reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizytę u lekarza

reklama
Dziewczyna bardzo dobrze liczy coście się uczepiły bez sensu.
Jak się wie kiedy ma się owulacje to dokładnie tak oblicza się wiek ciąży przed pierwszą wizyta u lekarza.

Autorko wszystko zależy czego oczekujesz od wizyty usg, ja na przykład za każdym razem chciałam wiedzieć jak najszybciej czy ciąża jest w macicy więc miałam usg około 5+5, jeśli chcesz mieć juz serduszko poczekaj do końcówki 7 tygodnia czyli mniej więcej 6+5/7+0
 
Ja zaczęłam, przyznaję się, ale to dlatego, że ciągle są osoby, które liczą od owulacji :D chciałam się upewnić i się upewniłam :)
 
No ale przecież często są cykle nieregularne, więc liczenie ciąży od ostatniej miesiączki w niektórych przypadkach nie ma sensu. Ja wiedziałam że u mnie owulacja dużo się przesunęła i specjalnie czekałam z pierwsza wizytą aż będę w 7 tc, by zobaczyć serduszko, a według OM miałam skończone 9. Więc myślę, że wiele kobiet zna swoje ciało i jak mówi o owulacji to znaczy, że coś jest na rzeczy 😊
 
No ale przecież często są cykle nieregularne, więc liczenie ciąży od ostatniej miesiączki w niektórych przypadkach nie ma sensu. Ja wiedziałam że u mnie owulacja dużo się przesunęła i specjalnie czekałam z pierwsza wizytą aż będę w 7 tc, by zobaczyć serduszko, a według OM miałam skończone 9. Więc myślę, że wiele kobiet zna swoje ciało i jak mówi o owulacji to znaczy, że coś jest na rzeczy 😊
to się potem koryguje na usg przecież :)
Na początku lekarz i tak pyta o om.
 
W czwartek nic nie będzie widać. Poszłam w 6+2 i też nie było jeszcze serduszka. Co się stresu najadłam to moje... polecam ok. 7 tygodnia:)
tez tak miałam w poprzedniej ciąży ale teraz pójdę chyba ze świadomością ze serduszka nie będzie , bardzo kłują mnie jajniki chciałabym się chyba upewnić czy ciąża na pewno jest w macicy , bo nie daje mi to spokoju a na następne pójdę 7+3 już wszystko powinno być chyba widoczne .
 
reklama
Do góry