reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i imiona:)

Anawoj bedzie dziewczynka - mysl pozytywnie...wczoraj mielismy gosci i oni dopiero przy 6 dziecku znalezli dziewczynke i jak to tata powiedzial ,a że cholera na samym dnie schowana była i tak głęboko było trzeba pogrzebać... hihihi... fajne podejscie...ty tez tak spróbuj...
buziaczki...

Ja chce Gabryśke a mój ??? napewno chlopca, a jak nie to tez mowi ze bedzie szukal az do skutku...ups...
 
reklama
U nas będzie drugi chłopak. Imienia jeszcze nie mamy i nawet nie rozmawiamy o tym bo przy pierwszym do końca nie mogliśmy dojść do porozumienia...
 
AguHan, Sara biblijne, to prawda, ale ja mam inna motywacje - Sara - Mała Księżniczka :-) najpiekniejsza ksiazka mojego dziecinstwa, razem z Ania z Zielonego Wzgorza. druga corcia pewnie tak mialaby na imie. A moze zrobimy Sara Anna? ;-)

a Filip da sie zdrobnic na wiele sposobow, oprocz tego, co napisalas, jeszcze Filuś, Fifek, Fikołek.. wiele wiecej niz do Maksia. my na Maksia wolamy Masio, tak nazwala go kiedys Amelka, siostrzenica D. i tak juz zostalo :-) ale tak to jak, no Maks, Maksio, Maksimonek.. no jakos gorzej sie zdrabnia.

Zuzanna - ja jestem zakochana w Melanii - po prostu jedno z najpiekniejszych imion, zdrobnialabym jako Mile :-) czytalas Przeminelo z wiatrem? :-) albo u Musierowicz, babcia Mila.. slicznie. i znowu.. gdybym miala cale morze corek, to Melania tez by byla miedzy nimi :-D ale maz sie nie zgadza.

ja nie znosze wymyslnych imion, powiem wprost, dla mnie krzywda dla dziecka. ale tu mowie o takich Brajanach i innych okrutnie spolszczonych kwiatkach. ale nie podobaja mi sie rowniez takie jakies zapozyczone, niby oryginalne, ale jakies takie tandetne. typu Sandra, Amanda, Roksana. brrr.

natasza - zabawne, zaledwie piec postow wczesniej napisalam dokladnie to samo a propos warszawskiej listy ;-)

PS tak czytam i stwierdzam, ze cos skrzywiona jestem z literackimi motywacjami ;-) ale dziwne, dla chlopcow imion tak nie wybieralam, wlasciwie to maz wybieral w obu przypadkach, mi sie podobalo i tak zostalo.
 
Ostatnia edycja:
https://www.babyboom.pl/forum/members/-aenye-13545.htmlaenye- widze, że mamy dużo wspólnego:)Moje ukochane imiona Maks i Melania, ale też książki:)Masz rację, że u Musierowicz była babcia Mila-chociaż jakoś gdy czytałam Musierowicz nie skojarzyłam tego zdrobnienia z Melanią,ja pierwszy raz spotkałam się z imieniem Melania u Siesickiej i od tego czasu tak bardzo mi się podoba-a o dziwo mojemu mężowi też przypadło do gustu:)A tak apropo moją ukochaną książką z dzieciństwa jest Ania z Zielonego Wzgórza-czytałam wszystkie książki Montgomery i teraz czekają sobie w naszej domowej bibliotece na moje dzieci:)
Wcześniej nie chciałam nadawać dzieciom drugich imion ale ostatnio doszłam do wniosku, że nadamy im drugie imiona po ukochanych dziadkach- i tak już na pewno będzie Maksymilian Zygmunt lub Melania Zofia :):):)
 
U nas jeszcze nic pewnego, zanim sie Olus urodzil myslelismy o iminach dla chlopca i dziewczynki tak wiec chlopca mamy a dla dziewczynki nadal zostaje Nadia lub Gabrysia dla chopca nie mam pojecia zielonego.
 
MY jeszcze nie myślimy o imionach, po pierwsze dlatego, że nie znamy płci naszego dziecko, po drugie cholernie boję się zapeszyć za szybko, na razie mamy tylko co chwilę pomysł, jak nie nazwiemy naszego dziecko na pewno ;)
Wśród tych imion są wszelkie Brajany, Andżeliki, Żyrafy i Myszony, ale też zadziwił mnie na liście Belzebub (jak tak można dać tak maluszkowi imię ? :angry: )
 
MY jeszcze nie myślimy o imionach, po pierwsze dlatego, że nie znamy płci naszego dziecko, po drugie cholernie boję się zapeszyć za szybko, na razie mamy tylko co chwilę pomysł, jak nie nazwiemy naszego dziecko na pewno ;)
Wśród tych imion są wszelkie Brajany, Andżeliki, Żyrafy i Myszony, ale też zadziwił mnie na liście Belzebub (jak tak można dać tak maluszkowi imię ? :angry: )
Belzebub niezle, hahahahahaha
Mi sie tez te wymyslne nie podobaja, nawet siostry maly "Marcel" to juz za bardzo wymyslny.
My tez o imieniu nie rozmawiamy, maz mowi dzidzia a ja maly bo to ma byc chlopak. Chcialam Jasia, Stasia ale mezowi sie zle kojarza politycznie :(, ale moze uda mi sie Paweł lub Piotr. Maz lubi takie biblijne ale jak apostolowie:
Marek, Pawel itp
A dziewczynka? nie mam pojecia moze Kasia
 
Dziewczyny, z tym Belzebubem to normalnie kopara mi opadła. Jak można zrobić coś takiego swojemu dziecku...A ci urzędnicy, to powinni trzymać się chyba przepisów: nie można dać imienia ośmieszającego, nawet takiego, którego nie ma w kalendarzu-no, przynajmiej kiedyś tak było... Jestem w szoku totalnym. Belzebub...A jak będzie miał siostrę, to jak ją rodzice nazwą...Diablica???
 
reklama
Do góry