reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po jakim czasie drugie dziecko?

Baby-D

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2020
Postów
124
Cześć Dziewczyny,
Synek za chwilę kończy 9 miesięcy i zastanawiamy się czy nie sprawić mu rodzeństwa :) Jakie są Wasze doświadczenia z małą różnica wieku. Da się przeżyć?
I jak Wy/ Wasze organizmy to zniosły? Dodam, że jestem po CC.
 
reklama
U mnie różnica wieku to 26 m-cy.
Przeżyć się wszystko da.
I też jestem po pierwszym cc, a drugie urodziłam sn :)
 
U mnie dokladnie po 11 miesiacach po 1 cc zaszlam w ciaze. Dzieci tej samej plci a mala roznica wieku jest wrecz idealna bo dogaduja sie i zajmuja soba od poczatku. Ja akurat tak chcialam nie wyobrazalam sobie roznicy ponad 3 lat :)
 
U mnie dokladnie po 11 miesiacach po 1 cc zaszlam w ciaze. Dzieci tej samej plci a mala roznica wieku jest wrecz idealna bo dogaduja sie i zajmuja soba od poczatku. Ja akurat tak chcialam nie wyobrazalam sobie roznicy ponad 3 lat :)

Właśnie też myślę, że może mieć to wiele zalet! Mały czasami daje tak popalić, ze po prostu zastanawiam się czy to przeżyjemy :D
 
U mnie różnica 20 miesięcy. Między drugim, a trzecim też będzie 20. Uważam, że mała różnica wieku to dobra sprawa. Wiadomo, czasami ciężko. Ale wg. mnie jest sporo plusów takiej sytuacji 🙂
 
Tu gdzie mieszkam, zaleca się minimum dwa lata między cesarkami. Właśnie ze względu na to, ze organizm musi mieć czas na poprawna regenerację.
Ale wiadomo, nie zawsze te dwa lata są przestrzegane.
U mnie są dwa lata roznicy bez dwóch tygodni.
To wszystko zależy. Czy pierwszy maluch daje popalić? Bunt dwulatka może mieć czasami straszne formy ;) Jak się będzie znosić druga ciąże? Jak będzie zagrozona i trzeba będzie leżeć to nagle wszystko staje się trudniejsze. To są indywidualne decyzje i trzeba rozważyć wszelkie za i przeciw.
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Synek za chwilę kończy 9 miesięcy i zastanawiamy się czy nie sprawić mu rodzeństwa :) Jakie są Wasze doświadczenia z małą różnica wieku. Da się przeżyć?
I jak Wy/ Wasze organizmy to zniosły? Dodam, że jestem po CC.
Ja również jestem po cc. W ciąże z synkiem zaszłam jak mała miała 12 miesięcy. Nie powiem, lekko nie było. Od 9 tyg cukrzyca ciążowa, cała ciąża na metforminie i insulinie. Potem od ok 20 tyg pessar. Z tym, że ja mam 38 lat. Zachodząc w druga ciążę, zakończona także cc, miałam 36 lat
Między maluchami jest 20 miesiący różnicy. Pierwszy rok był baaaaardzo ciężki, ale ja poza mężem nie miałam żadnej pomocy. Mąż do 18-19 w pracy. Przez pierwsze pół roku życia synka pracował także wyjazdowo w weekendy. Dzieciaki obecnie maja niecałe 3,5 roku i 21 miesięcy. Awanturki i draki ja porządku dziennym, ale więź jaka jest między nimi to coś cudownego ❤️ Z perspektywy czasu uznaje, ze decyzja była słuszna 😊
 
reklama
Do góry