reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pilskie tegoroczne obecne i przyszłe mamusie:))

Cześć!
Mnie też znów troszkę nie było, samo życie....
Ja robię zakupy np w tecso w 5 10 15 , tam wypatruję głównie przecen, body itp kupuję w tesco takie po 3 sztuki pakowane, rajstopki kupuję w hurtowni "Aga", czasami też kupuje coś w sklepach na rynku.
Zosia zaczyna mówić jakieś krótkie słówka np Ania , Pepa , baba itp. Ostatnio udało mi się wreszcie podjąć decyzję o odstawieniu jej od piersi , udało się bez jednej łezki , tylko mi było smutno .....
Pozdrawiam Pilanki . Ola jutro ja odbieram Zuzię , ale nie mam pojęcia o której, bo Zosia zwykle śpi po obiadku i czasami do przedszkola pędzimy ok 16.
 
reklama
Aniula, nie mam pojęcia, o której uda mi się dotrzeć po Maksia, ale gdyby ok 16 to może się zobaczymy - wreszcie? ;) Czy w Waszej grupie też tak mało dzieci? Bo u Maksia w Zajączkach chyba połowy nie ma!
Gratuluję odstawienia od piersi, tak to jest, że chyba nam mamom bywa wtedy bardziej przykro niż dzieciom....

Miałam Wam ostatnio napisać, że Maksio był na urodzinach kolegi w "Puchatku" na Zielonej Dolinie i wrócił bardzo zadowolony. Innym dzieciom też się bardzo podobało, a to wymagający "klienci" bo dość duże dzieci - głównie 8-latki. Odwiozłam tam Maksia nieco za późno, więc już go tylko zostawiłam w drzwiach, gdzie przejęły go sympatyczne panie, więc nie obejrzałam tego miejsca dokładnie, chyba jest niewielkie (ale mogę się mylić), ale widać, że panie potrafią fajnie zorganizować dzieciom zabawę.
 
Witam. Dawno nie zaglądałam do was, nie dość, że mam mało czasu to i nawet chęci brak. Sorki.
Za tydzień są święta a ja nadal nie mam nic zrobione. Makabra jakaś. Od jutro muszę się ostro wziąć do roboty :baffled: A jak u was z przygotowaniami?
 
Monika77 polecam standardowo żurek z białą kiełbasą, rybę po grecku, zapiekaną białą kiełbasę, jajka nadziewane pieczarkami, karkówkę pieczoną, sałatkę wawrzywną. A na deser sernik z brzoskwiniami:tak:

Nie cierpię białej kiełbasy, ale z wielką chęcią zrobiłabym te jajka z pieczarkami i karkówkę. Daj przepis :wink:
Ja chcę zrobić sałatkę Gyros, sos tatarski, sernik na zimno i sernik z rosą. Resztę jedzonka będziemy mieli u rodzinki ;-)
 
hello Dziewczyny

Podaje przepis na jajka: pieczarki drobno w kosteczkę, cebulę też - smażę osobno na złoto, potem mieszam dodaję sól, pieprze, vegetę, odsączam tłuszcz. Talerz smaruję majonezem. Układam jajka połówki ugotowane (białka) nadziane farszem, na to trę na małych oczkach żółtka. Ozdabiam czerwoną sypką papryką, zieleniną.

Karkówka cała ok. 2 kg - nacieram ją czosnkiem ok 10 ząbków, pieprzem i vegetą. Odstawiam na minimum 2 dni do lodówki. Potem wkładam do worka do pieczenia i piekę w 180 st. tyle czasu ile waży tzn. 1 godz. na 1 kg. Wychodzi miodzio


nabiegałam się po sklepach, po każdą rzecz gdzie indziej. masakra. Buty w Deichmenie, kurtka w 5-10-15, bluzki w Pepco, rajstopki w Reserved, czapka w IBI. Opłacało się Nikoś wygląda ślicznie:)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za przepisy. Na pewno je wypróbuję.

Ja mam już wszystko posprzątane. Dwa dni spędziłam na intensywnej pracy i są już widoczne efekty :)
 
Ale tu pustki :szok: Czyżby dziewczyny wzięły się za porządki świąteczne? ;-):-D

Wczoraj byliśmy na wizycie u okulisty i jestem załamana. Ja mam się stawić w czwartek w południe do wycięcia ziarniny. Ot norma. Mąż ma wymienić sobie szkła w okularach. To właściwie też raz na kilka lat wypada zrobić. Ale załamał nas z Witkiem. Okazuje się, że Witkowi rozwinął się astygmatyzm i wada wzroku do -2 :szok: I mały musi zacząć nosić okulary :szok::surprised: Co prawda od niedzieli mamy mu jeszcze zakropić oczy Atropiną i w środę iść ponownie na wizytę, ale to pewnie po to by zobaczył dno oka i siatkówkę :baffled: Wtedy też wypisze receptę na okulary :szok: Jestem załamana. Boję się, że moje dziecko będzie miało takie problemy z oczami jak ja :sad::sad::sad:
Teraz mam mnóstwo wątpliwości, pytań i obaw jak moje dziecko, tak żywe i spontaniczne, da radę funkcjonować w okularach. Wątpię w to czy są okulary (szkła i oprawki) nie tłukące się i nie łamiące się.
Mam już dość różnych problemów. Najpierw praca, potem Witka niegadanie, a teraz jego oczka. Jestem załamana i zrozpaczona :sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad:
 
Monika77 nie wiem jak Cię pocieszyć :-(
Jednak nie warto się załamywać, dołować - mimo wszystko. Wiem łatwo powiedzieć. Jednak pozytywne nastawienie czyni cuda, wiara że będzie dobrze też czyni cuda. Kupcie Witkowi okularki z wielką nadzieją że wada się cofnie!!! Przesyłam Wam pozytywne fluidy!
 
:-)Kochane Dziewczyny !!!
Ja już posprzątałam a teraz powoli biorę się za gotowanie. Rodzinka się zjeżdża i czas świąteczny się zaczyna. Tak więc do zobaczenia po Świętach. Życzę Wam samych super chwil z Waszymi Rodzinami i Przyjaciółmi. Wesołych Świąt Kobitki:-):-):-):-):-):-)


wielkanoc1.jpg
 
reklama
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
   WESOŁYCH ŚWIĄT
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

   
Umyj jajka,
upiecz babkę,
Złap zająca,
Kup sikawkę,
Bo Wielkanoc już nadchodzi,
więc się bawić nie zaszkodzi,
Lecz uważaj też na kaca,
bo we wtorek czeka praca

_
_____§§____________§§
_____§__§__________§__§
___§§____§_________§___§
__§___§___§_______§____§
_§____§____§_____§____§
_§___§_§____§___§____§
_§§§§___§___§§§§§___§
_________§_________§___§§_§§
________§___§§_§§___§_§§§c§§§
_______§_____________§_§d§§§
_______§______§______§__§§§
_______§____§___§____§___§
________§____§§§____§___§
_______§§§§§_____§§§§§_§
_§§§__§_____§§§§§_____§__§§§
§_§_§§____§_______§__§_§§_§_§
§____§_____§_____§__§__§____§
_§____§____§_____§_§__§____§
__§____§§§§_______§§§§____§
___§____§___________§____§
____§____§§§_____§§§____§
_____§§§§___§§§§§___§§§§
............((_,»*—*« »*—*«,_))
((_,»*—**—*«,_)) ((_,»*—**—*«,_))
*~*~*~*~*WESOŁYCH ŚWIĄT*~*~*~*~*
 
Do góry