reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pod czym śpią?

renta.d

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2007
Postów
38
Miasto
wrocław / rzeszów
mam problem,
nie wiem pod czym nabezpieczniej kłaść niemowlę?
mój synek ma obecnie 2 m-ce...

no i na dodatek goraco jest... w nocy też?

do tej pory kładę go w "rożkach",
i nie wiem od kiedy ewentualnie kołdra...
a może spiworek?

o pod pieluchą w nocy to chyba też nie najbezpieczniej
 
reklama
moja mała też letnio urodzona spała jak miała 2 m w pieluszce i bodziaku - owijałam ją w flanelową pieluszke/rożek. Czasem przykrywalam w chłodniejsze noce kocykiem ale tak włożonym pod paszki i założonym za materacyk po 2 stronach, co by sie nie zwijal i nie był niebezpieczny.
Dzidzie lubią owijanie w rożki- nie budzi się wtedy od machania rączkami i czuje się bezpieczniej. Mozna wypuścić rączki :-)
Nigdy nie korzystałam ze śpiworka - mała była zbyt ruchliwa. Bałam się że się udusi.
 
:tak:Rozki sa dosc grube i nie przepuszczaja powietrza. Masle ze najlepiej w bardzo cieple noce przykryc malucha welnianym kocykiem, ktory jest robiony rzadkim sciegiem czyli ma duze oczka. Daje cieplo a jednoczesnie przepuszcza powietrze i dziecku nie bedzie zbyt cieplo.:tak:
 
Hej!

Ja swoję córcie najpierw kładłam spać w rożku bo uwielbiała być otulona, a jak wyrosła z niego to kupiliśmy jej śpiworek:-)
Naprawdę polecam:tak: nie martwię się w nocy, że moje dziecko jest rozkopane iże jest mu zimno. A latem śpi pod cienkim kocykiem, który jest wsadzony pod materac, ale jak mocno się kręci to i tak się rozkopie:tak:
 
witam
Moja Laura tez urodzona w cieplutkie dzionki wiec spala pod cienkim rozkiem a w chlodniejsze dni pod kolderka.Obecnie nie przykrywam jej bo jest goracej krwi.Spiworek sie nie sprawdzil Laura budzila sie z placzem a koldra laduje zawsze w nogach
 
Blaneczka jak byla mala spala w rozku , bo lepiej sie dziecku zasypia jak ma ograniczone ruchy :tak: a potem im wieksza spala w spiworku i pod kocykiem, a teraz spi pod kolderka ...tez ja rozkopuje jak ma za goraco i potem spi na niej:tak:i nigdy nic jej sie nie stalo fakt ze czuwalam , i nie podkrywalam nie wiadomo jak dziecka ale, a jak jest cieplo to ubierz letnio synka i nie przykrywaj go wogule ;-)np, w pajacyk i pod spodem zaloz body, i nie powinno mu byc zimno :no:
 
Moja mała urodzona jest bardziej zimową porą, ale od samego początku spała przykryta kocykiem, ubrana tylko w pajacyka :tak:. Wiosną kocyk zaczęła zrzucać i do tej pory nie cierpi po prostu być czymkolwiek przykryta :blink:. Nawet jak ją delikatnie przykryję lekkim kocem to i tak po pół godzinie koc leży z boku ;-)
Rożka moje dziecko w ogóle nie tolerowało.
Myślę, że w upalne dni nie ma co przesadzać, bo przegrzać dziecko jest bardzo łatwo
 
Ja moją Natale kladlam w rozku tylko przez miesiac nie zabardzo chciala w tym spac kiedy przyszlo lato i bylo bardzo goraco spala w samym body i przykrywalam ja kocykiem a w dzien sama pielucha raz ja przegzalam i dostala takiej potowki ze cala byla w plamach, jesli nam jest goraco to dziecko tym bardziej odczuwa taki gorąc tym bardziej ze tak maly szkrab lezy i malo co sie rusza teraz mamy drugiego malego robaczka ale maly spi ze mna tu gdzie jestesmy nie ma takiego lata jak w polsce wiec musi byc ubierany cieplej
 
reklama
Moje dzieci spały w śpiworkach, latem pampers, body z krótkim rękawkiem i cieńki śpiworek. Zimą odpowiednio pajac z długim rękawkiem i ciepły śpiworek. Bardzo zachwalam sobie śpiworki, gdyż nie trzeba w nocy kontrolować czy maleństwo się nie wykopało i nie jest mu przypadkiem zimno a po wtóre śpiworki są bezpieczne. Nie ma ryzyka, że nakryje sobie go na głowę jak w przypadku kocyka czy kołderki. :tak:
 
Do góry