reklama

plesniawki i odparzenia

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez monika1983, 20 Maj 2007.

1. monika1983

monika1983 Początkująca w BB

witam chciałabym sie zapytac co jest dobre na pozbycie sie odparzen na pupce i plesniawek?

2. titlan

titlan Zaangażowana w BB

Dla nas na pupę najlepszy jest sudocrem, jak jest coś więcej to tormentiol.
    Na pleśniawki - aftin.

3. reklama
  4. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

na plesniawki the best jest wodny roztwór fioletu. Nic innego mojej córze nie pomogło. A aftinu dawać nie wolno maluszkom bo zawiera kwas borowy

5. kasia_z

kasia_z Grudniówka 06 Wrzesniowe mamy'08

Na pleśniawki polecam Daktarin żel do stosowania w jamie ustnej
    Na odparzenia maść pośladkową (do zrobienia - pediatra musi ci wypisać receptę).

6. titlan

titlan Zaangażowana w BB

Co do aftinu to się zdenerwowałam:wściekła/y:, bo moja pediatra poleciła mi go kupić i niezależnie od tego farmaceutka w aptece również twierdziła że jest ok dla maluszka.

7. Domanska86

Domanska86 Kasia - Domisiowa Mama

ja tez polecam Sudokrem.i Aftin choc u mnie połozna przepisała Nystacyne.. ale Ona małemu nie pomaga.

8. margot

margot Mamma Mia!

Z własnego doświadczenia wiem, że aftin słabo działa, za to bolą po nim o wiele bardziej. U mnie afty skończyły się po wyleczeniu candidy albicans w jelitach, a jeśli się jakaś szykuje, to płuczę płynem dentystycznym Corsodyl i zabijam je w zarodku, no ale to nie da się zastosować u małych dzieci.

9. L4dY-bIrd

L4dY-bIrd doula

na odparzenia u nas świetnie działa Linomag zielony
    a na afty dostałam taka mieszankę witaminowa < na zamówienie w aptece >
    tylko ze droga ok 50 zł taka mała buteleczka i data ważności jest krótka ale świetnie działała .
    Ale wiecie co z tego co pamiętam to afty chcąc czy niechcąc lecza sie 7 dni :(

10. reklama
  11. aniab190

aniab190 mama czerwcowa '06

U nas też poskutkował Linomag na odparzenia i to błyskawicznie. A z tego co słyszałam to Aftin słabo pomaga lepszy jest roztwór fioletowy gencjany

12. margot

margot Mamma Mia!

No niestety jestem ekspertką, bo cierpiałam przez to obrzydlistwo przez wiele miesięcy. Goiły się 7 dni albo nawet dłużej, a w dodatku zanim jedna się zgoiła to już potrafiłam mieć następną, i nawet do 4 sztuk jednocześnie... makabra... jedzenie było męką. Ale tak jak mówię - po diecie antygrzybicznej, zajadaniu Citroseptu i Ecomeru, problem się skończył. Ze dwa, trzy razy coś się próbowało zrobić, ale po płukaniu tym płynem wycofywało się natychmiast.
    Co ciekawe, mimo że afty były moją zmorą mój synek nigdy ich nie miał, na szczęście.

Poleć forum