reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszki tetrowe

reklama
Rozwiązanie
Ja miałam zwykłą tetrę i otulacze ( normalne, dostępne na rynku z plastikowymi klipsami ). Ja używałam tez tetrę na noc i niestety zmiana przy kazdym zasikaniu czy przy kazdej kupie ( z reszta tak jak i pampersy).
Moja siostra używała tetry bambusowej bez otulaczy i wtedy wychodziły jej 2 pieluchy na jedno przewinięcie.
A na początek ile miala Pani otulaczy? I jakie?
Mamusie, co sadzicie o przewijaniu noworodka w pieluszki tetrowe? Ktoś moze ma jakieś doświadczenia z tetra?
Ja wychowalam syna na tetrze 18 lat temu...sporo pracy poprostu przy nich
Trzeba sprawdzać czy nasiusiane
Ja pralam codziennie...pozniej suszenie(suszarek jeszcze nie bylo) to sie na sznurku wieszalo:D ale nie wspominam zle:D
 
Myślę, że powoli będzie się do tego wracało. Trochę jest to męczące, ale wydaje mi się, że będzie wtedy mniej odparzeń itp. Poza tym, dla mnie to nie byłby taki problem, ale rozumiem osoby, którym by się nie chciało lub nie stac ich na codzienne pranie.
 
@Helsinka mnie odparzeń przy tetrze? Gdzie musisz pilnować non stop czy dziecko czegoś nie zrobiło i przewijać kilkanaście razy na dobę? No nie wydaje mi się, żeby sie odchodziło od jednorazówek na rzecz tetry. Nie rozumiem też stwierdzenia, że komus nie chce się prać lub go nie stać. Ja przy jednym dziecku (mimo używania pampersów) piorę prawie codziennie. Więc argument troche nietrafiony.
 
Ja próbowałam "wychować " córkę na teatrze i poległam... trzeba miec naprawde duzo pieluch ( ja miałam ponad 60 sztuk), pranie, suszenie i prasowanie ( przynajmniej te pierwsze miesiące ), córka miała kolke przez 3 miesiące( jej płacz i wrzask, noszenie na rękach) plus moje mega zmęczenie i niewyspanie zaowocowało porzuceniem tego pomysłu. Nie mowie, ze sie nie da ale nakład pracy jest ogromny.
 
Wlasnie chciałabym spróbować z tetra ale obawiam sie ze nie podolam :D a jeśli juz uzywac tetry to jak najlepiej? Sama tetre, czy może do tego otulacz? Jak otulacz to jaki najlepszy? I jeszcze chcialam sie dowiedziec.. bo kazdy pisze ze tetra jest najlepsza na dzien.. a co w takim razie na noc? Normalne pieluszki? Kolejna sprawa to najlepiej co ile zmieniac tetre?
 
reklama
Ja miałam zwykłą tetrę i otulacze ( normalne, dostępne na rynku z plastikowymi klipsami ). Ja używałam tez tetrę na noc i niestety zmiana przy kazdym zasikaniu czy przy kazdej kupie ( z reszta tak jak i pampersy).
Moja siostra używała tetry bambusowej bez otulaczy i wtedy wychodziły jej 2 pieluchy na jedno przewinięcie.
 
reklama
Wlasnie chciałabym spróbować z tetra ale obawiam sie ze nie podolam :D a jeśli juz uzywac tetry to jak najlepiej? Sama tetre, czy może do tego otulacz? Jak otulacz to jaki najlepszy? I jeszcze chcialam sie dowiedziec.. bo kazdy pisze ze tetra jest najlepsza na dzien.. a co w takim razie na noc? Normalne pieluszki? Kolejna sprawa to najlepiej co ile zmieniac tetre?
Poczytaj tu wątek ;) Link do: Wielopieluchowanie
 
Do góry