reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i imiona:)

reklama
Patrzcie to:
Obowiązujące przepisy dają kierownikom urzędów stanu cywilnego prawo, a w niektórych wypadkach nakładają na nich obowiązek oceny nadawanych dzieciom imion. Zgodnie bowiem z art. 50 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego (DzU 1986 nr 36 poz. 180)
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze dla dziecka więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, nieprzyzwoitego, w formie zdrobniałej oraz imienia nie pozwalającego odróżnić płci dziecka.
to skad w warszawie Żyraf i Guantanamera? Tam wogole jacys trzeźwi urzednicy pracuja?
 
ja jezcze nie znam plci dziecka ale jezeli to bedzie dzieczynka to albo wiktoria albo nikola wiem ze juz oklepane i duuuuuzo ich jest ale co zrobic podobaja mi sie..a chlopiec hmm nie mamy zielonego pojecia..
mamy jezcze pol roku to pewnie cos sie jeszcze pozmienia ;)
 
u mnie Pawełek chciałby Julkę lub Oleńkę, ja natomiast troszkę przekornie Małgosię do kompletu z Jasiem.
awaryjnie imię dla chłopca to Michaś
 
Ja też jeszcze nie znam płci mojego dziecka,ale jeśli będzie dziewczynka to bardzo chciałabym dać jej na imię Maja,natomiast jeśli będzie chłopczyk to podoba mi się imię Kevin.



 

Załączniki

  • w5wqcwa1w25iuoey.png
    w5wqcwa1w25iuoey.png
    7,4 KB · Wyświetleń: 48
Ja tak samo jeszcze nie znam plci dziecka ale jak bedzie chlopiec to na pewno bedzie Konrad-Szymon a to dlatego ze chcialam zeby pierwsze tak mialo na imie ale maz chcial Szymon-Konrad wiec tak zostalo ale ustalilismy ze kiedys jak postaramy sie o druga dzidzie i bedzie chlopiec to bedzie wlansie Konrad-Szymon a jezeli bedzie dziewczynka to jeszcze nie wiem ale podoba mi sie Maja, Ola,Karina:)
 
reklama
My jeszcze nie zdecydowaliśmy się na żadne imię konkretnie ale JAK NARAZIE typy to: chłopiec - Dominik, Mikołaj, Szymek a dziewczynka hmmm i tu jest gorzej hehe - może Amelka lub Gabrysia
 
Do góry