reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piekące oczy

Oj wiem co czujecie.Osobiscie odczuwam pieczenie oczu w dwóch sytuacjach:

jak chodze długo w soczewkach kontaktowych
oraz jeśli długo pracuję przed komputerem

W obu sytuacjach oczy są piekące oraz aż wołają się o jakieś krople...Dobre są na przykład Biloptic.
Dostajecie je tutaj
Link do: Apteka Internetowa AptekaOTC.pl - tanie leki i kosmetyki online
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja dopiero od niedawna zaczęłam lepiej dbać o oczy, bo jednak codziennie praca przed komputerem jest dla nich nie lada wyzwaniem... I pierwszy raz chciałam sobie kupić krople do oczu, ale jak tylko sprawdziłam ile ich jest - Link do: Apteka Melissa - i jak ja mam coś dobrego wybrać, zwłaszcza jak nikt ich nie używałam? :D Myślałam o czym najprostszym nawilżającym na początek, ale to też nie bardzo ułatwiło mi zadanie. I chyba będę musiała się osobiście pofatygować do apteki, o ile oczywiście tam uda się coś dobrać, tak od razu, bez konsultacji z okulistą.
 
Krople nawilżające można kupic, ja bardzo lubię Oviso z doz.pl. No i raczej dbajmy o oczy, nie przemęczajmy ich.
 
Mi na suche, zaczerwienione i łzawiące oczy najbardziej pomogły krople nawilżające. Tylko dla pewności wolę kupić je w aptece. Stosuję je od miesiąca i już widzę poprawę. Obawiam się, że nie sprzyja temu praca przed komputerem i klimatyzacja... Ale niestety pewnych elementów nie jestem w stanie wyeliminować
 
Kropelki nawilżające. A do komputera polecam okulary z antyrefleksem, ja noszę chociaż nie mam żadnej wady wzroku :) i monitor najlepiej postawić pod oknem, nie pracować w nieoświetlonym pomieszczeniu żeby nie męczyć wzroku :)
 
Wiki, może miał uczulenie, albo zanieczyszczony aplikator. Ja używam kropli codziennie od kilku miesięcy, różnych. Od jakiegoś czasu mam te Oviso z doz własnie, bo tańsze, a równie dobre. `Nigdy nie działo się nic złego.
 
krople do oczu koniecznie. ja też musze powoli się ruszyć z moimi oczami do okulisty, bo czuję że mi siadają.
 
W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się preparaty odbudowujące ścianki naczyń krwionośnych. Polecane na ten rodzaj schorzenia są zatem środki zawierające witaminę C, rutynę oraz wapno. Nie powinno się stosować na wylew oczny maści ze świetlikiem, kompresów z herbaty czy rumianku, by dodatkowo nie podrażnić spojówek. Nie należy też przyjmować kropli do oczu o działaniu obkurczającym, ponadto aspiryny oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
 
reklama
Do góry