reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobaw się ze mną, mamo!

Wczoraj urządziłam Misiowi koncert na kląskanie, mlaskanie, cmokanie itp - wpatrywał się we mnie z takim skupieniem, jak rzadko:-) Do tej pory wydawałam jeden rodzaj dziwnych dźwięków na raz, to nie było takiego efektu
 
reklama
:-) a ja moją małą tak wycmokałam w brzuszek że śmiała się w głos :-D z niej to taki mały śmieszek nawet jak zrobię srogą minę :frown: na nią jak jest niegrzeczna to się śmieje :happy2: i bardzo lubi kołysanki szybko się uspokaja i zasypia :biggrin2:
 
Maciuś uwielbia być całowany w brzuszek zaczynam od dołu i całuję w górę aż pod samą szyjkę,ale się wtedy cieszy.:-):-):-)A ogólnie to jest bardzo pogodnym dzieckiem i prawie wcale nie płacze chyba że jest glodny:szok:.A czy wasze dzidzie reagują już na imię?bo czasami jak mówię Maciuś to on odwraca główkę do mnie:-D:-Dtakże czasami reaguje,a czasami nie:-)
 
Moja mała chyba reaguje :tak: nie wiem czy to reakcja na imię bo może też być tak że odwraca głowę i szuka kto ją woła tylko ze względu na to że coś słyszy :-D
 
u mnie jest tak samo ale to jest raczej reakcja na głos który jest już naszym brzdącom znany .gdzies czytałam że maluchy reagują na swoje imie około 8 miesiąca:tak:
 
martula 25 wyczytalam ze chodzisz z dzieckiem na basen? mozesz cos wiecej na ten temat napisac? bardzo mnie to interesuje w moim miescie nie ma basenu z ozonowana woda ale chyba bede z nim jezdzic do gdanska mam w miare blisko a ty od kiedy chodzisz? jaka woda? jak wygladaja zajecia?
ja teraz mojego synka myje w duzej wannie aby sie oswoil i mu sie strasznie podoba.

a jak z uszkami jak zamoczysz trzeba je specjalnie suszyc?
pisz pisz pisz :tak::tak:
 
No właśnie z tym basenem...
...ja co prawda raczej nie będę z małą w mieście na basen chodzić, ale zamierzamy w tym roku sprawić sobie na działkę taki wielki basen dmuchany do którego spokojnie wejdą dwie dorosłe osoby i będę chciała taplać się z nim z małą.. tylko na co zwrócić uwagę przy takiej kąpieli? Jaka powinnam być temperatura wody? Czy jak Milenka będzie miała pół roczku, to można jej założyć np. takie dmuchane motylki na rączki :confused:
 
karola, tak, byłam z tosią pierwszy raz w niedzielę na basenie. To takie zajęcia zorganizowane dla dzieciaczków od 3 miesiąca.
Zajęcia są na szkolnym basenie, nie ozonowanym tylko chlorowanym. Na czas zajęć dla dzieci niby odciągają chlor, wrzucają dodatkowe tabletki bakteriobójcze i podgrzewają wodę. U nas 30 min zajęć kosztuje 27 zł- w cenie specjalna pieluszka do wody.
Najpierw oswajasz dziecko z wodą, pomału je zanurzasz jednocześnie przytulając. potem są proste ćwiczenia- pływanie na plecach, na brzuszku...Uszy sie moczą, ale nawet nie tak bardzo. jakoś specjalnie nie każą na nie uważac. Bardziej pilnuje się żeby dziecko nie napiło się wody.A nawet na póxniejszych zajęciach normalnie dzieci zanurza się całe- nurkują. Ja jej kurs przyspieszyłam i przypadkowo zanurzyłam ja juz na pierwszych zajęciach:-)
Nawet w ostatnim programie "mamo to ja" na tvn style mówili o takich zajęciach i własnie prponowali, żeby wczesniej dziecko do basenu przygotowac poprzez kapiele w wannie. tak więc dobrze robisz:-)

Możesz sobie więcej poczytać tutaj To strona tej mojej szkółki:-)
 
Joasiek, z tego co pamiętam to chyba woda ma 30 stopni.
Tosia jest chyba najmłodsza. Z nami przyszła też taka mała dziewczynka- maja, ale bardzo płakała i musieli wyjśc w środku zajęć.Ten pan prowadzący mówił, że jak dziecko reaguje płaczem, to trzeba spróbowac jeszcze raz przyjśc i jak znowu będzie płakac, to trochę odczekac i przyjść np za miesiąc...
I te starsze dzieciaczki, które juz były na kolejnych zajęciach na koniec zajęć, kiedy był "czas wolny"( 2 minutki swobody)śmigały w pływaczkach- na oko miały własnie 6-8m-cy
 
reklama
Do góry