reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobranie wycinków z szyjki macicy w ciąży

czdzkate00

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2019
Postów
69
Witam chciałabym się poradzić otóż jestem w 24 tygodniu ciąży. Miałam robiona cytologie oraz kolposkopie i niestety wyszło źle... Mój lekarz powiedział że trzeba by było pobrać wycinek. Pojechałam do szpitala okazało się że ma to być w narkozie.. Oraz że mogą wystąpić powikłania takie jak np krwotok oraz co najgorsze utrata mojej kruszynki. Z tego co mi mój lekarz powiedział żeby to pobrać ale jeśli to np rak to rąk czy siak będą czekać aż będzie można rozwiązać ciąże. I o to moje pytanie co byście zrobiły ja jestem w totalnym dołku psychicznym niewiem co robić... Niechce stracić mojej dzidzi...!!!
 
reklama
Ja miałam.najpierw skierowanie do szpitala na kolpiskopię, ale poszłam prywatnie bo nie chciałam leżeć w szpitalu. Z tym że prywatnie ten sam lekarz który pracuje w szpitalu i jest też onkologiem. Kolejne skierowanie na kontrolną kolpiskopię też miałam do szpitala i poszłam, bo jeszcze jedną sprawę w szpitalu musiałam ogarnąć. I też ten sam lekarz. Nie ma znaczenia czy prywatnie czy szpital, ważne żeby był ginekolog onkolog, a nie zwykły ginekolog.
 
reklama
Ja miałam.najpierw skierowanie do szpitala na kolpiskopię, ale poszłam prywatnie bo nie chciałam leżeć w szpitalu. Z tym że prywatnie ten sam lekarz który pracuje w szpitalu i jest też onkologiem. Kolejne skierowanie na kontrolną kolpiskopię też miałam do szpitala i poszłam, bo jeszcze jedną sprawę w szpitalu musiałam ogarnąć. I też ten sam lekarz. Nie ma znaczenia czy prywatnie czy szpital, ważne żeby był ginekolog onkolog, a nie zwykły ginekolog.
U nas ciężko z ginekolog onkolog także najpierw kolposkopia.a później jedynie wizyta u ginekologa onkologa
 
Hej Kobietki byłam na tej kolposkopi. Lekarz super poprostu taki który rozumie pacjentki. Powiedział mi żeby nic z tym nie robić. Bo to się pod wpływem ciąży i tak nie rozwinie. A nie zostało mi dużo. Dlatego poród zakończyć przez cc. Niewiem jak to zabardzo wygląda czy tak mogę. On powiedział że tak bo miałam pierwsza cc. I mam prawo się nie zgodzić na poród naturalny żeby nie naruszac tej szyjki. A 6 tygodni po cc mam się zgłosić do niego i on się mną zajmie. Co o tym myślicie?
 
Weź zaświadczenie od onkologa o konieczności cc ze względu na szyjkę
Ja dzisiaj na kolposkopię stresa mam
Dobrze ze u ciebie się wyjaśniło będziesz spokojniejsza
 
Weź zaświadczenie od onkologa o konieczności cc ze względu na szyjkę
Ja dzisiaj na kolposkopię stresa mam
Dobrze ze u ciebie się wyjaśniło będziesz spokojniejsza
Ja byłam u ginekologa innego nie onkologa. I on mi powiedział że muszę mi zrobić cc a mój ginekolog jest innego zdania. Kochana wyjaśni 6 tygodni po porodzie. Trzymam kciuki za ciebie daj znać po
 
reklama
Ja mam podobna sytuację i jestem przerażona ;(
Jestem w 6 tygodniu ciąży. Cytologia CIN 1 LSIL, potem kolposkopia wykazała duże zmiany i teraz lekarz zaleca biopsje po 14 tygodniu ciąży. Mówi, że jeśli będą zmiany rakowe to trzeba będzie zrobic konizację nawet w ciąży.
Boje sie o moją Fasolke zarówno przy biopsji jak i w przypadku konieczności konizacji szyjki :(
 
Do góry