reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Planowanie ciąży

570769595

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Luty 2019
Postów
22
Hej dziewczyny , od pół roku jak nie dłużej staram się z narzeczonym o kolejne maleństwo (mam synka za 3 miesiące bd mieć 2 latka) tylko coś się nie udaje :/ byłam u ginekologa i robiłam badania i wszystko jest w pożądku , biorę kwas foliowy . W tym miesiącu nie miałam miesiączki , zrobiłam test i nic . Za tydzień mam ginekologa . Lecz 2 miesiące temu też nie miałam miesiączki na następny miałam A teraz znowu nie miałam . Czy miał może ktoś tak ???
 
reklama
Rozwiązanie
planowanie to najlepiej zacząć od wizyty u ginekologa, od razu na pewno każe zrobić badania, bo jeest wiele chorób które mog byc niebezppieczne w ciązy dlatego dobrze jest odwiedzić stomatologa i zaleczyć wszystkie ubytki i oczywicie dobrze zacząć od razu suplementację witaminami, ja brałam mamadha dha i byłam z tych witamin bardzo zadowolona
Hej dziewczyny , od pół roku jak nie dłużej staram się z narzeczonym o kolejne maleństwo (mam synka za 3 miesiące bd mieć 2 latka) tylko coś się nie udaje :/ byłam u ginekologa i robiłam badania i wszystko jest w pożądku , biorę kwas foliowy . W tym miesiącu nie miałam miesiączki , zrobiłam test i nic . Za tydzień mam ginekologa . Lecz 2 miesiące temu też nie miałam miesiączki na następny miałam A teraz znowu nie miałam . Czy miał może ktoś tak ???
Co znaczy ze nie miałaś miesiączki? Przecież to nie tak ze raz w miesiącu jest miesiączka. To cykle mają różną długość. Przed wszystkim zacznij od tego ile dni trwają twoje cykle. Od pierwszego dnia miesiączki do dnia przed kolejnym krwawienie. To podstawa.
Kolejna sprawa określenie dni plodnych. Obliczenia kalendarzyki tu nic nie dadzą. Trzeba by przyjrzeć się organizmowi. Czy cykl jest prawidłowy z fazą przedowulacyjna, owulacji i faza lutealna. Przyjrzeć się ile trwa lutealna itd... Wtedy można zobaczyć czy w dobre dni dzialacie je i czy nie będzie problemów z utrzymaniem ciąży.
 
Koleżanka wyżej wszystko napisała :) Ja polece też testu owu i szczerze... Wrzucić na luz :) Ja po poronieniu staram sie kilka miesiacy i nic a teraz kiedy odpuściłam miałam zmieniać pracę okazuje się że jestem w ciąży :) znam dużo par którym taki luz i robienie tego dla czystej przyjemności nie z myślą o ciazy dużo dużo pomogła :)
 
Koleżanka wyżej wszystko napisała :) Ja polece też testu owu i szczerze... Wrzucić na luz :) Ja po poronieniu staram sie kilka miesiacy i nic a teraz kiedy odpuściłam miałam zmieniać pracę okazuje się że jestem w ciąży :) znam dużo par którym taki luz i robienie tego dla czystej przyjemności nie z myślą o ciazy dużo dużo pomogła :)
My z narzeczonym też przestaliśmy o tym myśleć , i robimy dla czystej przyjemności i nawet poszłam do pracy ale niestety straciłam bo za dużo wolnego brałam na syna bo ma refluk nerki 5 stopnia .
 
my bardzo długo staraliśmy się o dziecko, próbowaliśmy dosłownie wszystkiego. Ale tutaj dziewczyny mają wyjechaliśmy na wakacje, wrzuciliśmy na luz, jedyne staranie z mojej strony to było suplementowanie składników które PTG rekoneduje czyli jod, magnez, wit d3, kwasy dha i kwas foliowy, znalazłam to w jednej tabletce mama dha premium+, łykałam ją chyba przez 3 mc, z mężem nie uważaliśmy na żadnym kroku i udało się, obecnie jestem w 5 mc i to z bliźniakami ;)
 
planowanie to najlepiej zacząć od wizyty u ginekologa, od razu na pewno każe zrobić badania, bo jeest wiele chorób które mog byc niebezppieczne w ciązy dlatego dobrze jest odwiedzić stomatologa i zaleczyć wszystkie ubytki i oczywicie dobrze zacząć od razu suplementację witaminami, ja brałam mamadha dha i byłam z tych witamin bardzo zadowolona
 
Rozwiązanie
Do góry