reklama

Pierwsze siku w nocniku :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w listopadzie 2005' rozpoczęty przez elusia79, 26 Kwiecień 2006.

1. elusia79

elusia79 mama Fabianka i Kamilka

Przyjdzie czas aby dzielić się doswiadczeniami "nocnikowymi", ale ja założyłam ten wątek, bo wczoraj u nas było pierwsze siku w nocniku. ;D ;D ;D
    Szwagierka której dzieci bardzo wcześnie zaczęły korzystać z nocnika, poradziła mi aby jak najwcześniej oswajać dziecko z niocniczkiem.
    Ostatnio kupiliśmy Kamilkowi nocnik i wczoraj po południu jak się obudził miał zupełnie suchą pieluszke,więc przytrzymując go posadziłam go na chwile żeby sobie posiedział i.... "po chwili siedzenia siku było w nocniku" :o ;D ;D Ale się ucieszyłam!!!

2. karolinna

karolinna grudzień 05,wrzesień 08

owszem oswajanie jak najbardziej :) wg ekspertów pierwsze świadome siku w wieku około 1,5 roku ;) wtedy dziecko zaczyna dostrzegać związek między parciem na pęcherz a siusianiem :)

a elusiu jak idzie praca nad szydełkiem? bo ja dalej czekam na zdjęcia na kuferku :) twoje prace są śliczne! chyba coś kiedyś u Ciebie zamówię :) sprzedawałaś już coś swojego?

3. reklama
  4. elusia79

Też słyszałam że świadome siku to około 1,5 do 2 lat, :)

Karolinna nie sprzedawałam , ale się zastanawiałam nad tym:), dziś jak będę miała chwilę to dodam na "kuferku" może zdjęcia swoich haftów krzyżykowych, a szydełko robię, ale teraz zbytnio nie mam czasu ...- to tak trochę odbiega od tematu, ale dziewczyny wybaczą ;D ;D ;D ;D

5. eg16

eg16 Fanka BB :)

Adaś w ramach gratisu do spacerówki i fotelika dostał właśnie nocniczek. Fajny bo można go potem nałożyć na "dorosłą" muszlę i mały będzie się wprawiał. No ale jeszcze z tym dość długo zaczekamy... ;)

6. cammi

cammi Entuzjast(k)a

Moja znajoma była ostatnio u mnie ze swoją 13 miesięczną Olą i mówiła że Olka jak zaczeła siedzieć to dawała ja na nocnik i od razu załapała o co chodzi i sika od tej pory tylko nie woła ale ona twierdzi że wie kiedy i ją sadza

7. elusia79

zawsze po obudzeniu dję Kamilka na nocnik do rączki jakas zabawka i siedzi chwilę i przeważnie zrobi siku!!! Wiem że to jeszcze tak nieświadomie robi, ale mnie to bardzo cieszy.... oby tak dalej:)

8. cammi

cammi Entuzjast(k)a

My zaczelismy sadzać Jowi na nocniku.. wczoraj siedział z 5 minut ale siku jak nie było tak nie ma :( czekamy z niecierpliwością na pierwsze...

9. cammi

cammi Entuzjast(k)a

Mamy pierwsze siku do nocnika!!!!!!! właśnie ją posadziłam i za chwilke zagrała nam melodyjka Jowi troche zdziwiona ale zadowolona... zwłaszcza ze zaczęłam skakać do góry i krzyczałam hura :)

10. reklama
  11. elusia79

Cammi gratulacje!!! dla Jowitki!!!

12. Emi_25

Emi_25 Listopad 05' sierpień 08'

podobno są inne nocniczki dla chłopców, żeby uniknąć fontanny po za nocnik ;) słyszałyście coś o tym?

Poleć forum