reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy - która marka najlepsza??

Pola - ja kupilam tylko jedno opakowanie tych mniejszych - pampers new born. Chyba, ze wiesz, ze dzidzia bedzie duza, to nie ma co ich kupowac..

Drugie zamawialam przez net i zamiast pampersow przyslali mi Happy z wycieciem na pempek, juz mi sie nie chce odsylac, wiec wyprobuje i te i bede miala porownanie.
 
reklama
Ja zrobiłam rozeznanie i w necie i u koleżanek które mają małe dziecie.

Więc na początek kupię małą paczkę bella happy newborn z wycięciem na pępuszek 2-5 KG i ich będę używać. Jak pępuszek odpadnie to przechodze na pampersy i pewnie to będzie rozmiar już 3-6 ale zobaczymy. Najpierw jednak kupię małą paczkę żeby się upewnić że nie będą uczulały bo się to zdarza. Jak się sprawdzą to kupię już dużą pakę. Ostatnio widziałam w markecie chyba 108 sztuk 55zł. Przekonała mnie do pampersów jakość, dobre opinie oraz cena która jest ok w porównaniu z innymi szczególenie w promocji duże paki wychodzą taniej :)
 
Pola ja kupilam tylko malutka paczke tych jedynek a reszte mam nr 2 .Mam nadzieje ze nie bede za male te 2-5 kilo.Moja Vanesska urodzila sie z waga 3800 i byla mala klucha.
 
Dziekuję Dziewczyny za pomoc.
Na początek kupię małą paczkę 2-5kg (Mały, jak na razie, nie zapowiada się na "wagę ciężką":-)) i kupię też 3-6kg duże opakowanie
 
a co myslicie o tej teorii, ze te pampersy i inne tego typu jednak nie sa tak zdrowe? ze skoro wymieniamy je co 2h zamiast po kazdym siusianiu jak tetre to dziecko ma cieply kompres? tylko pytam, bo ostatnio polozna w szkole rodzenia strasznie namawiala nas jednak na tetre, szczegolnie dla chlopcow. sa podobno zrobione badania, ze jadra chlopca sie przegrzewaja w pampersach i potem moga miec problemy z plodnoscia. pewnie, na noc lepiej pampers, ale moze w dzien raz na jakis czas pomeczyc sie z tetra? sama nie wiem.
 
Magali - A ja już zdecydowałam, że w nocy i na spacerki będę zakładać pieluszki jednorazowe, a w dzień będę uzywać tetrowych. Co do szkodliwości tych jednorazówek to nie mam pojęcia. Chociaż jakiś sens jest w tym co piszesz:-)
 
Ja kupilam po jednej paczce newborn pampers i huggies.Najpierw zuzylismy huggies a pozniej pampers i wole jednak pampersy.Po pierwsze dlatego,ze w huggisach ta wewnetrzna falbanka zapobiegajaca wyciekom strasznie sie odciskala na ciele Ani a po drugie pampersy wydaja mi sie bardzije przewiewne.
 
Ja kupilam po jednej paczce newborn pampers i huggies.Najpierw zuzylismy huggies a pozniej pampers i wole jednak pampersy.Po pierwsze dlatego,ze w huggisach ta wewnetrzna falbanka zapobiegajaca wyciekom strasznie sie odciskala na ciele Ani a po drugie pampersy wydaja mi sie bardzije przewiewne.

No tak, teraz w Majówkach mamy kolejną doswiadczona mamuśkę :-D:-D:-D

Dzięki MM
 
reklama
Oj słuchajcie a ja myślę, że pieluszki tetrowe jednak "padną" po pierwszym tygodniu prób ich stosowania - to całe wypłukiwanie kupy, pranie, gotowanie, prasowanie - czy któraś z Was będzie miała czas żeby to robić?
Tylko błagam - nie mówcie że "dla dobra dziecka zrobi się wszystko". Jeżeli ktoś chce używać tetry to jednak musi mieć duuuuużą pomoc ze strony rodziny (mamy, teściowej, męża - już widzę szczególnie męża w tej roli hehehe).
Poza tym pampersy można zmieniać częściej, wcale nie wtedy gdy są już kompletnie przesikane w faktycznie przypominają ciepły mokry kompres. Ja szczerze mówiąc wolę wydawać więcej na pieluchy jednorazowe i zmieniać je często, na pranie i całą "zabawę" z tetrą nie mam czasu ani chęci.
 
Do góry