reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i imiona naszych przyszłych pociech ;)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Agulka2012

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Listopad 2011
Postów
998
Miasto
Poznań
nie wiem czy też tak macie, ale mnie najpierw wszyscy męczyli pytaniem, który to tydzień ciąży a teraz wszyscy pytają czy chcemy chłopca czy dziewczynkę i jakie imię wybraliśmy!! Trochę dziwne te pytania jeśli kieruję się je do osoby na początku 1 ciąży:-) No ale może macie jakieś przeczucia lub marzenia:-) W końcu dziś Andrzejki więc możemy sobie powróżyć.
Ja nie wiem dlaczego ale od zawsze czuję, że będę miała pierwszego syna i choć córkę też bardzo bym chciała mieć to coś w środku mówi mi, że będzie syn. Co śmieszniejsze imię męskie już dawno wybraliśmy: Antek Tadeusz. Natomiast na imię żeńskie nie mam pomysłu. Może mi coś podpowiecie:-)

 
reklama
Może uznacie, że jestem szurnięta, ale ja wierzę, że imię pomaga nadawać człowiekowi charakter. Z reguły nie jestem przesądna, nie wierzę we wróżby i horoskopy, ale zauważyłam, że wokół mnie jest bardzo dużo ludzi o podobnych imionach, natomiast z niektórymi imionami nie mam w ogóle kontaktu.

Oczywiście nie zamierzam nadawać dziecku imienia tylko dlatego, że to imię świadczy o tym czy innym, ale jeśli będę się wahać między kilkoma imionami, to na pewno zajrzę do internetu w poszukiwaniu znaczeń.

My już mamy wybrane dla chłopca, dla dziewczynki prawie (mamy konflikt bo ja chcę jedno a mąż drugie). Ale na razie nie będę jeszcze pisać, co wybraliśmy, bo jutro ten nieszczęsny skan i boję się najgorszego. Poczytałam w necie, o czym może świadczyć za wolno przyrastająca beta i rezultaty nie nastrajają optymistycznie :(
 
My dla chłopca mamy wybrane :tak:Mikołaj
a dla dziewczynki zastanawiamy się czy Amelia czy Julia :-p
 
Ja chciałam dać wrazie jak bym miała córcie imie Amelia, ale już jest takie przejedzone, kurde a czaiłam się na to imię parę lat, nawet na bierzmowanie sobie takie wybrałam , no ale nie chcę wyjść na plac zabaw i z 10 dziewczynek 5 to Amelki.. muszę pomyśleć jakie tu dać , bo coś czuję że będzie dziołcha ;)
 
Mikołaj - fajnie :). Jak bedzie chłopiec to będę się nad tym imieniem zastanawiała, choć mężowi średnio się podoba ;). W sumie to ja stawiam na imiona nieskomplikowane. U mnie córcia ma na imię Joasia. Było dla mnie ważne że pasuje dla małej dziewczynki i dla kobiety również ;-). Temat znaczenia imion jak poruszyła Honeypie tez był dla mnie istotny. Np.Jakby był chłopczyk pewnie nie zdecydowałabym się na imię Dominik, ze względu na znaczenie właśnie, choć imię niebrzydkie :). Ja póki co czekam aż dowiem sie jaka płeć. Tylko, że jakby okazało się że dziewczynka, to trochę brak mi pomysłu.
 
ja właśnie przeglądam księgę imion, na razie wypatrzyłam Dalia, Kaja i Gaja ale dalej szukam :)
 
Tak sobie przeglądam wasze forum mimo, że swoje maleństwo urodzę trochę wcześniej niż wy. Gratuluję wszystkim lipcowym mamusiom:)
Też zastanawiamy się nad imieniem... Na razie dla chłopca: Mikołaj, Fabian, Gabriel bądź Ksawery. Dla dziewczynki: Oliwia bądź Nadia. Bardzo podoba mi się Antonina, ale mąż stanowczo odmawia...
 
Moja córcia ma na imię Martynka
Jak będzie druga to myślałam właśnie nad Amelią ale mojemu mężowi sie nie podoba wiec bedzie trzeba znaleźć inne może Klaudia podoba mi się też Wiktoria (Wiki) ale moja kuzynka ma córeczke Wiktorię a jak będzie chłopak to mój M chce Mateusz ale mi się nie podoba więc nie mamy zgodnych imion.
Najgorsze to że nie mam pojęcia jakie imię wybrać gdy będzie chłopczyk

Nadia bardzo ładnie, podoba mi się.
icon7.png
 
Fabian? Mój były chłopak to Fabian ... więc nie ....... Nadię już znam jedną więc też nie... to musi być takie kto inny nie ma . Mam jeszcze Iga i Kamelia.
 
reklama
Ja mam już wybrane i raczej nie zmienię. Tak więc chłopiec będzie miał na imie Dawid a dziewczynka Gabrysia :-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry