reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja

U nas kąpiel trwa około 5 minut. Młody nie płacze (to dzięki zawijaniu go w pieluszkę), ale jest zmarźlakiem. Za to nie za bardzo lubi pielęgnację pępka, wtedy mamy ryk :sorry2:
tez tak robie z Igorkiem wtedy nie placze bo mu cieplutko, gorzej z ubieraniem=ryk

My kąpiemy w wanience takiej białej z ikei. Gocha całkiem lubi szczególnie gdy jest na brzuszku tzn P trzyma ja na przedramieniu a ona nogami majta w wodzie. W tej wanience są takie gumowane falki antypoślizgowe i stopy jej się zaczepiają o te falki i dupcię do góry podnosi więc musimy uważać, żeby się jej głowa do wody nie nachyliła. Ale ewidentnie sprawia jej to przyjemność choć staramy się nie dopuszczać do tego bo kręgosłup za słaby jeszcze.
Wlewamy emolium do kąpieli i potem smarujemy emolium do ciała.
Miałam zamiar nie kupować emolientów ale skóra wydawała się sucha więc się wycofałam z założeń i wysłałam P do apteki;)
Choć położna mówiła, że wcale suchej nie ma za bardzo.

Dodatkowo dupkę przy zmianie pieluch smarujemy kremem bambino z cynkiem plus tormentiol/sudokrem przy samym odbycie bo jakieś tam ma coś strupkowatego. No i na razie odparzeń brak:)

Aha, i zaczęłam wymywać jej dupkę wodą i wacikami jednak chusteczki sa kiepskie. Babydream faktycznie zbyt suche, pampers może i nawet ok ale przy tak rzadkich kupach schodzą błyskawicznie. Najlepiej i najszybciej wacik zamoczony w wodzie i dupcia czysta;)

Taki filmik widziałam z Zawitkowskim kąpiącym się razem z maluchem w wannie i mam zamiar spróbować ale to raczej nie w ciągu dnia tylko pod wieczór z P.
babydream-popieram a mam 16opakowan chusteczek :szok: ale uzywam ich gdy maly zrobi siusiu a do kupki kupuje inne, mialam dada z biedronki ale te w ciemniejszym opakowaniu nie biale i bylo ok ale teraz juz ich nie ma. i zastanawiam sie jakie kupic aby byly troszke grubsze i mokre

Igora też kąpiemy w wanience ok 5 min. Potem zaczyna się niecierpliwić. Wlewam tylko do wanienki nakrętkę Oilatum.
tez tyle wlewam a maly jest kąpany około 5minut czasami dłuzej
 
reklama
Mój syn dziś po raz pierwszy nie płakał przy kąpaniu. A jeżeli chodzi o chusteczki to mi najbardziej chyba nivea podpasowały ,dobre sa też z happy.
 
nasza Misia też uwielbia kąpiele, ważne żeby woda była ciepła :tak: niestety szybko stygnie więc około 5 minut pluskania musi jej wystarczyć, no i też zawijamy w pieluszkę - super sposób!
co do chusteczek to ja jestem zadowolona z kindi (cleanice) tylko że cienkie ale miałam belli - porażka i huggies - fajne bo grubsze i mokre ale zapach jakiś taki bleeee

dziewczyny a ten żel z Musteli to co robi? w sensie czy to na rozstępy czy na ujędrnianie? bo szukam czegoś na "sflaczały" brzuch ale rozstępów nie mam
 
MsMickey ja kąpałam się razem z małą czasami ale była już starsza, łatwiej było mi ją trzymać. I cozywiscie brałam wcześniej sama prysznic.
Co do husteczek ja poelcam Dada z biedronki. Pieluchy też są niezłe chociaż przekonałam się do nich dopiero jak Ala zaczęłą nosić rozmiar 5 - wtedy spróbowałam i dla starszegod ziecka zdecydowanie są spoko, nie warto przepłacac na Pampersy. Dla malsuzka Pampki lepsze, bo mięciutkie.
 
chusteczki słyszałam ze te z lidla biale sa fajne. Wczoraj kupilam ale najpierw pampersa skonczyc musze.
 
MsMickey ja kąpałam się razem z małą czasami ale była już starsza, łatwiej było mi ją trzymać. I cozywiscie brałam wcześniej sama prysznic.
Co do husteczek ja poelcam Dada z biedronki. Pieluchy też są niezłe chociaż przekonałam się do nich dopiero jak Ala zaczęłą nosić rozmiar 5 - wtedy spróbowałam i dla starszegod ziecka zdecydowanie są spoko, nie warto przepłacac na Pampersy. Dla malsuzka Pampki lepsze, bo mięciutkie.

Ten mam zamiar próbować różnych ale w swoim czasie. Na razie uczymy się dobrze zakladac bo wczoraj Ja podkladalam P zapinal po kąpieli i gdy za chwilę Gosia się zesikala leżąc na boku to polała wszystko tylko pampers był suchy;-)

Z tą kąpielą to P też mówi, że gdy będzie głowę sama trzymać będzie łatwiej. Tylko kiedy to będzie?;-)
 
MsMickey, no z głową to jeszcze trochę. My na razie kąpiemy razem, M trzyma ja myję, ale ja sama umiem wykąpać bez problemu już teraz, lewą rękę mam do trzymania dużo silniejszą niż prawę wiec trzymam sobie na lewej i prawą myję.
Ale tym razem chcę się wymiksowac z kąpieli, bo przy Ali byłam zaangażowana w każdiutką czynność przy niej i ona strasznie była do mamci przywiązana przez to, wiec teraz niektóre obowiązki chcę w 100% przekazac mężowi. Kupiłam mu taki leżaczek do kąpieli plastikowy, zeby mu było łatwiej i niech sobie radzi :)
o taki :
Fotelik do kąpieli LEŻACZEK foczka wkład wanienki (2424224971) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


eh jak to się wszystko zmienia, przy Ali byłam przeciwka leżaczkom, bo przecież fajniej dziecko trzymać, butelka absolutnie, pieluszki tylko Pampers, ubranka tylko nowe :)
Teraz... teraz po pierwsze nie ma czasu na takie skupienie na maluchu, trzeba bardziej oszczędzać bo starszak coraz drozszy jest, po drugie wiem już że nie wszystko jest takie ważne. Drugie macieżyństwo pod pewnymi wzgledami jest totalnie inne.... Ciekawe jak jest przy trzecim :-D:-D:-D
 
reklama
ja pieluszek używam tylko Dada 2 ;) Milan nie ma od nich uczuleń ani podrażnień więc czemu nie:-) Wiktor jak byl mały to tylko w Pampersach chodził bo wszystko inne go uczulało :baffled: chusteczek używam Nivea błękitnych i mi odpowiadają :-D
 
Do góry