reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ząbki naszych pociech

Hania_

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Styczeń 2013
Postów
334
Miasto
Kraków
Witajcie pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, gdyż wybił Nam się pierwszy ząbek. Zaskoczyło Nas to bardzo, gdyż nie widzieliśmy lub tez nie uznawaliśmy dotychczasowych zachowań dziecka jako tych związanych z ząbkowaniem. Wyrzynanie się mleczaków u maluszka to wielki krok w jego rozwoju i duma dla rodziców dlatego też wątek umożliwi Nam pochwalenie się pierwszymi zębuszkami malców i posłuzy jako skarbnica wiedzy na temat ząbkowania, symptomów itp...

Moje pierwsze pytanie do bardziej doświadczonych Mam: proszę podpowiedzcie mi jak dbać o higienę jamy ustnej Kubusia po pojawieniu się pierwszego ząbka???

Pozdrawiam i owocnych dyskusji życzę:-)
 
reklama
wow! jeszcze raz gratuluję pierwszego ząbka:tak:

Moja Gosiula pierwszego zabka miała dosyć późno, miała chyba z 9 m-cy. Myłam szczoteczką z włosia i pastą do zębów z apteki (bodaj Bobodent) - bez fluoru. Mycie rano i wieczorem, a po obiadku dostawała szczoteczkę z samą woda do samodzielnego "mycia", a raczej obgryzania. Wymiana szczoteczek częsta (nawet 2x w miesiącu), bo przy gryzieniu bardzo sie niszczą.
Jak moda miała roczek, to dostałam zryp od szwagra-dentysty i zaczęłam używać pasty z fluorem- Elmex dla dzieci.

acha, Gosia ma 3 lata i żadnej dziurki:tak:
 
ja tylko i wyłącznie Elmex, plus lakowanie i fluoryzacja ząbków i jak do tej pory moje maleństwo (ponad 18lat) ani jednej dziurki :-D
 
Ostatnia edycja:
Gratuluję :-)
hi hi pamiętam jak Michał odkrył swój ząbek gryząc się boleśnie w palec :-). Olkowi ząbki myjemy już. naparem z szałwi...myje dziąsełka taką nakładą silikonową...wg mnie trwałość zębów to rzecz genetyki w jakimś stopniu....ja pilnuję wieczornego mycia zębów i Michała rano jakoś nam nie idzie, z przedszkolnym wychodzi dwa razy dziennie. Słodycze pożera, dziur brak. Syn koleżanki myje żeby 3 razy dziennie ( jeden raz w przedszkolu) słodyczy unikają, a pruchnica ich dopadła...
 
Ostatnia edycja:
witajcie...
Mani idzie ząb, a nawet chyba dwa... czym smarować gdy biedulka płacze z bólu?? macie jakieś sprawdzone mazidła? reklam jest wiele ale chyba wolałabym coś co sprawdziły inne mamy...

z góry dziękuje!
 
reklama
Anila ja mam wrażenie, że to trochę jak z tymi espumisanami/esputiconmi itp. na każde dziecko działa co innego... Z Zosią sprawdził mi się Dentinox, teraz mam też dla Franka bo sobie kupiłam jak w ciąży byłam i mi został (8 mi wychodziła to sobie tym smarowałam) ale czy się sprawdzi to nie wiem. Także chyb wszystko trzeba metodą prób i błędów ;-)
 
Do góry