reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pobaw się ze mną

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Ninja, przede wszystkim piosenki Misia i Margolci są the best dla młodszych dzieciaczków... uwielbiają je:tak:

Jola też lubi słuchać piosenek, a czasami sama zaczyna a potem z uśmiechem wpatruje się na moje usta i zaśmiewa się, a potem śpiewa:-D
A idzie rak na razie ją dziwi:szok:
 
dziś chciałam pośpiewać z Julką i wyobrźcie sobie że co zaczynałąm to na buźce pojawiała się podkowa jak przestawałam to znów uśmiech:baffled:
 
U nas jest jeszcze " idzie kominiarz"
Zuzia uwielbia jak Milo włącza płytę "Strachy na lachy" i jej śpiewa a przy tym tańczy wygibasy:-):-):-)
 
Moja Mysia też jest bardzo muzykalna,i lubi jak jej puszczam a przy tym spiewam"Zuzia,lalka nieduża":-).Bawi się już chyba wszystkim co podleci pod łapki,dzisiaj sobie grzechotką w oczko gruchnęła:szok:,ale najbardziej lubi glośne cmoki,"pierdziaweczki"i wszystko co na gołym ciałku:-p
 
piosenka jest dłuższa, ale nauczyłam się tylko dwóch zwrotek. Pewnie gdzieś w sieci można znaleźć całość.

rączki robią klap, klap, klap (klaskanie)
nóżki tupią tup, tup, tup (tupanie)
tutaj swoją główkę mam (łapanie się za głowę)
a na brzuszku bam, bam, bam (uderzanie w brzuszek)

tu jest uszko i tu uszko (łapanie za uszka)
buzia cała jak jabłuszko (rysowanie koła wokół buzi)
tu jest nosek, tu ząbeczki (dotykanie noska, ruch jak przy myciu ząbków)
tu wpadają cukiereczki (pokazywanie na usta)

Ponieważ Przemko cukierków nie jada, to śpiewaliśmy - tu wpadają nam chrupeczki. A przy śpiewaniu robiłam wszystkie ruchy jego rączkami. Świetnie się sprawdzało podczas marudzenia w samochodzie ale i na co dzień bardzo ją lubił. Teraz Przemko pokazuje Milence co i jak a ja śpiewam i pilnuję, żeby robił to delikatnie, a na koniec nie wkładał jej palców do buzi.
 
Super giza:tak:,bardzo mi się podoba..i juz się jej uczę..pewnie Alexowi tez się spodoba:happy:..Tylko co z melodią?:baffled:..Musimy jakiś "podkład" z młodym utworzyć...
 
reklama
to jeszcze Wam napiszsę słowa drugiej piosenki, którą Przemko bardzo lubi, a zwłaszcza refren i teraz ją śpiewamy Milence. U nas melodia jest taka sama jak poprzednio

zebrał Jasiu raz kapelę
jakich w świecie jest niewiele
są tam skrzypce, są tam basy
co to będą za hałasy

refren:
dylu dylu na badylu
tirli tirli plum plum plum
fiku miku na patyku
tra la la la bum bum bum

jak zagrali tak zagrali
dziwili się duzi, mali,
że to była ta kapela
jakich w świecie jest niewiele

refren ....

Nie wiem czy to prawda, ale podobno jeśli dużo śpiewa się dzieciom, to one szybciej mówią i wyraźniej. I nie chwaląc się u Przemka to się sprawdziło.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry