reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze szczepienia

reklama
Nie łącz kilku szczepień na jednej wizycie, bo jak wystąpi NOP, to nie będzie wiadomo, która szczepionka go spowodowała.
Poczytaj ulotki szczepionek, które chcą Wam podać, zwłaszcza możliwe skutki uboczne.
Wymagaj szczegółowego przebadania dziecka przed podaniem szczepionki (katar również wyklucza szczepienie).
I pamiętaj, że w dniu szczepienia wszyscy domownicy powinni być zdrowi, jeśli mieszkacie z dziadkami, to nawet oni muszą być zdrowi.
 
Ja szczepień nigdy nie łączę. Szczepiłam córkę tylko 5w1, dobrze zniosła szczepienie i żadnych skutków ubocznych. Na rotawirus nie szczepiłam bo odradziła nam to szczepoenie neonatolog i pediatra.
 
Ja miałam podzielone pierwsze szczepienie na dwie wizyty. Obawiałam się szczepienia 5w1. Teraz wiem, że moja decyzja była słuszna. Córka bardzo dobrze zniosła szczepionki.
 
To naprawdę zależy indywidualnie. Od stanu zdrowia dziecka, od faktu czy jest wcześniakiem czy nie, od decyzji pediatry, ktory może dopuścić do szczepienia lub nie. No i od decyzji rodziców. Poczytaj ulotki i informacje na stronach służby zdrowia i wtedy podejmuj decyzje.
U nas katar nie jest przeciwwskazaniem do szczepien i dostaje na jednej wizycie 6 w 1, pneumokoki, rotawirusy i men B. Moja starsza córka wszystkie szczepienia zniosła dobrze.
Ale wiadomo, są ludzie, którzy z różnych przyczyn nie chcą szczepić.
 
reklama
reklama
Do góry