reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie od razu po okresie

Dołączył(a)
24 Grudzień 2020
Postów
8
Cześć zakładam ten temat ponieważ nie znalazłam podobnego z moim problemem. Generalnie mój okres trwa ok tygodnia. Zawsze wyglada to w ten sposób ze jakieś 3 dni mam normalne krwawienie a reszta czyli te 3-4 dni to plamienie brązowe bądź różowe. Aktualnie mam 8 dzień cyklu i nadal mam takie właśnie plamienie. Wiem ze nie jesteście lekarzami ale chciałam się doradzić czy uważacie ze to normalne? Nie wiem czy ma to związek ale od ok 1,5 roku nie zabezpieczmy sie z partnerem i do tej pory nic (nie staramy sie jakoś specjalnie i nie patrzymy na dni płodne ale praktycznie zawsze w ich trakcie jest stosunek). Dodam ze w zeszłym roku we wrześniu byłam na 1 wyżycie u ginekologa i zrobił mi usg (wszystko niby okej, mam tylko lekkie tylozgiecie macicy). Nie zrobił mi cytologii, powiedział żebym zrobiła na spokojnie za rok bo jestem młoda. Pytanie czy w mojej sytuacji powinnam zrobić to badanie szybciej, jak uważacie? Czy u was tez okres wyglada w ten sposób ze połowa to faktycznie okres a połowa to plamienie?
 
reklama
Okres nie zawsze musi trwać idealnie tyle samo dni. Zdarza się, że trwa dłużej. Ile masz lat skoro nie kazał zrobić cytologii starając się o dziecko? Ja mam robioną regularnie co rok od 19r.ż. ja mam dłuższe miesiączki bo 9-12 dni ale pierwszy tydzień to krwawienie a później już bardziej brązowe plamienie do końca.
 
Okres nie zawsze musi trwać idealnie tyle samo dni. Zdarza się, że trwa dłużej. Ile masz lat skoro nie kazał zrobić cytologii starając się o dziecko? Ja mam robioną regularnie co rok od 19r.ż. ja mam dłuższe miesiączki bo 9-12 dni ale pierwszy tydzień to krwawienie a później już bardziej brązowe plamienie do końca.
Mam 20 lat. Ogólnie to nie poszłam do lekarza w temacie starania się o dziecko tylko z innym problemem wiec właściwie nawet mu nie wspomniałam ze się nie zabezpieczam😅 narazie żyje w przekonaniu ze co ma być to będzie, bez żadnego parcia
Zastanawiam się tylko czy nie zrobić cytologi szybciej ze względu na to ze w mojej rodzinie są trochę problemy z mięśniakami, torbielami a nawet poronieniami ( nie wiem czy to są sprawy genetyczne) no i czy właśnie takie długie plamienia po okresie mogą oznaczać takie problemy
 
Mam 20 lat. Ogólnie to nie poszłam do lekarza w temacie starania się o dziecko tylko z innym problemem wiec właściwie nawet mu nie wspomniałam ze się nie zabezpieczam😅 narazie żyje w przekonaniu ze co ma być to będzie, bez żadnego parcia
Zastanawiam się tylko czy nie zrobić cytologi szybciej ze względu na to ze w mojej rodzinie są trochę problemy z mięśniakami, torbielami a nawet poronieniami ( nie wiem czy to są sprawy genetyczne) no i czy właśnie takie długie plamienia po okresie mogą oznaczać takie problemy
Właściwie to powinnaś ją zrobić od początku współżycia. Więc ja bym się zapisała do innego gin i zrobiła cytologie. A w przypadku niestandardowych plamień warto zrobić usg przezpochwowe po okresie i sprawdzić co się dzieje. 🙂
 
Do góry