reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy

Czy moze mi ktoś wytłumaczyć?? Opisze na własnym przykładzie.
1 stycznia miełam ostatnią miesiaczkę i był to 1 tydzień roku.
8 października wyznaczono mi termin porodu i jest to 40 tydzień roku.
Ciąża ma 40 tygodni.
WG gina i suwaczka jeszcze jestem w 15tygodniu ciąży. Jeżeli tak liczyć to do 8 października będzie 42 tygodnie ciaży...

WG kalendarza jest 17 tydzień roku.
Więć może tak naprawdę powinnam myśleć że to 17 tydzień??
 
reklama
Świetny temat! Ja też (pewnie jak wszystkie mamusie czekam aż maluszek da o sobie znać)
A swoją drogą to ciekawe jakie to uczucie poczuć dzidzię:-)
 
A co do tej stronki z wyliczeniem wieku dziecka też mam pytanie. Suwaczek pokazuje 14 tydz i gin też tak mówi.
WG stronki wiek dziecka jest krótszy o 2 tyg (12 tydz) od wieku ciąży.
Więc jaki mam podawać wiek ciąży 12 tydz czy 14 tydz.
Myślałam że nie ma z tym problemu ale jakoś się zamotałam...
 
NatusiaMa o jaka stronke chodzi? O ta co wkleiłam???? Jezeli tak to juz Ci tłumacze słoneczko:
Pierwsze masz podane wiek dziecka w łonie matki(tu jest 2 tyg młodsze bo owulacja wychodzi w połowie cyklu)
Nizej jest podany wiek od OM czyli ten co masz na suwaczu u Ciebie(bynajmniej tak powinno wyjsc;-))
mam nadzieje ze rozumiesz:baffled::rofl2:

A i podaje sie wiek od OM wiec u ciebie 14tc
 
Hej ja ide w środe do gina to sie dowiem jak jest z tymi tygodniami ciazy? z tego co wiem to jestem w 17 a na suwaczku w 15!
 
reklama
czarna79 Tak, chodzi mi o ta stronkę. już chyba rozumiem skąd różnica tych dwóch tygodni:zawstydzona/y:.Dzięki.
Co my byśmy bez Was zrobiły:laugh2:...
 
Do góry