reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja lutowych maluszków

kropecka

Majowa mama 2006; Mamy lutowe'08
Dołączył(a)
1 Październik 2005
Postów
3 970
Miasto
Łódź
Zakładam wątek w którym możemy sobie nawzajem podpowiadać jakieś sprawdzone sposoby dotyczące pielęgnacji naszych maluszków.
 
reklama
Jak jest z pielegnacją pępowiny? Czego najczęściej używacie co czyszczenia świeżego pępuszka?
A jak jest z woskowiną z ucha? Pediatra na szkole mówiła że nie tztreba przeczyszczać uszków maluszkom , bo to jest fizjologia, że ten wosk wychodzi...
No i jeszcze chce się dowiedziec jak jest ze "szczotkowanie" małej czuprynki. Robicie to od początku? Tzn masujecie po kapieli, czy jak?
Kurde może to w punktach powinno sie wypisać dla takich niedośwaidczonych mamuś jak ja:confused: Co powinno sie robić pokolei z maluszkiem np po kąpieli...
 
apina- Co do pepka to my Julce niczym nie smarowalismy tylko dookola mylismy woda przegotowana... a odpadla jej pepowina w 5 dniu:) teraz ma juz normalny pepuszek:)
wloski szczotkuje jej codziennie po kapieli i glowke smaruje oliwka, a uszka niech naraziie ma takie jakie ma bo ja sie boje tam cokolwiek grzebac:) no wsumie to tyle co moge powiedziec z terazniejszego doswiadczenia:) pozniej bede sie dalej dzielic informacjami tylko musi mi ich przybyc:)
 
apina- uszu się nie czyści w środku. Nawet sobie (osobie dorosłej) nie powinno się. Wosk faktycznie jest do ochrony przewodów słuchowych i wyciąganie go może tylko spowodować nadprodukcję oraz infekcję. Jako mała dziewczynka niestety w ten sposób wywołałam sobie zapalenie uszu. Potem dłuższy czas mi się odnawiało-skończyło się, jak przestałam dłubać patyczkiem. Czyścić można tylko małżowinę uszną, czyli z zewnątrz...pępek przemywa się spirytusem pępkowym (z tym stężeniem procentów, to już sama nie wiem, bo różnie piszą), u nas odpadł kikut jeszcze w szpitalu, bo Zosia była tam 2 tygodnie. Pozdrawiam :)
 
Witam.
Mam prośbę czy któraś z was może mi poradzić co mam zrobić. Moja Amelka nie robiła kupki już trzy dni. Ma dwa miesiące i chyba tak nie powinno byc. Co moge jej dac czy moze isc do lekarza?
 
Młoda mamusia Gdy Oliwka miała zastój z kupkami podałam jej herbatkę z rumianku i masaż bruszka polegajacy na przyciąganiu kolanek do ciała. Można też podrażnić odbytnicę czubkiem termometru
 
dawna cloe dzięki za info próbowałam już masażu, termometru i podaje malutkiej herbatkę od urodzenia. Nic nie pomaga.Wcześniej nie miała takich problemów, a teraz jest masakra tak mocno płacze przy robieniu kupki. Kupiłam syropek w aptece, ekspedientka powiedziała, że jak nie pomoże to do lekarza mam z nią iść. Po trzech dniach jest mała poprawa, bo robi kupkę codziennie, ale nadal płacze przy tym.
 
nie martw sie taki maluch moze robic kupke nawet vo kilka dni i nie przyzwyczajaj jej tez do termometru bo potem sie malenstwo przyzwyczai i nie bedzie chciala sam robic;/ Moja tez miala z tym problemy i pomagalam jej termoimetrem ale wyczytalam ze tak nie mzna za czestwo wiec juz nie pomagam i jakos robi sama:p bo zaczealam jej podawac herbatke z kopru włoskiego i dzieki niemu ida takie maga baki i kupki;p i mala jest zadowolona:p a jesli nie moglo by dalej malenstwo nie bedzie moglo sie zalatwic idz do apteki po dczopki glicerynowe. Dzielisz taki czopek nozem na pol potem formujesz w rece aby nie bylo ostrych krawedzi i wkladasz malenstwu w pupe tez pomaga i tak poradziala mi pani w aptece
 
reklama
pomocy mojej malej ropieje oczko:( co mam zrobic przymywam rumaiankiem i solami fizjologicznymi ale i tak nic nie daje boi ropiejje juz tak chyba ze 3 tygodnie boje sie ze to bedzie chyba kanalik jutro ide z mala w koncu do lekarza
 
Do góry