reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS - suplementacja, starania o ciąże

Justynal91

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Luty 2021
Postów
56
Witajcie kochane, możecie podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie zespołu PCOS, jak to u Was wyglądało jaka suplementacje stosowałyście, jak wypowiadali się na ten temat Wasi prowadzący lekarze ginekolodzy?

Moja historia jest taka, zdiagnozowało u mnie pcos, nie mam owulacji, na obecną chwilę staram się o dziecko, miałam przypisany lek CLOSTILBEGYT brałam go przez 4 Msc zwiększona dawkę do 2 tabl. niestety bez efektów owulacji. Lekarz kazał odstawić ten CLOSTILBEGYT i wypisał mi kurację na 3 Msc tabletkami antykoncepcyjnymi, po odstawieniu kazał od razu współżyć.
Suplementy które przyjmuje to MIOVELIA/INOFOLIC COMBI oraz olej z wiesiołka w pierwszej fazie cyklu, witamina D.

Kochanie czy któraś z Was miała podobny przebieg sytuacji i może podzielić się swoimi doświadczeniami i dodanie mi otuchy? 🙂
 
reklama
Witam. Pierwsze słyszę żeby gin przy staraniach o dziecko proponował antykoncepcję. U mnie przy PCOS też Clo nie działał,zrezygnowałam ze zwykłego gin bo wszystko szło jak krew z nosa. Zdecydowaliśmy się na klinike niepłodności,tam uregulowali mi ładnie miesiączki,owulację wywołali Lamettą,zajęli się też partnerem. Pomimo kilku miesięcznych starań z wywołana owulacją, pękającymi pęcherzykami ciazy nie udało się uzyskać a teraz już podchodzimy do In Vitro. Życzę powodzenia i dużo cierpliwości ☺️
 
A co do suplementów też brałam olej z wiesiołka,zioła ojca sroki nr.3. Suplementy dla kobiet starających się o dziecko,tabletki wyrównujące hormony i niestety nic nie pomogło zajść w ciążę.
 
Hej, troszkę się wystraszyłam bo właśnie od jutra zaczynam Clo to teraz patrząc po was modle się zeby jednak działał, po ilu próbach z clo można zrezygnować? Czy miałyście zastrzyk na pęknięcie pecherzyka?
 
Hej, troszkę się wystraszyłam bo właśnie od jutra zaczynam Clo to teraz patrząc po was modle się zeby jednak działał, po ilu próbach z clo można zrezygnować? Czy miałyście zastrzyk na pęknięcie pecherzyka?
Hej, ja miałam 4 Msc Clo, ponoć kuracja do 6 Msc tym lekiem, jeżeli chodzi o zastrzyk to ja np nie miałam
 
Hej, ja miałam 4 Msc Clo, ponoć kuracja do 6 Msc tym lekiem, jeżeli chodzi o zastrzyk to ja np nie miałam
Musze umówić się na monitoringi i teraz od jutra zaczynam Clo przez 5 dni czyli skończę 7dc i teraz kiedy monitoring? 9 czy 13 dc? A ty kiedy chodziłaś i w którym dniu zaczynałaś brać Clo?
 
A co do suplementów też brałam olej z wiesiołka,zioła ojca sroki nr.3. Suplementy dla kobiet starających się o dziecko,tabletki wyrównujące hormony i niestety nic nie pomogło zajść w ciążę.i

Musze umówić się na monitoringi i teraz od jutra zaczynam Clo przez 5 dni czyli skończę 7dc i teraz kiedy monitoring? 9 czy 13 dc? A ty kiedy chodziłaś i w którym dniu zaczynałaś brać Clo?
Clo zaczynalam brać od 3 dc przez 5 dni, monitoring miałam między 10-12 dc
 
A co do suplementów też brałam olej z wiesiołka,zioła ojca sroki nr.3. Suplementy dla kobiet starających się o dziecko,tabletki wyrównujące hormony i niestety nic nie pomogło zajść w ciążę.
I jakieś dalsze leczenie masz w drążone? Lekarz coś mówi co dalej.?
 
reklama
Witam. Pierwsze słyszę żeby gin przy staraniach o dziecko proponował antykoncepcję. U mnie przy PCOS też Clo nie działał,zrezygnowałam ze zwykłego gin bo wszystko szło jak krew z nosa. Zdecydowaliśmy się na klinike niepłodności,tam uregulowali mi ładnie miesiączki,owulację wywołali Lamettą,zajęli się też partnerem. Pomimo kilku miesięcznych starań z wywołana owulacją, pękającymi pęcherzykami ciazy nie udało się uzyskać a teraz już podchodzimy do In Vitro. Życzę powodzenia i dużo cierpliwości
Witam. Pierwsze słyszę żeby gin przy staraniach o dziecko proponował antykoncepcję. U mnie przy PCOS też Clo nie działał,zrezygnowałam ze zwykłego gin bo wszystko szło jak krew z nosa. Zdecydowaliśmy się na klinike niepłodności,tam uregulowali mi ładnie miesiączki,owulację wywołali Lamettą,zajęli się też partnerem. Pomimo kilku miesięcznych starań z wywołana owulacją, pękającymi pęcherzykami ciazy nie udało się uzyskać a teraz już podchodzimy do In Vitro. Życzę powodzenia i dużo cierpliwości ☺️
Ogólnie wiem że antykoncepcja leczą właśnie te PCOS, a że ja staram się o ciąże, Clo nie pomogło, mam dużo pęcherzyków na jajnikach i żeby to zwalczyć potrzebna jest terapia antykoncepcja na 3 Msc aby jajniki doprowadzić do ładnego wyglądu i po odstawieniu zareagowały na owulacje bo tak też się zdarza. Pozostaje mi tylko przeczekać chyba ten czas i działać po odstawieniu, a jak nie to zapewne odwiedzę jedna z klinik. 🙂
 
Do góry