reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy

Ja wedlug OM mam dzis 13 tydzien i 2 dni ale na suwaczku mam specjalnie o 3 dni
mniej bo moja ciaza z usg jest wlasnie o tyle mlodsza,choc zobaczymy co i dzis
lekarz powie :-) na usg
 
reklama
minisia Ja też idę do lekarza w poniedziałek:tak:

dorota123456789 ja wg moichobliczeń termin porodu mam na 18.10 i tak też obliczył mi lekarz na pierwszej wizycie. Na drugiej wizycie powiedział już że tp to 18.10 a na ostatniej stwierdził że jednak 15.10:no:. Wy też tak macie?
 
Nie wiem czy to dobry wątek na takie rozważania, ale skoro już poruszony został ten temat....
Ja też mam problem z liczeniem...z OM wychodzi jak na suwaczku,
ale lekarka (niby też z OM) wyliczyła mi 2 dni mniej...
a z usg wyszło (z OM było 12 tyg i 5 dni), że dzidzia ma 13.5 i termin porodu przesunięto mi tydzień do przodu.
A jestem pewna daty OM i tego, że zapłodnienie nie nastąpiło w poprzednim cyklu...A najgorsze, że mój Kochany strasznie się wkurza na te ciągłe zmiany dat :-(
 
Sprostowanie do mojego ostatniego posta- po usg termin mi przesunięto do tyłu tzn. ma być tydzień wcześniej :-)
 
Firstmama wszystko zależy od tego jakie masz długie cykle. Mi też na różnych kalendarzach wychodzi inaczej raz 31.X, innym razem 29.X u gina tez niby wyszło 31 ale ja mówie ze mi wyszło na 30 i tak mam zapisane. Co do terminów USG dla mnie to głupota bo oni patrza na wielkośc płodu a tu wiadomo jak jest jedne sa malutkie drugie wieksze. Znam przypadek gdzie dziecie było tak duze ze róznica była 3 tyg i mama sie sugerowała własnie tym terminem i była zrozpaczona ze on minął a ona jeszcze nieurodziła:wściekła/y: a ur koło terminu OM czyli po przeszło 2 tyg:tak:
U nas ginka nie bierze pod uwagę termin USG mówi tylko na jak wiekowo wygląda (czyli tydzien i dzien) i nic wiecej.
A w książeczce ciążowej jaki masz wpisany termin?
NatusiaMa po to tu jestesmy aby sobie pomagac:tak:

Minisia a kiedy miałąś OM? bo moze ty jestes wrześniówka skoro juz 17 tydz???

Jezu ja sie zawsze musze rozpisać:-p:rofl2:
 
Minisia no to jakos nie tak ci obliczył ten termin. Bo skoro OM miałaś 02.I termin przypada na 09.10 to jak w morde strzeliła jestes 15,4 tc. Nie wiem skad on wział ten 17 tydz chyba mu sie popiep..... :sorry2: albo na podstawie USG ze wielkosc płodu na ten tydz wypada?
Dla mnie twój suwaczek dobrze wskazuje;-)
 
Ostatnią wizyte miałam 3 kwietnia, no i mam wpisane w karcie ciąży, że to był 14 tydz.! ja już nic nie rozumiem aż wstyd bo to moja trzecia ciąża a ja zielona jestem z tym obliczaniem!w środe spytam gina jak to jest z tymi tygodniami.Może powie mi pleć?????????chcialabym wiedzieć!!!! a z USG mam termin na 02.10
 
Minisia spokojnie pojdziesz na ta wizyte i on ci to wytłumaczy. Moim zdaniem sie pomylił;-)Bedzie dobrze, a to ze to kolejna ciąza a ty zielona to sie nieprzejmuj ja tez co ciąża to sie czegos nowego dowiaduje:-p Bedzie dobrze;-)
 
reklama
Tak sobie myśle jak my latem z tymi brzuszkami damy rade? poprzednie ciaże mi sie upieklo a teraz cale lato mnie(nas) czeka z brzuszkiem!!
 
Do góry