reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

reklama
"Twoje dziecko" jest artykuł o pielęgnowaniu pępka i podobno nowe wytyczne mówią, żeby kompletnie niczym nie smarować/moczyć/psikać. Jak przyjdzie do mnie położna to ją wypytam, ale z gazików ze spirytusem bym zrezygnowała.


Tak mi jeszcze przyszło do głowy - kupujecie te specjalne płyny do mycia butelek, czy tylko wrzucacie do wrzątku? A może można myć zwykłym płynem?
I czy trzeba po każdej kąpieli myć/dezynfekować wanienkę? Jak tak to czym?
u nas jak juz kiedys pisalam nic sie do pepka nie stosuje zadnych gazikow wacikow spirytusow i innych bajerow. kazali kapac mloda normalnie nie tam jakies ze nie zmoczyc czy cos. tylko dokladnie recznikiem osuszyc lub pieluszka tetrowa np. mlodej pepek ladnie sie zagoil i jakos na 5 dobe odpadl:tak:tym razem tez zamierzam sie dostosowac i nic nie bede uzywac. do dezynfekcji butelek zadnych plynowi innych tabletek czy czegos nie uzywalam wystarczy wygotowac nawet w mikroafli bo ma wlasciwosci sterylizujace ponoc. my mamy strylizator ale tylko dla tego ze kupilismy przy mlodej komplet butelek z tym wlasnie wynalazkiem. krotko uzywalismy tego bajeru i po jakos 2 mcach juz mylam normalnie plynem jak reszte naczyn tylko mialam osobna gabke do butelek i osoban do garow;-):-)
 
Sonka wózeczek pierwsza klasa! Na górskie wycieczki idealny :-) Ah... góry.... Zobacz załącznik 491372
A w podkłady i ja zainwestowałam, ale rozmiar mnie przeraził, nie wiem czy się tak rozkraczę :-D:rofl2::-p

Co do płynów to się nie zastanawiałam, mam nadzieję na karmienie piersią i jakoś ten temat mi umknął.
 
Musa, kup sobie dwa komplety takich krótkich ochraniaczy - będzie jak znalazł:-D Trzymam kciuki, żeby jednak pojawił się jakiś fajny wzór, wiem jak to jest jak się coś umyśli a tu nic:-(
emotion, też kiedyś miałam taką słodką maleńką próbeczkę sudokremu:-) Mój sposób na kosmetyczkę to te małe wersje normalnych kosmetyków:-)
Paja, ja mam jedną butelkę którą ktoś mi podarował przy Szymonku, żadnego smoczka. I nie będę robić takich zakupów w ogóle. Jestem dobrej myśli, a jeśli coś pójdzie nie tak, to mąż zakupi w aptece;-) My nie myliśmy ani nie dezynfekowaliśmy wanienki po każdej kąpieli.
Mina, ja mam bardzo podobny wózek i codziennie go wwoziłam na drugie piętro. Miałam sposób i wbrew pozorom nie przeszkadzało mi to jakoś strasznie.

Ja nie będę używała octeniseptu ani wacików nasączonych do pępka, tylko zwykły rozrobiony spirytus.
 
Sonkaa wózek fajny, te duże koła będą w sam raz na śnieg:-)
Malinowa mówisz, że takie olbrzymie te podkłady? Ja na razie czekam na przesyłkę, więc jeszcze ich nie widziałam, ale już się boję:szok:
 
Malinova Paula - ja też długo do siebie dojść nie mogłam jak zobaczyłam te podkłady na żywo, myślałam że będą trochę większe od podpasek a tu taaaaakie giganty, mogłabym się nimi dookoła obwinąć.Mam nadzieję,że trzeba je nosić tylko w pierwsze dni po porodzie:szok:

sonka - super brykę będzie miał Michaś

erde - dziękuję za pamięć i czekam na wieści
 
Ostatnia edycja:
Malinowa mówisz, że takie olbrzymie te podkłady? Ja na razie czekam na przesyłkę, więc jeszcze ich nie widziałam, ale już się boję:szok:
Tu niżej masz odpowiedź ;-)

Malinova Paula - ja też długo do siebie dojść nie mogłam jak zobaczyłam te podkłady na żywo, myślałam że będą trochę większe od podpasek a tu taaaaakie giganty, mogłabym się nimi dookoła obwinąć.Mam nadzieję,że trzeba je nosić tylko w pierwsze dni po porodzie:szok:

:-D:-D:-D

Jak zeszyt A4 przecięty na pół po wysokości :-D
 
sonkaa
user-offline.png

Super bryka, zwłaszcza kola, jak na nasze warunki idealny :)
______________

Z tą wyprawką, to musiałam przeoczyć, muszę poszukać.
Ja pamiętam butelki myłam normalnym płynem do mycia naczyń, małej mojej nic nie było, aczkolwiek różnie dzieci reagują.
 
Sonkaa wózio fajny,ładny kolorek:-)
Ja myłam butelki zwykłym płynem a wanienke płukałam,tak samo nie używałam jakiś specjalnych antyalergicznych proszków do prania,kupuje tutaj troszkę dzieciowy płyn do prania i płukania bo ładnie spiera wszystkie plamy,
wyprawka mam nadzieję,że już kompletna oprócz pampersów,też kupiłam mini kosmetyki do szpitala a wszystkie sprzęty po porodowe-podkłady,książki tel,majty jednorazowe itp dostałam w wielkim kartonie z mojej ubezpieczalni:-)
a to moje dzisiejsze zakupyróżne 2 001.jpgróżne 2 005.jpgdla Julki też do szkoły:-)
 
reklama
Sonka niezły wózior choć ja pomimo windy jednak szukam lżejszego pojazdu:tak: Zresztą już się zdecydowaliśmy i kupujemy o taki z całym wyposażeniemZobacz załącznik 491441
Co do butelek będę wyparzać wrzątkiem a poza tym mam taką przykrywkę do mikrofali pod którą mogę poukładać butelki do i tez będzie. Nie zamierzam przesadzać z płynami i innymi gadżetami.

No i niezłę zakupy ja znów czekam na wypłatę i swoją i męża. Jak dostaniemy to najpierw rachunki plus ubezpieczenie mieszkania a potem dalsze zakupy:tak:
 
Do góry