reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

PRZEPRASZAM ŻE TE ZDJĘCIA TAKIE DUŻE


1zfh5co.jpg
 
reklama
Ja pierwszy raz byłam u państwowej ginekolog, żeby potwierdziła ciążę. Odesłała mnie na prywatne USG, gdzie potwierdziła pęcherzyk (6 tc). Dostałam pakiet skierowań na badania. Przed kolejną wizytą dokształciłam się w necie na własna rękę co do wyników badań, i wyniki były ok poza moczem (liczne bakterie) oraz cukrem we krwi (max wartość). Podczas ponownej wizyty musiałam się wykłócić o skierowanie na badanie cukrzycy ciążowej (test po 50 mg glukozy rewelacyjny), co spowodowalo spadek zaufania lekarki
W międzyczasie poszłam do świetnego lekarza, już zupełnie prywatnie, i zrobił mi usg (ok 10 tc). Ponowne badanie moczu wskazywało ciągle na infekcje moczu (zlecenia badania przesiewowego moczu).
Ponieważ moja Mama mieszka 200km ode mnie, kolejne USG zrobiłam tuż przed Świętami - świetna Pani Doktor zrobiła naprawdę fajny pokaz Maleństwa live dla mojej Mamy. Fasolek był baaaardzo ruchliwy i tak fantastycznie się ruszał, kopał nóżkami, przewracał... Moja Mama pierwszy raz widziała to na zywo, wcześniej tylko przesyłałam Jej zdjęcia mailem...łzy w oczach i wielkie wzruszenie...

A kolejna wizyta w przyszłym tygodniu, plus prenatalne nieinwazyjne :)
Doczekać się nie mogę widoku mojego Maleństwa!

 
Mi gin zaleciła pierwsze USG położnicze w 12 tygodniu, idę więc w przyszłą środę - ach już się nie mogę doczekać :tak:
 
Przeczytałam cały wątek, Wasze maluszki takie duże, a jakie mają super zdjęcia.

Ja byłam na USG w poniedziałek, Dzidzia o 2 tygodnie mniejsza niż według terminu. Raczej się tym nie martwię, choć niedosyt jest.
mam przyjechać około 20 stycznia, będziemy badać przezierność itp.
Dzidzia miała 31mm, ciekawe jak urośnie.

Wy już w większości macie to badanie za sobą, zazdroszczę ;-)

A to mały człowieczek...
dsc01850812300779sj1.jpg
 
Ostatnia edycja:
usg super sprawa :) dzieciaczki rosna jak na drozdzach
Lorien teraz to Twoja dzidzia bedzie szybciutko rosla, jak mialam usg w 11 tyg robione to dzidzia miala 42.87mm,teraz mam wizyte 12 i mam nadzieje ze zrobi mi usg i zobacze jaka fasolka juz duza

iwon3004 zdjecie duze bo i bobasek dorodny:happy:
 
Czesc Dziewczyny:) Jestem tu nowa i nosze w brzuszku 27 tyg dzidzi, najprawdopodobniej Zuzkę:) Dreczy mnie jednak od poczatku jeden fakt. Na pierwsze usg poszlam w 12 t 6 d ciazy, nie wiem na ile sprawne usg miala pani doktor ale zmartwil mnie jeden fakt...Wiem ze do zplodnienia musialo dojsc max 11 dc,jetem regularnnym,krotkocyklowcem,23,25 max 27 dniowe cykle. Ale z pomiarow dzidzi wynikalo tak, BPD 12 tyg, FL 12 tyg, ABD[ i to nie wiem co oznacza]13 tyg. tak mam w ksiazeczce bo ta pani doktor nie napisala mi dokladnie jakie pomiar byly co do dnia,zaokraglila i teraz nie wiem dokladnie. Ale powiedzcie mi czy takie pomiary w tym tyg ciazy wykluczaja 100% ze do zaplodnienia doszlo 10, 11 dc?? bo ja juz sie schizuje ze dziecko z tak wczesnej owu powinno wyjsc np. w moim przypadku jak ja bylam wtedy w 12+6 to powinno wyjsc 13 lub 13+2, ze niby wieksze!! Jejuu czy mam powody do obaw?? W 18 dc jedyna mozliwosc jaka moglam zajsc w ciaze to przez tzw"palcowke":| i teraz sobie wmawiam ze to napewno bylo wtedy a uwierzcie nie chcialabym!!!! Pomocy!!!:(:( czy kilka dni,gora 4 mlodsze dziecko na usg wyklucza owulacje ponizej 14 dc?????:-(
 
Ja dziś już po USG więc spokojna. Dzidzia zdrowa ma 73 mm serduszko bije miarowo sa obie nozki i raczki, tylko ze doktor, ktory robil usg nie chcial powiedziec jaka to plec
embarrassed.gif
.Jak ktora sie dopatrzy to chetnie poslucham Ja pisze malo i przyznaje sie bez bicia nie podczytuje was, bo rodzice wzieli neta w orange i mozna dostac kota bo jedna str otwiera sie srednio 0,5 minuty
 

Załączniki

  • DSC00080.JPG
    DSC00080.JPG
    4,4 KB · Wyświetleń: 76
Jeju ale juz duzy bobas.Czemu lekarz nie chcal powiedziec?
Ja ide w poniedzialek.Juz nie moge sie doczekac:baffled:
 
reklama
Ja dziś już po USG więc spokojna. Dzidzia zdrowa ma 73 mm serduszko bije miarowo sa obie nozki i raczki, tylko ze doktor, ktory robil usg nie chcial powiedziec jaka to plec
embarrassed.gif
.Jak ktora sie dopatrzy to chetnie poslucham Ja pisze malo i przyznaje sie bez bicia nie podczytuje was, bo rodzice wzieli neta w orange i mozna dostac kota bo jedna str otwiera sie srednio 0,5 minuty


Piękna dzidzia:-) Wróbelek czasami dziecko tak się obraca ze nie da się określić płci.... Może następnym razem będzie lepiej widać. Moje Maleństwo też się tak ustawiało, że w sumie nie wiemy czy to dziewczynka czy chłopak....??
 
Do góry