reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja noworodka

Ja na poczatek kupilam do kapieli emulsje emoilum :-) podobno sprawdza sie przy suchej, luszczacej sie skorze noworodka. Na opakowaniu napisane jest, ze wtedy nie uzywac juz do kapieli zadnych specyfikow i po kapieli tak samo :-) wiec zel do mycia i oliwka poczekaja spokojnie na polce :-)
 
reklama
Ja używałam Balnehum - bo jak Kubuś się urodził łuszczyła mu się skórka, taki więc mi polecili. Też dawałam go tylko parę kropel, a potem już niczym nie smarowałam.

Teraz mam inne kosmetyki, ale jak będzie trzeba to też taki płyn kupię ;) Byłam z niego bardzo zadowolona - więc go polecam.

Cyśka
- ja również słyszę aby skórę dziecka przemywać spirytusem, do pępka owszem - ale nie do przemywania skórki.
 
Niedawno byłam u kolezanki. Akurat kąpala wtedy 7-tygodniowego malucha. Zgięcia: pachwinki, paszki, fałdki skóry przecierala oliwką, ale nie spirytusem. Kąpali małego w Oilatum.
 
na szkole rodzenia położna nam radziła, że jesli używamy czegoś typu balneum/oilatum/emolium to nic po kąpaniu nie smarować, tylko dupeczkę, a jeśli kąpiemy mydełkiem to potem koniecznie nasmarować oliwką, i dokładnie myć maluchy w pachwinach i innych zgięciach, bo tam mnóstwo brudu jest. Poradziła także, że jak zmieniamy pieluszki to raz dupeczkę traktować oliwką a raz kremikiem, tak na zmianę, ale nie trzeba koniecznie pilnować tego i głowić się czy poprzednio przy zmianie pieluchy smarowaliśmy oliwką czy kremem ;p
 
Moja siostra od początku używała do dupci małej Linomag zielony i mała miała śliczną dupcię i ja też mam zamiar tego używać po każdej zmianie pieluszki i kąpieli.A do kąpieli mam taki płyn z Nivea do ciała i włosów i najwyżej do wanienki dodam też kilka kropel oliwki z Nivea to odrazu delikatnie natłuści skórę dziecka i nie trzeba będzie niczym smarować.Taki mm plan mam nadzieję że dobry.To się okaże:-)
 
zawsze można też na dłoń oliwki nałożyć i w wodzie bobasa nasmarować, nie będzie taki tłusty jak na suchą skórę, a efekt też dobry, sama tak siebie oliwkuję ;)
 
Ja kupiłam do kąpieli oilatum emulsje i do włosków szampon oilatum,a i krem oilatum a do pupci mam próbki sudocremu zobaczę jak się nie sprawdzi to coś innego kupię.
Dziewczynki a będziecie używały na brodawki?Gdzieś już o tym było ale nie pamiętam co to za maść?
 
Brodawki najlepiej po smarować własnym mlekiem, ja tak robiłam. Nie używałam kremów i było wszystko ok. A jak już miałam po gryzione to stosowałam kapturki.
 
reklama
Do góry