reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i imiona:)

Hymmm...widzę że wszystkie wybieracie tradycyjne imiona, które są popularne. A ja na przekór wybieram oryginalne, bo nie lubię kiedy wokół chodzi pełno "Ań" albo "Kaś".
Z racji tego że mój narzeczony jest cudzoziemcem, do tego o orientalnym pochodzeniu, dziecko też będzie miało takie imie, zawsze tak chciałam :)
Synek będzie Aqil a jak córka to jeszcze nie wiem dokładnie może Jasmin, ale nie widzi mi się to imię za bardzo, więc szukam dalej. Ale co do chłopięcego to jestem pewna już :D
 
reklama
Myśmy wybrali imiona dla dzieci lata temu. Mieliśmy tylko dwa typy, że musi byc chłopak i dziewczynka. Julian i Aniela.
Lekarz powiedział że to dziewczynka, my jednak czekamy jeszcze na potwierdzenie za 4 tygodnie. Nie żeby mi się nie podobało, ale pewności nigdy za wiele ;)
I jakoś mnie Aniela przestała przekonywać. Mam całą listę, ale najbardziej do mnie przemawiają Nadia i Natalia. Men jeszcze nie jest wtajemniczony. Będziemy robić burzę mózgów za miesiąc :)
Chciałabym,żeby nie było to jedno z najpopularniejszych imion, bo potem spotykają się na placu zabaw, albo w przedszkolu czy szkole 4 Agnieszki, 7 Ań, 3 Kasie itp. Teraz chyba będzie wysyp Julek, Zuź, i Majek. Przy czym te imiona mi się podobają, ale jest ich za dużo, moim zdaniem.
 
Patrzcie to:
Obowiązujące przepisy dają kierownikom urzędów stanu cywilnego prawo, a w niektórych wypadkach nakładają na nich obowiązek oceny nadawanych dzieciom imion. Zgodnie bowiem z art. 50 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego (DzU 1986 nr 36 poz. 180)
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze dla dziecka więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, nieprzyzwoitego, w formie zdrobniałej oraz imienia nie pozwalającego odróżnić płci dziecka.
to skad w warszawie Żyraf i Guantanamera? Tam wogole jacys trzeźwi urzednicy pracuja?

a no może dlatego, że np. jeśli dziecko urodziło się za granicą np. w Wielkiej Brytanii, a tam można nadac dziecku dowolnie wymyślone imię, to polski urząd musi to zaakceptować i koniec.


U nas typy to:
chłopak: Alex na 100%
dziewczynka: Alexandra ale to jeszcze nie pewnie
 
Unas od dawna było upatrzone dla dziewczynki Nikola dla chłopca nie mieliśmy nic konkretnego ale już wymyśliliśmy, że będzie Adrian.
Dzisiaj lekarz potwierdziła nam, ze raczej to chłopiec więc bedzie adrianek :)
 
pamietacie kilkanascie lat temu modna byla IZAURA a jednak nie znam osobiscie zadnej. Znam osobiscie consuele a jej brat tez jakos dziwnie mial. Kobieta ma ok 40 lat, podobno jej matka jakis film ogladala i jej sie spodobalo :). Majkie to logiczne ale czemu Zuź i Julek? nie znam zadnej serialowej :) idac tym tropem to jeszcze Ule tez powinny byc. Ja jakos zupelnie nie mysle ze to dziewczynka i jak sie okaze ze to dziewczynka to imienia zadnego nie wymysle szybko :(
 
a no może dlatego, że np. jeśli dziecko urodziło się za granicą np. w Wielkiej Brytanii, a tam można nadac dziecku dowolnie wymyślone imię, to polski urząd musi to zaakceptować i koniec.
no ja wiem to logiczne, ale mi chodzi o takie imiona jak np Żyraf czy Myszon. Tego nawet w angli nie nadadza, no chyba ze gdzies w Rosji???
 
Majkie to logiczne ale czemu Zuź i Julek? nie znam zadnej serialowej :) idac tym tropem to jeszcze Ule tez powinny byc. Ja jakos zupelnie nie mysle ze to dziewczynka i jak sie okaze ze to dziewczynka to imienia zadnego nie wymysle szybko :(
Ja teraz nie oglądam seriali ale kiedyś był 'Na dobre i na złe" gdzie para lekarzy Jakub i Zosia mieli cudną córcię blondyneczkę Julkę.Od tego czasu chyba wysypalo Julkami a i Zosie obradzają, Kuba też na szczytach list poopularności się dziwnie znalazł..
 
dziś po wizycie u lekarza udało się i okazała się, że moja wyczekana kruszynka będzie prawdopodobnie dziewczynką :) Imie hm jak już pisałam wcześniej Marta, Nikola, Julia :)Pozdrawiam wszystkie przyszłe kwietniowe mamy :) zwłaszcza z lubuskiego i ZG :>
 
reklama
Witam jestem po kolejnej wizycie i wszystko w jak najlepszym porządku. Na 99 % będzie córeczka tatusia:-))) Majka :-))) Najbardziej przeraża mnie to że od początku ciąży przytyłam 8 kg. Małą waży ok 250 g:-))
 
Do góry