reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze oznaki ciąży

D.hej123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2020
Postów
21
Cześć dziewczyny, zastanawiam sie czy jestem w ciąży. Miesiączke mam za 5 dni, Ale od dłuższego czasu czuje się bardzo słabo dość wcześnie zaczęły boleć mnie piersi, bol brzucha niby jak na okres jednak inny, bardziej kłujący raz z jednej raz z drugiej strony, ciągle uczucie wzdętego brzucha, jest taki ciężki, ciągnący, do tego pali mnie niesamowicie gardło, przełyk, trochę mi nie dobrze, nie mam apetytu, niektóre zapachy wywołują u mnie odruch wymiotny, jestem okropnie senna, mogę spać 5,6,7,9h ciągle tak samo, uplawy bardzo skąpe a zazwyczaj miałam dość obfite a od dłuższego czasu prawie nic, od czasu do czasu mam zawroty głowy, bardzo boli mnie kręgosłup bol promieniuje na nogi jak chodzę, w roznych porach dnia czuje takie przyspieszone bicie serca i bol wszystkich mięśni dodam że staramy się o dziecko 3 miesiąc, opowiedzcie czy wy też tak miałyście lub jak to przebiegało u was
 
reklama
U mnie zaczęło się od tego, że już kilka dni przed okresem bardzo mi śmierdziało jak tylko otwierałam lodówkę, brak apetytu i co dziwne przeszkadzał mi zapach i perfumy mojego partnera też byłam bardzo senna i ciągle ziewałam. Jak pojechaliśmy w odwiedziny do rodziców mama tylko na mnie spojrzała i powiedziała, że jestem w ciąży i rzeczywiście nie dostałam okresu, po 6 dniach od spodziewanej miesiączki zrobiłam test ciążowy i wyszły 2 kreseczki ☺️☺️
 
Mamy to wiedzą 😂 moja przyjechala do mnie godzine po tym jak zaczely mi sie skorcze w 1 ciazy 😂 i byla pierwsza osoba po moim mezu ktora widziala malego po porodzie 😂❤ co do odczuc... hm u mnie w 1 ciazy objawy byly takie:
1. Straszne ciagniecie w pachwinach juz przed testem
2. Po tescie mdlosci i zawroty glowy wymioty (lacznie do 7 mies.)
3. Bole brzucha cos jakby na okres...
4. Wyczulony wech wszystko smierdzialo mi spalonym mlekiem 😂
 
Ja tylko dodam od siebie, że objaw typu nudności jest subiektywny i o niczym nie świadczy ;) jeśli będę długo myślała, że się zrzygam to bankowo tak będzie i nie będzie to związane z ciążą ;) u mnie jedyny słuszny objaw to mega ból piersi i to jeszcze przed teoretycznym okresem. Cycki chciały mi eksplodowac, ale wtedy od początku czułam że jestem w ciąży (pierwszy test o niskiej czułości wyszedł negatywny) Teraz ciaza jest mało prawdopodobna, ale ja też "nic nie czuję".
 
Ja miałam objawy jak na okres typowo. Ból brzucha i rozdrażnienie. Doszły okropne zawroty głowy - nigdy takich nie miałam. Dzień po spodziewanym okresie zrobiłam test i oczywiście pozytywny. Staraliśmy się o dziecko 9 miesięcy.
 
[GROUP=][/GROUP] Też wam tak dziwnie bulgotało w brzuchu? I mega kłujący ból raz z prawej raz z lewej. Kurczę nie wiem może sobie wmawiam, ale czuje się ostatnio jakoś dziwnie, czuje że jestem w ciąży bo mójorganizm inaczej się zachowuje niż co miesiąc 🥺
 
Apropo rozdrażnienie właśnie ja przed okresem strasznie a teraz czuje się taką mega spokojna nie mam żadnych złych myśli samopoczucie super, tylko źle się czuje fizycznie i czuje takie ciepło między nogami miała tak któraś?
 
Ostatnia edycja:
Czuje się jakbym trochę miała takie zakwasy tylko na dole brzucha jakby kurczę nie wiem jak to opisać jakby ten brzuch ktoś mi dokleil a nie był mój
 
A wiecie, że mam podobnie? Tylko wydaje mi się, że to organizm płata nam figla. U nas w tym miesiacu było tyle przytulanek, że zdrowa kobieta bez problemu zaszła by w ciążę 🤦‍♀️ z pierwszym dzieckiem byłam w ciąży po 2 mies. Teraz już 5 i nic :(
Nie wiadomo kiedy mam owulacje, od 16dc brałam luteine, odstawiłam w 25dc. Okres mam mniej więcej w 30dc. Jestem dwa dni spóźniona i od wczoraj plamienia, brzuch mnie nie boli jak nigdy. Test robiłam w poniedziałek (3 dni przed @) i był negatywny. Pod lupą bym się II kresek nie dopatrzyła. Eh... Tak wierzyłam, że w wakacje się uda. Piersi bolą średnio (podobno wina progesteronu - wyczytałam). Nie dobrze mi i wszystko mi śmierdzi - też wyczytałam że wina luteiny. Nie robię sobie już nadziei. Szukam jakiego zajęcia od września. Córka na tańce a ja na zumbe - może akurat dam sobie spokój 😁 tylko, że większość znajomych w kwarantanne zaciążyła, a ja nadal nie 🤦‍♀️
 
reklama
Też obawiam się że mogę sobie to wmawiać, czuje taki pełny brzuch ale to mogą być moje urojenia, u nas to samo, dużo przytulnek i nic przez 3 miesiące. Nie możesz się kochana poddawać, tylko nie wolno myśleć o tym za dużo ja w tym miesiącu totalnie odpuściłam powiedziałam nie bede główkować co będzie to będzie ale z dnia na dzień coraz gorzej się czuje i boję się że to będzie po prostu bardzo mocna miesiączka, może jutro 4 dni przed okresem zrobię test 😥
 
Do góry