reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pcos a testy owulacyjne

Martoza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2020
Postów
1 718
Witajcie :) jestem tu nowa a więc od początku. Mam 23 lata. W wieku 18 lat stwierdzono u mnie Pcos, potwierdzone później w wieki 21 lat u drugiego ginekologa. Przepisał tabletki antykoncepcyjne, które brałam 2 lata, odstawiłam je w czerwcu. We wrzesniu przyszedł okres i od tego momentu robie sobie testy owulacyjne. Wiem, że przy pcos poziom lh jest podwyższony zawsze, ale może jakoś dojrzę, czy owulacja była ;) dodatkowo biorę cyclodynon od początku wrzesnia. Czy któraś z was robiła sobie te testy przy tej chorobie? Jak doświadczenia?
 

Załączniki

  • 20200925_124034.jpg
    20200925_124034.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 1 513
reklama
Witajcie :) jestem tu nowa a więc od początku. Mam 23 lata. W wieku 18 lat stwierdzono u mnie Pcos, potwierdzone później w wieki 21 lat u drugiego ginekologa. Przepisał tabletki antykoncepcyjne, które brałam 2 lata, odstawiłam je w czerwcu. We wrzesniu przyszedł okres i od tego momentu robie sobie testy owulacyjne. Wiem, że przy pcos poziom lh jest podwyższony zawsze, ale może jakoś dojrzę, czy owulacja była ;) dodatkowo biorę cyclodynon od początku wrzesnia. Czy któraś z was robiła sobie te testy przy tej chorobie? Jak doświadczenia?
Żadne testy ci nie dadzą pewności że owu była jest lub będzie ponieważ test owu wskazuję nam tylko peak lh hormon który jest potrzebny do pęknięcia pęcherzyka graafa i uwolnienie komórki jajowej do jajowodu aby mogło dość do jej zapłodnienia. Masz możliwość iść na monitoring do gin?

Możesz również zrobić progesteron 7-8 dni od pierwszego pozytywnego testu owu i wtedy zobaczysz czy masz owu czy też nie. Ale testy różnie wychodzą przy pcos. Nie polecają robić testów przy tej chorobie.

Edit: ty nie masz żadnego pozytywnego testu jak narazie ale przy pcos mogą wychodzic albo same pozytywy albo same negatywy.
 
Poki co chce zobaczyć czy będe miala regularniejsze cykle niz kiedys. Monitoring pewnie będzie w przyszłości konieczny... ciekawa jestem bardzo tych testów, widziałam tu kilka wątków z nimi i zobaczymy co wyjdzie u mnie ;)
 
Poki co chce zobaczyć czy będe miala regularniejsze cykle niz kiedys. Monitoring pewnie będzie w przyszłości konieczny... ciekawa jestem bardzo tych testów, widziałam tu kilka wątków z nimi i zobaczymy co wyjdzie u mnie ;)
Ale testy ci tego nie pokażą. Byś musiała jeszcze np mierzyć temperaturę czy Ci się to wszystko pokryje (trzeba trzymać się zasad NPR). To że masz np wszystkie testy negatywne nie oznacza że owu nie było tak samo w drugą stronę. Przy pcos bym się w ogóle nie sugerowała testami owu.
 
Witajcie :) jestem tu nowa a więc od początku. Mam 23 lata. W wieku 18 lat stwierdzono u mnie Pcos, potwierdzone później w wieki 21 lat u drugiego ginekologa. Przepisał tabletki antykoncepcyjne, które brałam 2 lata, odstawiłam je w czerwcu. We wrzesniu przyszedł okres i od tego momentu robie sobie testy owulacyjne. Wiem, że przy pcos poziom lh jest podwyższony zawsze, ale może jakoś dojrzę, czy owulacja była ;) dodatkowo biorę cyclodynon od początku wrzesnia. Czy któraś z was robiła sobie te testy przy tej chorobie? Jak doświadczenia?
Ja 2 lata temu trafiłam do lekarza kiedy praktycznie nie miałam okresu a chciałam dziecko. Dostałam duphastol. Pierwszy cykl na testach cały czas pozytywne. Ale drugi wyszedł już ewidentny pik lh i bach ciąża. Dziś już roczna pociecha. Teraz chciałam się starać o drugie. Znów problem z okresami testu cały czas pozytywne. Poszłam do gin.- pcos. Ale zsczwlan brać merformine i suplement fertisim i test teraz wyszedł z wyraźnym lh więc będę czekać co będzie... ;)))
 
Witajcie :) jestem tu nowa a więc od początku. Mam 23 lata. W wieku 18 lat stwierdzono u mnie Pcos, potwierdzone później w wieki 21 lat u drugiego ginekologa. Przepisał tabletki antykoncepcyjne, które brałam 2 lata, odstawiłam je w czerwcu. We wrzesniu przyszedł okres i od tego momentu robie sobie testy owulacyjne. Wiem, że przy pcos poziom lh jest podwyższony zawsze, ale może jakoś dojrzę, czy owulacja była ;) dodatkowo biorę cyclodynon od początku wrzesnia. Czy któraś z was robiła sobie te testy przy tej chorobie? Jak doświadczenia?
Witam ja mam to samo ma.pc i za każdym.razem.co.robie test owu to wychodzi negatyw strasznie się tym stresuje lekarz kazał robić o 12dnia cyklu i tak to robię i do 16.ciagle.negatyw brałam tabletki na owu.a np w tamtym.miesiacu byłam u lekarza i owu była bez tabletek było ciało.zollte strasznie się stresuje że wychodzą cały czas negatywne nawet licząc wychodzi że powinny dzisiaj przypadać dni płodne
 
reklama
Witam ja mam to samo ma.pc i za każdym.razem.co.robie test owu to wychodzi negatyw strasznie się tym stresuje lekarz kazał robić o 12dnia cyklu i tak to robię i do 16.ciagle.negatyw brałam tabletki na owu.a np w tamtym.miesiacu byłam u lekarza i owu była bez tabletek było ciało.zollte strasznie się stresuje że wychodzą cały czas negatywne nawet licząc wychodzi że powinny dzisiaj przypadać dni płodne
Przy PCO nie ma za bardzo co liczyć. Owulacja może występować bardzo różnie. Ważne, że wystąpiła w tamtym miesiącu, czyli coś tam działa 🙂 Najlepiej robić monitoring u ginekologa, bo testy przy tej chorobie lubią oszukiwać.
 
Do góry