reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze oznaki ciąży

Cześć dziewczyny, zastanawiam sie czy jestem w ciąży. Miesiączke mam za 5 dni, Ale od dłuższego czasu czuje się bardzo słabo dość wcześnie zaczęły boleć mnie piersi, bol brzucha niby jak na okres jednak inny, bardziej kłujący raz z jednej raz z drugiej strony, ciągle uczucie wzdętego brzucha, jest taki ciężki, ciągnący, do tego pali mnie niesamowicie gardło, przełyk, trochę mi nie dobrze, nie mam apetytu, niektóre zapachy wywołują u mnie odruch wymiotny, jestem okropnie senna, mogę spać 5,6,7,9h ciągle tak samo, uplawy bardzo skąpe a zazwyczaj miałam dość obfite a od dłuższego czasu prawie nic, od czasu do czasu mam zawroty głowy, bardzo boli mnie kręgosłup bol promieniuje na nogi jak chodzę, w roznych porach dnia czuje takie przyspieszone bicie serca i bol wszystkich mięśni dodam że staramy się o dziecko 3 miesiąc, opowiedzcie czy wy też tak miałyście lub jak to przebiegało u was
U mnie pierwszą oznaką, że byłam w ciąży było śmierdzące powietrze spalinami. Idąc ze sklepu zdałam sobie sprawę, że strasznie śmierdzi i zdziwiłam dlaczego wcześniej tego nie czułam. Potem myłam prysznic i strasznie śmierdziała mi chemia. A wcześniej bardzo bolało mnie kolano i kark, takie dziwne kłucie jak nigdy, trwało tydzień i nagle przestało, zaraz te zapachy, na parę dni przed okresem specyficzne bóle brzucha, a że to była druga ciąża więc lampka mi się zapaliła, że to jednak ciąża i złożyłam fakty do kupy. Test w dniu okresu pokazał dwie kreski.
 
reklama
Ja już odpuszczam, do tego mąż jest wobec mnie niewyrozumialy. Mówi że za bardzo się przejmuje, że mam odpuścić bla bla. Jak mówi, że się przejmuje, to on na to że to nie to samo jak byśmy nie mogli mieć pierwszego. Ze powinnam to olać. 🤦‍♀️ Najwidoczniej to mnie najbardziej zależy, on ma to gdzieś. Jak nie będziemy mieć drugiego to trudno - tak powiedział. Żadnego zrozumienia, czułości. Nic. Widocznie nie jest nam pisane. Więc odpuszczam i nie będę się stresować co miesiąc.
 
Dziewczyny zrobiłam test!! Pokazał 2 kreski w poniedziałek pójdę na betę bo dzisiaj musiałam iść do pracy, dla pewnosci zrobie jeszcze kilka żeby znowu się nie zawieść bo ta kreska była słaba nie tak mocna jak ta pierwsza ale pojawiła się niemalże od razu.
 
Dziewczyny zrobiłam test!! Pokazał 2 kreski w poniedziałek pójdę na betę bo dzisiaj musiałam iść do pracy, dla pewnosci zrobie jeszcze kilka żeby znowu się nie zawieść bo ta kreska była słaba nie tak mocna jak ta pierwsza ale pojawiła się niemalże od razu.
Pokaż test 😁
 
Kochana musisz odpuścić w głowie uwierz mi że mężczyźni widzą nasze spiecie, ja pamietam pierwszy miesiac staran gdzie myslalam tylko o tym siedziałam na forum i tylko czytałam lekko mnie zakulo już może ciąża, aż w końcu mój partner mówi że nie mogę tak robic bo w tym wszystkim o to chodzi aby miec z tego przyjemność, fajnie nie wiedzieć od razu bo potem jest większa radość i miał rację. Wiem że dużo Cię to kosztuje. Ja się bałam że tyle przytulnek i nic przez 3 miesiące że może mam to co siostra (endometrioze- starała się o dziecko kilka lat, udało się ale ile musiała przejść). Wszystko siedzi nam w głowie, niby co ma głowa do układu rozrodczego, nie wierzyłam w to, ale jednak ma
 
U mnie jakis tydzien przed miesiaczka pojawila sie mysl ze ten cykl jest jakis inny. Po pierwsze bylo bardzo ale to bardzo sucho juz od owulacji (myslalam nawet ze owulacji nie bylo i to dlatego ) druga rzecz jaka zauwazylam to mniej przetluszczajace sie wlosy, moglam myc co drugi dzien a normalnie codziennie i do tego rozdraznienie. Te 3 objawy sprawily ze zrobilam test kilka dni przed terminem i wyszla bardzo slaba kreska ktora tylko ja widzialam :D a pozniej coraz ciemniejsze... Na poczatku nie mialam takich typowych objawow jak mdlosci czy bol piersi, te pojawily sie troche pozniej
 
U mnie jakis tydzien przed miesiaczka pojawila sie mysl ze ten cykl jest jakis inny. Po pierwsze bylo bardzo ale to bardzo sucho juz od owulacji (myslalam nawet ze owulacji nie bylo i to dlatego ) druga rzecz jaka zauwazylam to mniej przetluszczajace sie wlosy, moglam myc co drugi dzien a normalnie codziennie i do tego rozdraznienie. Te 3 objawy sprawily ze zrobilam test kilka dni przed terminem i wyszla bardzo slaba kreska ktora tylko ja widzialam :D a pozniej coraz ciemniejsze... Na poczatku nie mialam takich typowych objawow jak mdlosci czy bol piersi, te pojawily sie troche pozniej
Z tą suchością myślałam tak samo, ale czułam zw jest jakoś inaczej, nie wiem jeszcze nic na 100% ale jak zobaczyłam te piękne dwie kreseczki to aż się poplakalam siedzę w tej pracy i nie mogę przestać się uśmiechać 😁
 
reklama
Obawy wręcz książkowe, ale niestety, im bardziej kobieta wkręca sobie ciążę, tym więcej objawów się doszukuje.
U mnie była tylko tkliwość piersi.
U innych mogły być identyczne objawy z Twoimi, ale to nie da gwarancji, że u Cibie będzie tak samo, jak u innych.
Pozostaje Ci cierpliwie czekać do terminu @, ewentualnie iść wcześniej na betę.
Powodzenia!
 
Do góry