reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze dni maluszka - kosmetyki

Dołączył(a)
5 Marzec 2019
Postów
6
Cześć dziewczyny [emoji6] Mam prośbę, znacie jakieś dobre kosmetyki dla niemowląt, które są sprawdzone i nie zaszkodzi dzieciątku ? Jestem w pierwszej ciąży i już niebawem na świecie pojawi się moja córeczka [emoji7] I nie wiem co powinnam kupić teraz tego jest tyle na rynku że aż mam mętlik w głowie [emoji18] Co bym potrzebowała na te pierwsze dni maluszka? Z góry dziękuję Wam za pomoc [emoji9]
 
reklama
Rozwiązanie
Ja córkę urodzilam w czerwcu gdzie były okropne upały. Dziecko leżało w samej pieluszce i było spocone, więc to nie kwestia złego ubrania. Kąpałam ją codziennie choćby dlatego, żeby ją po prostu schłodzić. I nie wyobrażałam sobie, żeby tego nie zrobić. Nigdy nie miała problemów ze skórą.
Czyli co mam maluszka nie myć ??
Bo nie rozumiem Pani wypowiedzi , przecież niemowle także się poci i nie musi tarzac się w " gownie " jak to Pani stwierdziła ale różne czynniki wpływają na to iż może być brudne. Raczej z tej rady nie skorzystam, Dziękuję
 
Cześć dziewczyny [emoji6] Mam prośbę, znacie jakieś dobre kosmetyki dla niemowląt, które są sprawdzone i nie zaszkodzi dzieciątku ? Jestem w pierwszej ciąży i już niebawem na świecie pojawi się moja córeczka [emoji7] I nie wiem co powinnam kupić teraz tego jest tyle na rynku że aż mam mętlik w głowie [emoji18] Co bym potrzebowała na te pierwsze dni maluszka? Z góry dziękuję Wam za pomoc [emoji9]
Najlepiej nie używać niczego na samym początku. Takiemu maluszkowi wystarczy czysta woda. A później musisz wybrać sobie coś co będzie Ci odpowiadać. Ja polecam mediderm.
 
reklama
reklama
My mamy hippa, oliwka, płyn do kąpieli i żel myjący. Tego ostatniego używamy od ok. 3 mca. Wtedy zmieniłam oliwke na balsam.
Kapiemy każdego dnia, to nasz rytuał. Pępowina na sucho. Raz psiknelam octaniseptem.

Plus linomag do pupy. Nie polecam super Ekodermy - u nas się nie sprawdziła.

Polecam za to miski do mycia pupy - takie trzy komorowe. Plus waciki kindii. A do wytarcia na sucho reczniczki jednorazowe tami.

Dasz radę :)
 
Do góry