reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizytę u lekarza

G

guest-1679639604

Gość
Hej , dziś dowiedziałam się o ciąży według owulacji jest to równo 4 tydz .
Kiedy mogę zapisać się do lekarza żeby był widoczny pęcherzyk z zarodkiem ? Myślałam żeby pójść w czwartek czyli 4+5
 
reklama
2 tygodnie od owulacji oznacza 4 tydzień ciąży , nie mam owulacji równo w 14 dniu tylko później i poprzednie ciaze były młodsze o kilka dni wiec liczę w ten sposób żeby wiedzieć dokładnie kiedy mogę coś zobaczyć a koedy będzie jeszcze za wcześnie .😉
 
2 tygodnie od owulacji oznacza 4 tydzień ciąży , nie mam owulacji równo w 14 dniu tylko później i poprzednie ciaze były młodsze o kilka dni wiec liczę w ten sposób żeby wiedzieć dokładnie kiedy mogę coś zobaczyć a koedy będzie jeszcze za wcześnie .😉
Teraz możesz zrobić betę i powtórzyć po 48h zobaczyć jak przyrasta.
Wizyta najlepiej 7tc( liczony od ostatniej miesiaczk), chyba żeby coś Cię niepokoiło to wcześniej.
 
2 tygodnie od owulacji oznacza 4 tydzień ciąży , nie mam owulacji równo w 14 dniu tylko później i poprzednie ciaze były młodsze o kilka dni wiec liczę w ten sposób żeby wiedzieć dokładnie kiedy mogę coś zobaczyć a koedy będzie jeszcze za wcześnie .😉
Ale ciążę liczy się od ostatniej miesiączki. Jeśli cykle są nieregularne, to wiek ciąży ustala się na podstawie USG, a nie owulacji. Najlepiej iść w gdy beta jest powyżej 1000, wtedy już powinno być coś widać.
 
2 tygodnie od owulacji oznacza 4 tydzień ciąży , nie mam owulacji równo w 14 dniu tylko później i poprzednie ciaze były młodsze o kilka dni wiec liczę w ten sposób żeby wiedzieć dokładnie kiedy mogę coś zobaczyć a koedy będzie jeszcze za wcześnie .😉
Kilka dni to żadna różnica, koryguje się jak na USG 1 trymestru wychodzi więcej niż tydzień różnicy.
 
Hej , dziś dowiedziałam się o ciąży według owulacji jest to równo 4 tydz .
Kiedy mogę zapisać się do lekarza żeby był widoczny pęcherzyk z zarodkiem ? Myślałam żeby pójść w czwartek czyli 4+5
Najlepiej właśnie iść w 7t, w 6tygodniu nieraz widoczny jest zarodek ale jeszcze nie bije serce.

No i oblicz sobie dokładnie wiek ciąży.
W internecie są kalkulatory gdzie wpisujesz swoją ostatnią miesiączkę i ile trwają twoje pełne cykle i +/- ci wyjdzie.
A u lekarza na USG i tak lekarz zweryfikuje dokładny wiek ciąży po jego wielkości.
 
reklama
W czwartek nic nie będzie widać. Poszłam w 6+2 i też nie było jeszcze serduszka. Co się stresu najadłam to moje... polecam ok. 7 tygodnia:)
 
Do góry