reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

klaudencja, u mnie byla polozna jak maly mial 5 dni i powiedziala, zeby jeszcze tego samego dnia wyjsc na dwor :-) ze grzech przy takiej pogodzie nie wyjsc. takze to od poloznej zalezy. my juz chodzimy. i uwazaj, zeby nie przegrzac - malemu bedzie sie lepiej spalo w chlodnym niz w upale, a jak cieplo na dworzu to naprawde wiele grubiej nie trzeba ubierac. regula jest taka, ze jedna wartwa wiecej niz my sie ubieramy, czyli lekki spiworek, jedna bluza wiecej czy cos ;-) plus ewentualnie jakis cienki kocyk do otulenia, jak lubi byc szczelnie opakowany (a pewnie lubi).
 
reklama
Klaudencja Ja z małym wychodzę odkąd skończył tydzień, sama położna jak u nas była to mówiła, zeby wychodzic bo świeze powietrze sie przyda :)
 
My zakładamy kaftanik, spioszki, misiowy kombinezonik, bawelniana czapeczka. A jak jest chłodniej to cienki kocyk. Kubuś lubi cieplutko, nie to co mama i tata...

W środe byłam na patronażu. Kubuś przekroczył wagę urodzeniową o 20g, ale w stosunku do tego co stracił początkowo to prawidłowo przybiera.
Ma niestety jeszcze żółtaczkę. Czytałam że powinna ustąpić po 7 dniach, a on ma już 15. Pediatra wysłała nas od razu na pobranie krwi. Wynik 208. Szybka konsultacja w sprawie wyników i mamy w środę zrobic znowu badanie a w czwartek na kolejną wizytę. Oby mu juz zeszło :-(
Lekarka kazała dawać duzo pić. Kupiłam sobie laktator i widzę ile pije, mam go też dopajać wodą...
 
dzisiaj praktycznie nie ubralam malutkiej, miala tylko:
koszulke,pajacyk, czapeczke,otulona rozkiem i przykryta kocykiem, do tego moj wozek ma 2 warstwy przykrycia ( zamykana na zamek wkladka gleboka + jedna warstwa otulajaca wszystko.
Moja malenka wczoraj miala +120 w porownaniu z waga poczatkowa i +250 w porownaniu z najnizsza waga w dniu wypisu, rosnie mi chyba grubasek :-(
 
klundencja u mnie polozna byla w 3dobie u nas w domu i powiedziala ze spokojnie mozemy isc.
I tak cale dnie spi w wozku przy otwartych drzwiach na ogrod wiec co za roznica?

co do ubrania to u nas jest tak.
Jak cieplo to jedna mniej warstwa niz my mamy na sobie, a jak zimno to jedna wartwa wiecej niz my.
Maluszek nie ma sprawnej termoregulacji w tym wieku i latwo o przegrzanie! Takie maluchy nie umia sie pocic zeby ochlodzic swojego ciala dlatego nie powinny byc za cieplo ubierane. Pozatym jezeli dziecko przyzwyczai sie do nizszych temperatur, znacznie rzadziej bedzie chorowac :-)
u nas dzis przy 29stopniach tylko body i pod kocyc :-)
 
hej dziewczynki,

ja mam kłopot ze skóra na twarzy małego...ciągle wyskakują mu jakie nowe wypryski, krostki, juz nie wiem czym mu to smarowac, ma któraś jakiś ekstra sposób?
 
Koot - Borys miał dość długo wypryski na twarzyczce, nie smarowałam tego bo położna powiedziała że to od moich hormonów, nie za fajnie bidny wyglądał jakby miał trądzik, ale przeszło samo
 
reklama
baby, hatorska dzieki za odpowiedzi. Posmarowałam buziaka małemu wczoraj bepanthenem i jest odrobinke lepiej,ale rewelacji nie ma.
 
Do góry