reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze przeziębienie chyba...

G

goszczaca

Gość
Dziewczyny co mam robić, strasznie jestem spanikowana. Moje dziecko pierwszy raz złapał infekcje i nie wiem, co już myśleć. Najlepsze jest to, że w nocy miał stan podgoraczkowy nie spał 3 godziny, z rana dostał mleko i wszystko zwymiotowal. Ze trzy razy do tej pory zdarzyło mi się kaszlnac, temperatura ok 38 st. Podalam mu syrop; dwie kupki o normalnej konsystencji bardzo śmierdzące bez śluzu, zastanawia mnie fakt, że mało sika; a non stop kuca na podłodze i steka jak by chciał zrobić siku a nie może. Nie wiem czy to grypa, przeziębienie czy infekcja drog moczowych:( poradzcie mi coś; ( strasznie się martwię.
 
reklama
a ile pisze na ulotce? Daj tyle ile jest wskazane dla jego wagi- a nie wieku.
Lipomal możesz podawać ale temperatury nie zbije.
Ja bym podała IBUM- ma dodatkowo działanie przeciwzapalne więc jak już trzeba faszerować dziecko farmakologią to zawsze lepiej dodatkowo działać na stan zapalny.
Tak jest w ulotce i doktorka zalecila naprzemiennie z ibufenem forte. Ogólnie myślałam, żeby zamiast syropu paracetamol dac czopka ale za mała dawka jest w czopku.
 
reklama
Podaj zalecana dawkę syropu bo jak dasz mniej to temperatura wróci szybko i juz sama nie będziesz wiedziała co robić i ile czego podać..
To pierwsza choroba małego więc trochę chemii mu nie zaszkodzi :)
Podawaj co 8 godzin chyba, że gorączka już nie będzie wracała, albo co 4 zamiennie z IBUFENEM
Choć ja mimo wszystko podawałabym IBUfen
 
Jak masy problem z podaniem syropu w tak dużej dawca bo dziecko Ci nie chce wypić to daj ten IBUFEN forte. Pewnie będzie 4 ml albo 3 zamiast 8...zawsze to łatwiej podać.
 
Jak masy problem z podaniem syropu w tak dużej dawca bo dziecko Ci nie chce wypić to daj ten IBUFEN forte. Pewnie będzie 4 ml albo 3 zamiast 8...zawsze to łatwiej podać.
No właśnie ten ibufen forte podaje się 2.5 ml. Co 8 godzin, a doktorka stwierdziła że do poniedziałku dawać na przemiennie żeby drgawek nie dostal w razie nawrotu ostrej gorączki. Będzie hardcore:/
Jestem przerażona tym wszystkim, ale i tak się dobrze uchowal. Co prawda raz miał katar, ale to moczeniu nóg w morzu jak byliśmy na wakacjach, było czyszczenie nosa ; a to dla mnie nowość to co muszę robić :szok:
 
Po pierwsze to jakie drgawki? Ma ponad 38 stopni goraczki, a nie 40 wiec nie przesadzajmy z drgawkami. Ja u mojego zawsze stosuje Nurofen, bo szybciej i dluzej dziala, ale byly takie okresy, ze po 4h mu wracala temperatura wiec wtedy dawalam naprzemiennie z paracetamolem z tym, ze na mojego paracetamol kiepsko dziala, temperatura spada mu powoli i zawsze zatrzymuje soe gdzies na 37,3 nizej nie spada. Jest teraz w aptekach Apap Forte dla dzieci z m iejsza dawka do polkniecia. Na pewno sama nie dawaj mniejszej dawki, bo po prostu lek nie.zadziala.
 
Po pierwsze to jakie drgawki? Ma ponad 38 stopni goraczki, a nie 40 wiec nie przesadzajmy z drgawkami. Ja u mojego zawsze stosuje Nurofen, bo szybciej i dluzej dziala, ale byly takie okresy, ze po 4h mu wracala temperatura wiec wtedy dawalam naprzemiennie z paracetamolem z tym, ze na mojego paracetamol kiepsko dziala, temperatura spada mu powoli i zawsze zatrzymuje soe gdzies na 37,3 nizej nie spada. Jest teraz w aptekach Apap Forte dla dzieci z m iejsza dawka do polkniecia. Na pewno sama nie dawaj mniejszej dawki, bo po prostu lek nie.zadziala.
Dzięki serdeczne za info odnośnie apapu, nie wiedziałam że jest..Musze męża pogonić do apteki.
A nurofen dawkuje się jak ibufen?
 
reklama
Dzięki serdeczne za info odnośnie apapu, nie wiedziałam że jest..Musze męża pogonić do apteki.
A nurofen dawkuje się jak ibufen?
Przeczytaj na ulotce. Bo ja stosowalam zawsze Nurofen Forte, Ibufenu nigdy. Wlasnie teraz wszedl ten Apap i dobrze, ze w koncu zrobili taki forte, bo moj chyba ok 15ml musial polykac i mial odruchy wymiotne.
 
Do góry