reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobudki na nocne karmienie. jak to zmienić?

Moj w tej chwili sporo spi w ciagu dnia.... na noc zaspia ok 21 a budzi sie na jedzenie dopiero o 5 a tak to gdy zgubi smoka wybudza sie zaczyna stekac albo plakac i uspokaja sie od razu... tak jest kilka albo kilkanascie razy w nocy i tez tego nie przewidze :tak:
w ciagu dnia ma tak ze bawi sie godzine i godzine spi itd
 
reklama
Witam.Mam problem z moja 8 mies.coreczka.Czesto budzi sie w nocy.Jest na butli.Jej dzienny jadlospis to o 9 rano 210ml mleka o 11 deserek o 13ej 210 mleka,16 zupka mojej roboty,18 kaszka,na noc o 20.30po kapieli 210 mleka.Nie ma jeszcze zadnych zebow ale wydaje i sie ze zabkuje.Wstaje do niej nawet 10 razy w nocy.Daje jej tak o 4 w nocy 180 mleka ale zbytnio nie chce jesc.Czy macie jakies sposoby na to zeby dziecko przespalo cala noc.Bardzo prosze o rady.Dodam ze w dzien spi roznie od 1 do 3 godzin.
Z gory dziekuje
 
wiolkaj córeczka na pewno nie jest głodna mój Krzyś wypija 210 ml mlek z kaszką o 20 i śpi do 9 rano:). Też przechodziliśmy przez to co ty. Postanowiłam nie wstawać do synka na początku płakał nawet pół godzinki. Przetrzymałam go tak dwa dni i teraz śpi bez płakania a nawet jak się w nocy obudzi to po marudzi chwilkę i sam zasypia. Jest to drastyczna metoda ale działa. Jeśli się na nią zdecydujesz posmaruj córce ząbki bobodentem nakarm i połóż do łóżeczka chodz do niej tylko jak jest spokojna by zobaczyć czy śpi dbaj o to by cię nie zobaczyła. U nas się to sprawdziło teraz i ja jestem wyspana mogę rano bez problemu wstac do pracy i Krzyś jest pogodniejszy.
 
U mnie jak się tak budził to zaczęłam go brać do łóżka do nas i przesypiał wtedy noce. Albo spróbuj przetrzymać w łóżeczku córcię może sama zaśnie...
 
U mnie jest ten sam problem, mała ma prawie 7 miesięcy ani jednego zeba i w nocy nie daje mi spac. Zasypia koło 19 ze smoczkiem , czasem je kolo 2godz. 90ml mleka dodam, że w dzien je po tyle samo. Wstaje do niej po sto razy bo jak sie przebudzi i nie poczuje smoczka to jest taki placz, ze pol bloku ja slyszy. Wróciłam juz do pracy wiec rano wstaje niewyspana i zla na wszystko i na wszystkich oczywiście mala wstaje juz ze mna bo sie wyspała. Po którejs pobudce z kolei biore mała do siebie do łózka bo nie mam juz sily wystawac nad jej łóżeczkiem. Dodam, że w dzien tez sie zrobila bardzo marudna wiec moze to jednak wszystko przez te ząbki?
 
Kochane mam dokładnie ten sam problem. Moja córcia ma 8, 5 miesiaca. Dawniej dawałam jej jeść około 4 i spoała dalej, albo spała ładnie do rana tzn szóstej, siódmej. Od około trzech tygodni coś ją opętało. Budzi sie co chwila i ciągle muszę jej dawać to smoczek, to pić, to jeść (chociaż z tym jedzenim dwa razy w nocy to lekka przesada). Też nie ma zębów i myślę, ze to może być przyczyną.
Dzisiaj byłam już u kresu wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Cały dzień w pracy, potem jeszcze różne rzeczy do załatwienia, wymagające ode mnei wysiłku intelektualnego, podczas gdy mój mózg z niewyspania odmawia mi posłuszeństwa. Z tego wszystkiego poryczałam się przed chwilą i aż sie boje dzisiejszej nocy (mąż obrażony wyniósł się do drugiego pokoju:zawstydzona/y:)
Dzisiaj kupiłam czopki homeopatyczne i taką kaszkę bobovity z melisą. A od piątku koniec z jedzeniem!
 
dziewczyny u nas jest to samo. mój synek ma 8 miesięcy i ani jednego ząbka. od 2 tygodni budzi mi zię w nocy i marudzi, czasem go ponoszę i zaśnie, a czasem daję mu jeść- jest jeszcze na piersi. jeśwczeniej dostawał "cyca" tak koło 21 i spał do 6 nawet 7 rano. ja myślę, że to jednak te ząbki idą:tak::tak::tak:
 
Moja 7-miesieczna Lea tez tak ostatnio miala. Zawsze dostaje butle na noc ok 19 i przesypia do 4 rano i potem po piersi do ok 6. Ale ostatnie dwie nocy budzila sie co 2 godziny i za kazdym razem uspakajala sie przy piersi. Maz i ja wykonczeni, myslalam juz, ze nie dojada i jest glodna. Dzisiejsza noc znowy "normalna" - 3rano piers i 6 pobudka. Tez nie ma jeszcze zabkow, wiec moze to jest to.
 
reklama
I ja dołączam do grona niewyspanych. Kwestię zębów wykluczę bo ma już ich 8, chyba że idą następne ale wcześniej nie miałam problemów ze spaniem w nocy. Mały ma już 9 m-cy i śpi z nami, niestety próby układania do snu w jego łóżeczku niestety kończą się histerią :wściekła/y:
 
Do góry