reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza ciąża -5 tydzień

Dołączył(a)
5 Październik 2017
Postów
8
Hej przyszłe Mamusie.

Kilka dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży. Okazuje się że to już 5 tydzień.
Od 3 tygodni do dnia dzisiejszego towarzyszy mi ból w podbrzuszu. Ból raz słabszy raz mocniejszy. Czy to coś złego? Bo strasznie się boję że coś nie tak ...
Tym bardziej dodam że pół roku temu ginekolog powiedział że nie mogę mieć dzieci iż nie ma u mnie jajeczkowania. Okazało się że mam niedoczynność tarczycy o biorę hormony Eutyrox wraz z prolaktyna Dostinex. .. i drugie pytanie czy mogę dalej brać te leki? Za tydzień dopiero będę w Pl . A martwi mnie ten ból brzucha.
 
reklama
Gratuluję;)
Bol brzucha podobny do miesiaczkowego jest jak najbardziej normalny. Macica się rozciąga, mieszkanko dla dzidziusia robi dla niego miejsce. Także nic się nie bój. Jeśli nie ma plamien wszystko jest w porządku.

Co do leków to ja bym nie odstawiala nic bez konsultacji z lekarzem. Wiem że dziewczyny biorą normalnie leki. Nie można zaniedbać tarczycy w ciąży.

Jak będziesz w Pl idź do lekarza on ci wszystko dokładnie wyjaśni. Powodzenia i zapraszam do czerwcowek 2018 :)

[emoji173]Krystian 20-11-2008 [emoji65]
[emoji173]Mikołaj 16-10-2016 [emoji64]
 
Skonsultuj z lekarzem. Idz na usg. Bóle brzucha w ciąży to głęboki temat. Czasem to norma bo wszystko się zmienia i rozciąga. Ale tylko jeśli wcześniej stwierdzono prawidłowy przebieg ciąży. Mam tu ma myśli np wykluczenie ciąży poza-macicznej.
Tak czy inaczej musi cię zobaczyć lekarz i to lekarz stwierdzi które tabletki możesz brać a które nie.
I czy ból który występuje jest normalny. Jeśli mieszkasz poza granicami kraju i masz problemy z tarczyca idź do polskiego lekarza. Nie ma na co czekać.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Idź do polskiego lekarza, najlepiej ginekologa-endokrynologa. Euthyrox normalnie bierze się w ciąży, ale ważna jest kontrola tsh, bo w ciąży lubi gwałtownie rosnąć i często trzeba zwiększyć dawkę (norma w ciąży tsh do 2,5). Nie wiem jak z prolaktyną.
 
Jesli nie ma plamienia i nic innego sie nie dzieje to to jest normalne macica rosnie:-)
Ona ma kilka gram a do porodu kilo ;)
Ja mialam czasem takie bole ze spac nie moglam duzo magnezu bralam magne b6 najlepszy polecam
Oczywiście konsultowalam to z ginekologiem dla świętego spokoju:)
A dodam ze zazwyczaj szczupłe osoby bardziej to czuja :-)
Najlepiej jak pojdziesz do gina i sie uspokoisz:)
Eurhyrox normalnie bierz w ciąży sie go bierze jak tsh wysokie
Ja bralam cala ciaze 75 :-)
Bo poza mialam tarczyce ok ale w ciazy trochę wzrosła i musiałam brac do konca i dwa miesiace po ciąży mimo ze leki szybko mi zbily:-)
Takze badz spokojna.
 
reklama
Dziękuję Mamuśki . Trochę mnie uspokoiły Wasze porady i odpowiedzi. Na pewno napiszę jeszcze wrazie wątpliwości. Pierwsza ciąża to wiadomo chce się wszystko wiedzieć i chce się jak najlepiej dla dzidzi. ❤️ Tym bardziej że sama mam 21 lat to mam małą wiedze na ten temat. Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego Mamuśki
 
reklama
Dziękuję Mamuśki . Trochę mnie uspokoiły Wasze porady i odpowiedzi. Na pewno napiszę jeszcze wrazie wątpliwości. Pierwsza ciąża to wiadomo chce się wszystko wiedzieć i chce się jak najlepiej dla dzidzi. ❤️ Tym bardziej że sama mam 21 lat to mam małą wiedze na ten temat. Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego Mamuśki
Ja mam 22 urodzilam jak mialam 21 :-)
Juz pozniej bedziesz wiedziala :)
Duuuzo czytaj :-)
Ja duzo czytalam i rzadko o cos pytalam kogos a jak juz to ginekologa o ważniejsze sprawy ;)
 
Do góry