mówią, żeby kompletnie niczym nie smarować/moczyć/psikać. Jak przyjdzie do mnie położna to ją wypytam, ale z gazików ze spirytusem bym zrezygnowała.
Podkładów poporodowych kupiłam dwie paczki na wszelki wypadek, zwłaszcza że nie są drogie.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy - kupujecie te specjalne płyny do mycia butelek, czy tylko wrzucacie do wrzątku? A może można myć zwykłym płynem?
I czy trzeba po każdej kąpieli myć/dezynfekować wanienkę? Jak tak to czym?

co do tego octeniseptu to tak jak piszesz, takie są nowe wytyczne, w szkole rodzenia tez o tym mówili, ale na koniec podkreślili że spirytus i tak najlepszy, co z reszta potwierdzają znajomi i rodzina, którym w tym roku urodziło się maleństwo

co do specjalnych płynów do mycia to ja nie planuję kupować, będę smoczki i butelki zwykłym płynem myć a późnej we wrzątek, co do mycia wanienki to po kąpieli przemyć wodą i mydełkiem dziecięcym i co ważne to stawiać w pionie żeby woda w środku nie stała, no albo wycierać do sucha
 
To widzę że tylko mnie ten płyn skusił - nie ma to jak siła marketingu:-D
Ale pewnie jak skończę tą jedną butelkę to więcej nie będę dokupować.
Mamba fajny wózek, podobają mi się te białe wstawki w kołach, fajnie wygląda taki kontrast.
Charlois super zakupy. A z tą ubezpieczalnią super sprawa, przynajmniej o część rzeczy nie musisz się martwić:-)
 
emotion super sudocrem :-D

Jutrzenka no co do tej kasy to u mnie też było krucho. dostałam 200zł w sumie na urodziny od mojej mamy i teściowej żebym coś sobie kupiła, a w ciuchy póki co nie inwestuję :-D kosmetyków mam od cholery, książki kupuję na bieżąco, nie miałam pomysłu. a przypomniało mi się, że zawsze marzyłam o takiej pufie więc pomyślałam, że załatwi zarówno problem karmienia jak i później naprawdę wygodnego siedziska (chciałam sobie kupić i tak jakiś fajny fotel do mieszkania, ale jakoś ciągle $ brakowało...). karmienia na leżąco się boję, że po prostu przysnę, albo, że nie będzie mi się chciało Małej odkładać, to ją przyzwyczaję w efekcie do spania z nami w jednym łóżku.

Paja ja też zamierzam piersią i mam dwie buteleczki do karmienia + jedną większą zamykaną do przechowywania pokarmu i tyle. więc dokup sobie jedną jeszcze przynajmniej butelkę, bo jeśli będziesz chciała ściągać pokarm to jakoś musisz go przechowywać, a buteleczki najwygodniejsze (bo z miarką). ja planuję jedną mieć do mleka, a drugą np. do herbatek albo kopru. no i ta do przechowywania.


nie mam też wyparzacza, specjalnego płynu do butelek ani podgrzewacza. myślę, że sprawę można załatwić wrzątkiem w każdym wypadku :-D ale za to mam wypaśny laktator.


do pępuszka będę używać octenisept, bo raz, że polecali, a dwa, że od paru lat jest nr. 1 w mojej apteczce więc nawet nie muszę kupować :tak: ale wydaje mi się, że rozrabiany spirytus czy nie robienie nic też zdałoby egzamin więc tu co kto woli. choć tych wacików nasączanych spirytusem w SR nie polecali :no: tylko nie pamiętam czemu... może za duże stężenie?

Sonka super wózek!:tak:

Charlois gratuluję zakupów. :tak:
 
reklama
Mamba, też mi się wózek podoba, widzę, że jednak zrezygnowałaś z bieli na rzecz zieleni. Co to za model jest?
 
Do góry